Skip to content

Products

Filters

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
39,50€ / kg

JR Sommerfeld 100g

JR Farm
In stock

JR Sommerfeld 100g

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
Original price 3,47€ - Original price 3,47€
Original price 3,47€
3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
37,10€ / kg

JR Plantain 100g

JR Farm
In stock

JR Spitzwegerich 100g

Original price 3,47€ - Original price 3,47€
Original price 3,47€
3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
Original price 5,51€ - Original price 20,87€
Original price 5,51€ - Original price 20,87€
Original price 5,51€
5,39€ - 21,35€
5,39€ - 21,35€
Current price 5,39€
5,39€ / kg

JR Super rodent food

JR Farm
In stock

JR FARM SUPER RODENT FOOD is the premium mix for all rodents. With lots of vegetables, vitamins and minerals.

Original price 5,51€ - Original price 20,87€
Original price 5,51€ - Original price 20,87€
Original price 5,51€
5,39€ - 21,35€
5,39€ - 21,35€
Current price 5,39€
Save up to 5% Save %
Original price 36,36€
Original price 36,36€ - Original price 36,36€
Original price 36,36€
Current price 34,07€
34,07€ - 34,07€
Current price 34,07€
9,46€ / kg

JR Wellness Vegetables 600g

JR Farm
In stock

JR Wellness Gemüse 600g

Original price 36,36€
Original price 36,36€ - Original price 36,36€
Original price 36,36€
Current price 34,07€
34,07€ - 34,07€
Current price 34,07€
Save 6% Save %
Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
28,12€ / kg

JR meadow herbs 150g

JR Farm
In stock

JR Wiesenkräuter

Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
Save 2% Save %
Original price 9,35€ - Original price 9,35€
Original price 9,35€
9,35€
9,35€ - 9,35€
Current price 9,35€

JR Woodfield WeidenHeuball

JR FARM
In stock

JR Woodfield WeidenHeuball

Original price 9,35€ - Original price 9,35€
Original price 9,35€
9,35€
9,35€ - 9,35€
Current price 9,35€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
5,39€
5,39€ - 5,39€
Current price 5,39€
8,98€ / kg

JR Dwarf Hamster Feast 600g

JR Farm
In stock

JR Zwerghamster-Schmaus 600g

Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
5,39€
5,39€ - 5,39€
Current price 5,39€
Original price 11,27€ - Original price 33,77€
Original price 11,27€
11,27€ - 33,77€
11,27€ - 33,77€
Current price 11,27€
4,69€ / kg

JR Dwarf Rabbit Feast

JR Farm
In stock

Dwarf Rabbit Feast is a natural and species-specific complete feed mixture for all dwarf rabbits. A particularly high crude fiber content and a lo...

View full details
Original price 11,27€ - Original price 33,77€
Original price 11,27€
11,27€ - 33,77€
11,27€ - 33,77€
Current price 11,27€
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
29,99€
29,99€ - 29,99€
Current price 29,99€

Julius-K9 Powergeschirr, Baby, rot

Trixie
In stock

Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
29,99€
29,99€ - 29,99€
Current price 29,99€
Original price 659,99€
Original price 659,99€ - Original price 659,99€
Original price 659,99€
Current price 479,99€
479,99€ - 479,99€
Current price 479,99€

Jupiter Pro - XXL Selbstreinigende Katzentoilette

AstroPet Shop
In stock

Nie wieder Katzenstreu schaufeln✓Reduziert Gerüche in 3 Minuten.✓Perfekt für Katzen bis 12.5 kg.✓App und Taste Steuerung.

Original price 659,99€
Original price 659,99€ - Original price 659,99€
Original price 659,99€
Current price 479,99€
479,99€ - 479,99€
Current price 479,99€
Save 27% Save %
Original price 5,88€ - Original price 5,88€
Original price 5,88€
5,88€
5,88€ - 5,88€
Current price 5,88€

Juwel Filterschwamm fein für Bioflow 3.0 Super/Compact

Juwel
In stock

Filtermaterial

Original price 5,88€ - Original price 5,88€
Original price 5,88€
5,88€
5,88€ - 5,88€
Current price 5,88€
Original price 5,88€ - Original price 5,88€
Original price 5,88€
5,88€
5,88€ - 5,88€
Current price 5,88€

Juwel Filterschwamm grob für Bioflow 3.0 Super/Compact

Juwel
In stock

Filtermaterial

Original price 5,88€ - Original price 5,88€
Original price 5,88€
5,88€
5,88€ - 5,88€
Current price 5,88€
Original price 21,59€ - Original price 21,59€
Original price 21,59€
21,59€
21,59€ - 21,59€
Current price 21,59€

JW PET SILLYSOUNDS SPIRAL BONE large

JW Pet
Out of stock

Das Allround-Beschäftigungsspielzeug in diversen Farben für den Hund.

Original price 21,59€ - Original price 21,59€
Original price 21,59€
21,59€
21,59€ - 21,59€
Current price 21,59€
Sold out
Original price 5,75€ - Original price 34,49€
Original price
5,75€ - 34,49€
5,75€ - 34,49€
Current price 5,75€
14,37€ / kg

Känguru PUR

Escapure Marketplace
In stock

Hochwertiges Muskelfleisch und ausgesuchte Innereien gewährleisten ein ausgewogenes Calcium-Phosphor-Verhältnis. Durch die hochwertige Eiweißqualit...

