Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 6,59€ - Original price 64,74€
Original price 6,59€ - Original price 64,74€
Original price 6,59€
5,75€ - 64,74€
5,75€ - 64,74€
Current price 5,75€
4,31€ / kg

Bosch Maxi Junior

Bosch
In stock

Breeding food for large dogs. MAXI JUNIOR is a protein-reduced, wheat-free rearing feed (24% protein) with a moderate energy content for rearing l...

View full details
Original price 6,59€ - Original price 64,74€
Original price 6,59€ - Original price 64,74€
Original price 6,59€
5,75€ - 64,74€
5,75€ - 64,74€
Current price 5,75€
Save up to 13% Save %
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
28,73€ - 35,87€
28,73€ - 35,87€
Current price 28,73€
47,88€ / kg

JR Grainless Plus 100g

JR Farm
In stock

JR Grainless Plus 6x100g

Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
28,73€ - 35,87€
28,73€ - 35,87€
Current price 28,73€
Original price 51,48€ - Original price 51,48€
Original price 51,48€
54,11€
54,11€ - 54,11€
Current price 54,11€
18,03€ / kg

JR Farm Garden Hedgehog Feast 500g

JR Farm
In stock

With fruits and lots of extra animal protein! Hedgehogs need our help if they are sick, injured, or weigh less than 500g in October/November. The c...

View full details
Original price 51,48€ - Original price 51,48€
Original price 51,48€
54,11€
54,11€ - 54,11€
Current price 54,11€
Original price 4,74€ - Original price 81,59€
Original price 4,74€ - Original price 81,59€
Original price 4,74€
4,67€ - 81,59€
4,67€ - 81,59€
Current price 4,67€
3,26€ / kg

Clever tit food

Pfiffikus
In stock

Compound feed for wild birds. Healthy and tasty mix of ingredients. Nuthatches and tits taste particularly good.

Original price 4,74€ - Original price 81,59€
Original price 4,74€ - Original price 81,59€
Original price 4,74€
4,67€ - 81,59€
4,67€ - 81,59€
Current price 4,67€
Save up to 1% Save %
Original price 17,15€ - Original price 20,34€
Original price 17,15€ - Original price 20,34€
Original price 17,15€
13,91€ - 22,31€
13,91€ - 22,31€
Current price 13,91€
7,43€ / kg

Bosch Adult 3kg

Bosch
In stock

Bosch Adult 3kg

Original price 17,15€ - Original price 20,34€
Original price 17,15€ - Original price 20,34€
Original price 17,15€
13,91€ - 22,31€
13,91€ - 22,31€
Current price 13,91€
Save up to 19% Save %
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€
15,95€ - 58,74€
15,95€ - 58,74€
Current price 15,95€
3,91€ / kg

Bosch adult menu

Bosch
In stock

Complete feed for adult dogs. ADULT MENUE is a balanced mix of various protein and vegetable croquettes supplemented with a composition of 12 high...

View full details
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€
15,95€ - 58,74€
15,95€ - 58,74€
Current price 15,95€
Save up to 11% Save %
Original price 32,33€ - Original price 32,33€
Original price 32,33€
32,33€ - 33,71€
32,33€ - 33,71€
Current price 32,33€
7,02€ / kg

Animonda Dog Can GranCarno Adult Superfood 6x800g

Animonda GranCarno
In stock

Complete feed for adult dogs. GranCarno - Superfoods stands for balanced, delicious, healthy nutrition with natural superfoods and only one source...

View full details
Original price 32,33€ - Original price 32,33€
Original price 32,33€
32,33€ - 33,71€
32,33€ - 33,71€
Current price 32,33€
Original price 16,19€ - Original price 16,19€
Original price 16,19€
19,55€
19,55€ - 19,55€
Current price 19,55€
19,55€ / kg

Canius BigPack Scalp 1kg

Canius

Feed materials for dogs. The tasty snack for your dog, which is good for the teeth and gums at the same time. It is air-dried, natural and without...

