Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 11,88€ - Original price 12,89€
Original price 11,88€ - Original price 12,89€
Original price 11,88€
11,88€ - 18,59€
11,88€ - 18,59€
Current price 11,88€
5,39€ / kg

Christopherus meat mix 6x400g

Christopherus
In stock

Original price 11,88€ - Original price 12,89€
Original price 11,88€ - Original price 12,89€
Original price 11,88€
11,88€ - 18,59€
11,88€ - 18,59€
Current price 11,88€
Save up to 1% Save %
Original price 28,73€ - Original price 35,93€
Original price 28,73€ - Original price 35,93€
Original price 28,73€
28,73€ - 35,39€
28,73€ - 35,39€
Current price 28,73€
5,98€ / kg

Animonda Dog Can GranCarno Adult 6x800g

Animonda GranCarno
In stock

Complete feed for adult dogs. GranCarno - Single Rohprotein stands for balanced, delicious, healthy nutrition with only one source of raw protein f...

View full details
Original price 28,73€ - Original price 35,93€
Original price 28,73€ - Original price 35,93€
Original price 28,73€
28,73€ - 35,39€
28,73€ - 35,39€
Current price 28,73€
Save up to 2% Save %
Original price 9,47€ - Original price 85,79€
Original price 9,47€ - Original price 85,79€
Original price 9,47€
8,51€ - 85,79€
8,51€ - 85,79€
Current price 8,51€
6,86€ / kg

Bosch PLUS trout & potatoes

Bosch
In stock

Single raw protein dry food for dogs Bosch PLUS+ Forelle is a single raw protein product for a balanced and healthy diet for adult dogs of all bre...

View full details
Original price 9,47€ - Original price 85,79€
Original price 9,47€ - Original price 85,79€
Original price 9,47€
8,51€ - 85,79€
8,51€ - 85,79€
Current price 8,51€
Save up to 5% Save %
Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€
27,23€ - 52,79€
27,23€ - 52,79€
Current price 27,23€
26,39€ / kg

Dokas Dog Snack Duck breast in strips

Dokas
In stock

Game-meat variation in the duck variety in the typical Dokas strip shape.

Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€
27,23€ - 52,79€
27,23€ - 52,79€
Current price 27,23€
Save up to 8% Save %
Original price 99,60€ - Original price 99,60€
Original price 99,60€
99,71€
99,71€ - 99,71€
Current price 99,71€

Whimzees Stix M

Whimzees
In stock

Your dog will always want to catch this Stix. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove plaque and tartar as you chew....

View full details
Original price 99,60€ - Original price 99,60€
Original price 99,60€
99,71€
99,71€ - 99,71€
Current price 99,71€
Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
22,43€ - 28,73€
22,43€ - 28,73€
Current price 22,43€
5,98€ / kg

Animonda Cat Can Carny Adult 6x800g

Animonda
In stock

Cats are meat connoisseurs and can't be fooled when it comes to quality. Carny is therefore prepared exclusively from selected, high-quality meats....

View full details
Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
22,43€ - 28,73€
22,43€ - 28,73€
Current price 22,43€
Save up to 22% Save %
Original price 43,10€ - Original price 43,10€
Original price 43,10€
43,10€
43,10€ - 43,10€
Current price 43,10€
44,89€ / kg

Dokas chewy braid with fish skin 2-pack

Dokas
In stock

Dokas Kauzopf mit Fischhaut

Original price 43,10€ - Original price 43,10€
Original price 43,10€
43,10€
43,10€ - 43,10€
Current price 43,10€
Original price 19,99€
Original price 19,99€ - Original price 19,99€
Original price 19,99€
18,71€ - 19,99€
18,71€ - 19,99€
Current price 18,71€

Classic Dog Snack Roller Blinds 20s

Classic Dog
In stock

Classic Dog Rollos - the original - is a healthy and species-appropriate treat to reward the dog. This hearty, soft meat snack for on the go and i...

