Skip to content

Products

Filters

Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
5,87€
5,87€ - 5,87€
Current price 5,87€
78,26€ / kg

JR Birds Schlem poppy heads. 75g

JR Farm
In stock

Delicious filled poppy seed capsules for long picking fun!

Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
5,87€
5,87€ - 5,87€
Current price 5,87€
Original price 6,47€ - Original price 6,47€
Original price 6,47€
7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
75,50€ / kg

JR Birds Schlem-Schauk.kl 100g

JR Farm
In stock

The exciting swing with many delicious ingredients, for long-term employment of all ornamental birds.

Original price 6,47€ - Original price 6,47€
Original price 6,47€
7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price 10,19€
16,07€
16,07€ - 16,07€
Current price 16,07€
82,41€ / kg

JR Birds gourmet cones for large parakeets & parrots 195g

JR Farm
In stock

JR Birds Schlemmer-Zapfen für Großsittich & Papagei 195g

Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price 10,19€
16,07€
16,07€ - 16,07€
Current price 16,07€
Original price 7,79€ - Original price 7,79€
Original price 7,79€
9,95€
9,95€ - 9,95€
Current price 9,95€
82,91€ / kg

JR Birds gourmet cones for budgies & canaries 120g

JR Farm
In stock

JR Birds Schlemmer-Zapfen für Wellensittiche & Kanarien 120g

Original price 7,79€ - Original price 7,79€
Original price 7,79€
9,95€
9,95€ - 9,95€
Current price 9,95€
Original price 5,87€
Original price 5,87€ - Original price 5,87€
Original price 5,87€
Current price 5,75€
5,75€ - 5,75€
Current price 5,75€
230,00€ / kg

JR Birds willow millet ball 25g

JR Farm
In stock

JR Birds Weiden-Hirseball 25g

Original price 5,87€
Original price 5,87€ - Original price 5,87€
Original price 5,87€
Current price 5,75€
5,75€ - 5,75€
Current price 5,75€
Save 2% Save %
Original price 8,15€ - Original price 8,15€
Original price 8,15€
10,07€
10,07€ - 10,07€
Current price 10,07€
251,75€ / kg

JR Birds Willow Millet Tunnel 40g

JR Farm
In stock

JR Birds Weiden-Hirsetunnel 40g

Original price 8,15€ - Original price 8,15€
Original price 8,15€
10,07€
10,07€ - 10,07€
Current price 10,07€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
5,99€
5,99€ - 5,99€
Current price 5,99€
5,99€ / kg

JR Birds Budgie Feast 1kg

JR Farm
In stock

JR Birds Wellensittich-Schmaus 1kg

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
5,99€
5,99€ - 5,99€
Current price 5,99€
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
17,96€ / kg

JR BIRDYs for parrots with banana-date-raspberry 260g

JR Farm
In stock

JR BIRDYs für Papageien mit Banane-Dattel-Himbeere 260g

Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Save 3% Save %
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,59€ - 4,55€
3,59€ - 4,55€
Current price 3,59€
27,61€ / kg

JR Birdys for budgies 130g

JR Farm
In stock

The deliciously baked Birdys with egg and lots of healthy ingredients. The bird can hold on and climb while nibbling off the birdy.

Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,59€ - 4,55€
3,59€ - 4,55€
Current price 3,59€
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
14,26€ / kg

JR Birdys Gs Honey Oyster Shell Carrot 260g

JR Farm
In stock

JR Birdys Gs Honig-Austernschale-Karotte 260g

Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
Save 23% Save %
Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
Current price 27,71€
27,71€ - 27,71€
Current price 27,71€
4,61€ / kg

JR Chinchilla Sand Special 1kg

JR Farm
In stock

JR Chinchilla-Sand Spezial 6kg

Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
Current price 27,71€
27,71€ - 27,71€
Current price 27,71€
Save 4% Save %
Original price 11,63€ - Original price 11,63€
Original price 11,63€
11,63€
11,63€ - 11,63€
Current price 11,63€
7,26€ / kg

JR Degu Feast

JR Farm
In stock

Degu-Schmaus is a natural and species-specific complete feed mixture for all degus. A particularly high crude fiber content and a low proportion of...