View full details
Original price 16,19€ - Original price 16,19€
Original price 16,19€
19,55€
19,55€ - 19,55€
Current price 19,55€
Sold out
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,99€ - 75,28€
8,99€ - 75,28€
Current price 8,99€
11,86€ / kg

Bozita Cat Indoor & Sterilized Chicken

Bozita
In stock

Bozita Indoor & Sterilized Chicken is a balanced complete food for adult cats. The food is tailored to the slightly lower energy requirements ...

View full details
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,99€ - 75,28€
8,99€ - 75,28€
Current price 8,99€
Save up to 8% Save %
Original price 1,68€ - Original price 35,52€
Original price 1,68€
1,68€ - 46,31€
1,68€ - 46,31€
Current price 1,68€
5,99€ / kg

Crispy Muesli - Rabbits

Versele
In stock

The delicious and fibre-rich Crispy Muesli Rabbits for dwarf and house rabbits is a complete food. With wonderful haystacks, lots of flakes and ve...

View full details
Original price 1,68€ - Original price 35,52€
Original price 1,68€
1,68€ - 46,31€
1,68€ - 46,31€
Current price 1,68€
Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
Current price 27,71€
27,71€ - 27,71€
Current price 27,71€
4,61€ / kg

JR Chinchilla Sand Special 1kg

JR Farm
In stock

JR Chinchilla-Sand Spezial 6kg

Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
Current price 27,71€
27,71€ - 27,71€
Current price 27,71€
Save 4% Save %
Original price 52,70€
Original price 52,70€ - Original price 52,70€
Original price 52,70€
Current price 47,87€
47,87€ - 47,87€
Current price 47,87€
39,89€ / kg

Dokas chicken breast cubes, sweet potato, linseed 150g

Dokas
In stock

The crunchy snack with natural and high-quality ingredients. Complex composition for a unique snack experience. 100% taste and nutrients through f...

View full details
Original price 52,70€
Original price 52,70€ - Original price 52,70€
Original price 52,70€
Current price 47,87€
47,87€ - 47,87€
Current price 47,87€
Save 9% Save %
Original price 7,19€ - Original price 28,19€
Original price 7,19€
7,79€ - 29,99€
7,79€ - 29,99€
Current price 7,79€
14,99€ / kg

Bozita Cat Diet & Stomach Grain free Elk

Bozita
In stock

Bozita Diet & Stomach Grain-free Elk is a complete feed for adult cats. Thanks to the low energy level and the low crude fat of only 10%, the ...

View full details
Original price 7,19€ - Original price 28,19€
Original price 7,19€
7,79€ - 29,99€
7,79€ - 29,99€
Current price 7,79€
Original price 18,65€
Original price 18,65€ - Original price 18,65€
Original price 18,65€
Current price 18,23€
18,23€ - 18,23€
Current price 18,23€
7,59€ / kg

Sanabelle wet food 6x400g

Sanabelle
In stock

Our meaty treat Sanabelle Adut is carefully prepared from valuable and high-quality ingredients for your adult cat. Of course, we deliberately ref...

View full details
Original price 18,65€
Original price 18,65€ - Original price 18,65€
Original price 18,65€
Current price 18,23€
18,23€ - 18,23€
Current price 18,23€
Save 2% Save %
Original price 35,93€
Original price 35,93€ - Original price 35,93€
Original price 35,93€
32,27€ - 33,71€
32,27€ - 33,71€
Current price 32,27€
31,21€ / kg

Sammy's gourmet strips 6x180g

Sammy's
In stock

Sammy's Gourmet Strips - Fine meat strips for small and large gourmets. This fine treat is completely grain-free and just yummy! A real token of lo...

View full details
Original price 35,93€
Original price 35,93€ - Original price 35,93€
Original price 35,93€
32,27€ - 33,71€
32,27€ - 33,71€
Current price 32,27€
Save up to 10% Save %
Original price 88,56€ - Original price 88,56€
Original price 88,56€
88,56€
88,56€ - 88,56€
Current price 88,56€
73,80€ / kg

Original Carnello dog spaghetti 60g

Carnello
In stock

Dog spaghetti - made from hand-picked pig intestines is a gourmet-quality chewing specialty and a healthy treat for all dogs.