View full details
Original price 19,99€
Original price 19,99€ - Original price 19,99€
Original price 19,99€
18,71€ - 19,99€
18,71€ - 19,99€
Current price 18,71€
Save up to 6% Save %
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
13,26€ / kg

Hofgut Breitenberg Cat Senior Aunt Gerda's casserole chicken 12x180g

Hofgut Breitenberg
In stock

German home cooking for cats. Natural, high-quality and tasty menu for the best possible care for your cat, of course soy-free and without attract...

View full details
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
Original price 83,99€ - Original price 83,99€
Original price 83,99€
83,99€
83,99€ - 83,99€
Current price 83,99€
33,59€ / kg

Canius cattle ears 100 pack

Canius

Feed materials for dogs. The tasty snack for your dog, which is good for the teeth and gums at the same time. It is air-dried, natural and without ...

View full details
Original price 83,99€ - Original price 83,99€
Original price 83,99€
83,99€
83,99€ - 83,99€
Current price 83,99€
Sold out
Original price 4,79€ - Original price 17,99€
Original price 4,79€
4,79€ - 24,23€
4,79€ - 24,23€
Current price 4,79€
24,23€ / kg

Canius dry tripe from beef

Canius

Feed materials for dogs. The tasty snack for your dog, which is good for the teeth and gums at the same time. It is air-dried, natural and without...

View full details
Original price 4,79€ - Original price 17,99€
Original price 4,79€
4,79€ - 24,23€
4,79€ - 24,23€
Current price 4,79€
Sold out
Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€
14,39€ - 19,91€
14,39€ - 19,91€
Current price 14,39€
4,97€ / kg

JR Pea Flakes

JR Farm
In stock

JR Erbsenflocken

Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€ - Original price 24,24€
Original price 14,75€
14,39€ - 19,91€
14,39€ - 19,91€
Current price 14,39€
Save up to 18% Save %
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
28,73€
28,73€ - 28,73€
Current price 28,73€
5,98€ / kg

Animonda Cat Can Carny Adult pure 6x800g

Animonda
In stock

Cats are meat connoisseurs and can't be fooled when it comes to quality. Carny is therefore prepared exclusively from selected, high-quality meats....

View full details
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
28,73€
28,73€ - 28,73€
Current price 28,73€
Original price 28,70€ - Original price 28,70€
Original price 28,70€
28,70€
28,70€ - 28,70€
Current price 28,70€
22,42€ / kg

JR Farm FARMYs light 140g

JR Farm
In stock

JR Farm FARMYs light 8x140g

Original price 28,70€ - Original price 28,70€
Original price 28,70€
28,70€
28,70€ - 28,70€
Current price 28,70€
Original price 6,95€ - Original price 70,74€
Original price 6,95€ - Original price 70,74€
Original price 6,95€
6,83€ - 70,74€
6,83€ - 70,74€
Current price 6,83€
4,71€ / kg

Bosch Junior Lamb & Rice

Bosch
In stock

rearing food. Intolerances and allergies to certain food components can already occur during the rearing of growing puppies. JUNIOR LAMM & RICE...

View full details
Original price 6,95€ - Original price 70,74€
Original price 6,95€ - Original price 70,74€
Original price 6,95€
6,83€ - 70,74€
6,83€ - 70,74€
Current price 6,83€
Save up to 12% Save %
Original price 17,21€ - Original price 17,21€
Original price 17,21€
21,95€
21,95€ - 21,95€
Current price 21,95€
4,57€ / kg

Classic Dog Can Meat Pot Junior With 4 types of meat 6x800g

Classic Dog
In stock

Classic Dog Dose Fleischtopf Junior Mit 4 Sorten Fleisch 6x800g

Original price 17,21€ - Original price 17,21€
Original price 17,21€
21,95€
21,95€ - 21,95€
Current price 21,95€
Original price 14,34€ - Original price 33,54€
Original price 14,34€ - Original price 33,54€
Original price 14,34€
14,51€ - 32,27€
14,51€ - 32,27€
Current price 14,51€
14,51€ / kg

Bosch HPC Soft Mini Guinea Fowl & Potato

Bosch
In stock

Bosch SOFT Mini Guinea Fowl & Sweet Potato is a single raw protein product for a balanced and healthy diet for adult dogs of small breeds. bos...