View full details
Original price 11,63€ - Original price 11,63€
Original price 11,63€
11,63€
11,63€ - 11,63€
Current price 11,63€
Original price 7,19€ - Original price 21,46€
Original price 7,19€ - Original price 21,46€
Original price 7,19€
5,75€ - 20,27€
5,75€ - 20,27€
Current price 5,75€
168,91€ / kg

JR Protein Cocktail

JR Farm
In stock

Original price 7,19€ - Original price 21,46€
Original price 7,19€ - Original price 21,46€
Original price 7,19€
5,75€ - 20,27€
5,75€ - 20,27€
Current price 5,75€
Save up to 20% Save %
Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€
14,39€ - 19,91€
14,39€ - 19,91€
Current price 14,39€
4,97€ / kg

JR Pea Flakes

JR Farm
In stock

JR Erbsenflocken

Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€
14,39€ - 19,91€
14,39€ - 19,91€
Current price 14,39€
Save up to 18% Save %
Original price 9,84€ - Original price 9,84€
Original price 9,84€
9,84€
9,84€ - 9,84€
Current price 9,84€
12,30€ / kg

JR Pea Flakes 200g

JR Farm
In stock

JR Erbsenflocken

Original price 9,84€ - Original price 9,84€
Original price 9,84€
9,84€
9,84€ - 9,84€
Current price 9,84€
Original price 30,24€
Original price 30,24€ - Original price 30,24€
Original price 30,24€
Current price 29,75€
29,75€ - 29,75€
Current price 29,75€
24,79€ / kg

JR Farm Banana - Chips 150g

JR Farm
In stock

JR FARM Banana Chips are not only a tasty and crunchy treat, they also contain vital nutrients. Due to the handy size of the banana chips, they ar...

View full details
Original price 30,24€
Original price 30,24€ - Original price 30,24€
Original price 30,24€
Current price 29,75€
29,75€ - 29,75€
Current price 29,75€
Save 2% Save %
Original price 3,47€ - Original price 3,47€
Original price 3,47€
4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
40,70€ / kg

JR Farm Berry Leaves 100g

JR Farm
Low stock

JR FARM berry leaves - healthy roughage for every day. Fruity leaves of strawberries, blackberries and raspberries are a tasty change from ordinar...

View full details
Original price 3,47€ - Original price 3,47€
Original price 3,47€
4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,35€
6,35€ - 6,35€
Current price 6,35€
6,35€ / kg

JR Farm Birds Classic Parrot 1kg

JR Farm
In stock

JR FARM Parrot Feast - is a species-appropriate, high-quality maintenance feed, developed with experts and made from high-quality seeds that are re...

View full details
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,35€
6,35€ - 6,35€
Current price 6,35€
Original price 4,55€
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
Current price 4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
55,37€ / kg

JR Farm Birds Play Clay Pot Budgerigar & Canary 80g

JR Farm
In stock

JR Birds clay pots are filled with tasty quality seeds that are regularly tested by an independent laboratory. Long-term employment and fun included.

Original price 4,55€
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
Current price 4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
Save 3% Save %
Original price 8,39€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
Current price 7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
7,94€ / kg

JR Farm Birds Premium Premium Amazone 950g

JR Farm
In stock

JR Birds Individual for Amazons is a species-appropriate, high-quality maintenance feed that is specially tailored to the special needs of Amazons....

View full details
Original price 8,39€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
Current price 7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
Save 10% Save %
Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 8,39€
8,39€ - 8,39€
Current price 8,39€
8,83€ / kg

JR Farm Birds Premium Premium Eclectus Parrot 950g

JR Farm
In stock

JR FARM Individual for Eclectus parrots is a species-appropriate, high-quality maintenance feed that is specially tailored to the special needs of ...

View full details
Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 8,39€
8,39€ - 8,39€
Current price 8,39€
Save 7% Save %
Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 8,15€
8,15€ - 8,15€
Current price 8,15€
8,15€ / kg

JR Farm Birds Premium Premium Canaries 1kg

JR Farm
In stock

JR Birds Individual is a species-appropriate, high-quality maintenance feed. JR Birds Individual was developed with experts and made from high-qua...

View full details
Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 8,15€
8,15€ - 8,15€
Current price 8,15€
Save 9% Save %
Original price 8,39€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
Current price 7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
7,19€ / kg

JR Farm Birds Premium Premium Cockatiel 1kg

JR Farm
In stock

JR FARM Individual for cockatiels is a species-appropriate, high-quality maintenance feed that is specially tailored to the special needs of cocka...

View full details
Original price 8,39€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
Current price 7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
Save 14% Save %
Original price 4,98€ - Original price 4,98€
Original price 4,98€
6,83€
6,83€ - 6,83€
Current price 6,83€
52,53€ / kg

JR Farm Birds Snack Pick & Fly 130g

JR Farm
In stock

JR Farm Birds Snack Pick & Fly 130g

Original price 4,98€ - Original price 4,98€
Original price 4,98€
6,83€
6,83€ - 6,83€
Current price 6,83€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.