View full details
Original price 5,75€ - Original price 34,49€
Original price
5,75€ - 34,49€
5,75€ - 34,49€
Current price 5,75€
Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price
10,19€
10,19€ - 10,19€
Current price 10,19€
Liquid error (snippets/product-grid-item line 432): divided by 0 / kg

Känguru Snack

Escapure Marketplace
In stock

Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price
10,19€
10,19€ - 10,19€
Current price 10,19€
Original price 3,54€ - Original price 14,34€
Original price 3,54€ - Original price 14,34€
Original price 3,54€
1,98€ - 9,54€
1,98€ - 9,54€
Current price 1,98€
8,01€ / kg

Kaninchen + Huhn Nassfutter für Katze

ALPHAZOO
In stock

Das alphazoo Duoprotein Kaninchen + Huhn ist ein besonders schmackhaftes, getreidefreies Nassfutter für Katzen, das natürliche Zutaten und ausgewog...

View full details
Original price 3,54€ - Original price 14,34€
Original price 3,54€ - Original price 14,34€
Original price 3,54€
1,98€ - 9,54€
1,98€ - 9,54€
Current price 1,98€
Save up to 33% Save %
Original price 4,74€ - Original price 22,74€
Original price 4,74€ - Original price 22,74€
Original price 4,74€
3,18€ - 15,54€
3,18€ - 15,54€
Current price 3,18€
5,69€ / kg

Kaninchen + Kalb Nassfutter für Senior Hunde

ALPHAZOO
In stock

Das alphazoo Senior Kalb mit Kaninchen ist ein hochwertiges, getreidefreies Nassfutter für ältere Hunde, das speziell auf die Ernährungsbedürfnisse...

View full details
Original price 4,74€ - Original price 22,74€
Original price 4,74€ - Original price 22,74€
Original price 4,74€
3,18€ - 15,54€
3,18€ - 15,54€
Current price 3,18€
Save up to 32% Save %
Original price 4,79€ - Original price 57,46€
Original price 4,79€ - Original price 57,46€
Original price 4,79€
4,43€ - 52,79€
4,43€ - 52,79€
Current price 4,43€

Kaninchen mit Pastinake, Spinat und Buchweizen

Uncle Rusty's | Premium Hundenahrung
Out of stock

Uncle Rusty's Kaninchenmenü Der sensitive Happen für Allergiker mit hohem Fleischanteil, Pastinake, Spinat & Buchweizen. Leicht, gut verträgl...

View full details
Original price 4,79€ - Original price 57,46€
Original price 4,79€ - Original price 57,46€
Original price 4,79€
4,43€ - 52,79€
4,43€ - 52,79€
Current price 4,43€
Sold out
Original price 30,11€ - Original price 139,55€
Original price 30,11€
30,11€ - 140,27€
30,11€ - 140,27€
Current price 30,11€
5,61€ / kg

Kanne Energiebarren

Kanne
In stock

Kanne Energiebarren

Original price 30,11€ - Original price 139,55€
Original price 30,11€
30,11€ - 140,27€
30,11€ - 140,27€
Current price 30,11€
Original price 9,54€ - Original price 13,14€
Original price
9,54€ - 13,14€
9,54€ - 13,14€
Current price 9,54€
48,30€ / kg

Karotten-Karate

ALPHAZOO
In stock

Die Karotten-Karate von alphazoo sind vegetarische Snacks für Hunde, die mit einer klaren, pflanzlichen Rezeptur überzeugen. Sie bieten eine einfac...

View full details
Original price 9,54€ - Original price 13,14€
Original price
9,54€ - 13,14€
9,54€ - 13,14€
Current price 9,54€
Original price 41,99€ - Original price 41,99€
Original price 41,99€
41,99€
41,99€ - 41,99€
Current price 41,99€
2,09€ / kg

Karpfen-Fit 26/6-3

Fisch-Fit
In stock

Fisch-Fit Karpfen 26/06Fischfutter Fisch-Fit Karpfen ist ein schwimmfähiges Karpfenfutter.Das Karpfen-fit 26/06 extrudiert ist ein schwimmendes Fut...

View full details
Original price 41,99€ - Original price 41,99€
Original price 41,99€
41,99€
41,99€ - 41,99€
Current price 41,99€
Original price 2,58€
Original price 2,58€ - Original price 2,58€
Original price 2,58€
2,51€ - 2,75€
2,51€ - 2,75€
Current price 2,51€
17,20€ / kg

Potato Bonties 150g

Bonties

Original price 2,58€
Original price 2,58€ - Original price 2,58€
Original price 2,58€
2,51€ - 2,75€
2,51€ - 2,75€
Current price 2,51€
Sold out
Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
6,71€ - 12,35€
6,71€ - 12,35€
Current price 6,71€
15,58€ / kg

Potato Bonties 500g

Bonties

Kartoffel-Bonties 500g

Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
6,71€ - 12,35€
6,71€ - 12,35€
Current price 6,71€
Sold out
Original price 2,58€ - Original price 2,58€
Original price 2,58€
2,58€
2,58€ - 2,58€
Current price 2,58€
17,20€ / kg

Kartoffel-Bonties MIX

BONT

Kartoffel-Bonties MIX

Original price 2,58€ - Original price 2,58€
Original price 2,58€
2,58€
2,58€ - 2,58€
Current price 2,58€
Sold out

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.