View full details
Original price 14,34€ - Original price 33,54€
Original price 14,34€ - Original price 33,54€
Original price 14,34€
14,51€ - 32,27€
14,51€ - 32,27€
Current price 14,51€
Save up to 4% Save %
Original price 21,38€ - Original price 21,38€
Original price 21,38€
22,67€
22,67€ - 22,67€
Current price 22,67€
25,18€ / kg

Animonda Cat portion bags at its finest with chicken fillet & beef 18x50g

Animonda
In stock

Finest fillet with selected ingredients, exclusively pure chicken fillet without grain, without soy with natural taurine, without coloring and pre...

View full details
Original price 21,38€ - Original price 21,38€
Original price 21,38€
22,67€
22,67€ - 22,67€
Current price 22,67€
Original price 27,54€ - Original price 27,54€
Original price 27,54€
27,54€
27,54€ - 27,54€
Current price 27,54€
229,50€ / kg

JR Grainless Hay Bell Hibiscus 125g

JR Farm
In stock

JR Grainless Heu-Glocke Hibiskus

Original price 27,54€ - Original price 27,54€
Original price 27,54€
27,54€
27,54€ - 27,54€
Current price 27,54€
Original price 28,48€ - Original price 28,48€
Original price 28,48€
28,48€
28,48€ - 28,48€
Current price 28,48€
406,85€ / kg

JR Grainless Herb Ball 3 pieces 75g

JR Farm
In stock

Grain-free herb balls for playing and nibbling. With lots of raw fiber and particularly low in calcium.

Original price 28,48€ - Original price 28,48€
Original price 28,48€
28,48€
28,48€ - 28,48€
Current price 28,48€
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
Current price 29,75€
29,75€ - 29,75€
Current price 29,75€
9,29€ / kg

Animonda vom Feinsten Vom Feinsten Baby Pate 12x100g

Animonda
In stock

Even young, growing cats are small carnivores. They can already develop their preferences in the mother animal during pregnancy. It is all the mor...

View full details
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
Current price 29,75€
29,75€ - 29,75€
Current price 29,75€
Save 13% Save %
Original price 26,14€
Original price 26,14€ - Original price 26,14€
Original price 26,14€
23,87€ - 39,47€
23,87€ - 39,47€
Current price 23,87€
6,81€ / kg

Animonda at its finest Junior 12x150g

Animonda
In stock

Vom Feinsten Junior stands for balanced, tasty, healthy nutrition at the highest level for growing dogs in their first year of life. The delicate p...

View full details
Original price 26,14€
Original price 26,14€ - Original price 26,14€
Original price 26,14€
23,87€ - 39,47€
23,87€ - 39,47€
Current price 23,87€
Save up to 9% Save %
Original price 32,75€
Original price 32,75€ - Original price 32,75€
Original price 32,75€
Current price 26,15€
26,15€ - 26,15€
Current price 26,15€
1,18€ / l

Cats Best Universal 22kg 40ltr

Cat's Best
In stock

This universal litter can be used as litter for many pets and birds. It is also ideal as additional litter for particularly damp areas, e.g. B. aro...

View full details
Original price 32,75€
Original price 32,75€ - Original price 32,75€
Original price 32,75€
Current price 26,15€
26,15€ - 26,15€
Current price 26,15€
Save 20% Save %
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
28,73€
28,73€ - 28,73€
Current price 28,73€
13,68€ / kg

Sammy's joint bites 6x350g

Sammy's
In stock

Sammy's joint bites to actively support the cartilage and joints of your furry friend. Sammy's fine joint bites with green-lipped mussels and shri...

View full details
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
28,73€
28,73€ - 28,73€
Current price 28,73€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.