Original price 88,56€ - Original price 88,56€
Original price 88,56€
88,56€
88,56€ - 88,56€
Current price 88,56€
Original price 50,33€
Original price 50,33€ - Original price 50,33€
Original price 50,33€
Current price 44,39€
44,39€ - 44,39€
Current price 44,39€
5,48€ / kg

JR Grainless Complete Guinea Pig 1350g

JR Farm
In stock

JR Grainless Complete Meerschweinchen

Original price 50,33€
Original price 50,33€ - Original price 50,33€
Original price 50,33€
Current price 44,39€
44,39€ - 44,39€
Current price 44,39€
Save 12% Save %
Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€
24,59€ - 28,73€
24,59€ - 28,73€
Current price 24,59€
13,66€ / kg

Sammy's toothpick 300g

Sammy's
In stock

Sammy´s Zahnstengel

Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€
24,59€ - 28,73€
24,59€ - 28,73€
Current price 24,59€
Save up to 10% Save %
Original price 32,76€ - Original price 41,46€
Original price 32,76€
35,16€ - 47,87€
35,16€ - 47,87€
Current price 35,16€
2,14€ / kg

Prestige large parakeets 20kg

Versele
Low stock

Prestige Großsittiche 20kg

Original price 32,76€ - Original price 41,46€
Original price 32,76€
35,16€ - 47,87€
35,16€ - 47,87€
Current price 35,16€
Original price 64,69€
Original price 64,69€ - Original price 64,69€
Original price 64,69€
55,31€ - 59,15€
55,31€ - 59,15€
Current price 55,31€
32,34€ / kg

Dokas Dog Snack chewing roll 190g

Dokas
In stock

Chewing roll - Fine rawhide sticks, covered with beef for a special taste experience. Intensive chewing strengthens the chewing muscles. The chewi...

View full details
Original price 64,69€
Original price 64,69€ - Original price 64,69€
Original price 64,69€
55,31€ - 59,15€
55,31€ - 59,15€
Current price 55,31€
Save up to 14% Save %
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€
30,95€ - 44,39€
30,95€ - 44,39€
Current price 30,95€
29,59€ / kg

Christopherus Snack duck fillet strips

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€
30,95€ - 44,39€
30,95€ - 44,39€
Current price 30,95€
Save up to 7% Save %
Original price 38,02€
Original price 38,02€ - Original price 38,02€
Original price 38,02€
32,87€ - 37,07€
32,87€ - 37,07€
Current price 32,87€
11,54€ / kg

Animonda Cat Vom Feinsten Mild Menu 12x100g

Animonda
In stock

Complete feed for castrated cats. Vom Feinsten Adult Mild Menu stands for balanced, delicious, healthy nutrition at the highest level for adult cat...

View full details
Original price 38,02€
Original price 38,02€ - Original price 38,02€
Original price 38,02€
32,87€ - 37,07€
32,87€ - 37,07€
Current price 32,87€
Save up to 14% Save %
Original price 27,53€ - Original price 27,53€
Original price 27,53€
27,53€
27,53€ - 27,53€
Current price 27,53€
35,29€ / kg

Christopherus Snack Chicken Tacoo 65g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordin...

View full details
Original price 27,53€ - Original price 27,53€
Original price 27,53€
27,53€
27,53€ - 27,53€
Current price 27,53€
Original price 22,68€
Original price 22,68€ - Original price 22,68€
Original price 22,68€
Current price 20,39€
20,39€ - 20,39€
Current price 20,39€
16,99€ / kg

JR field herbs 200g

JR Farm
In stock

JR Feldkräuter

Original price 22,68€
Original price 22,68€ - Original price 22,68€
Original price 22,68€
Current price 20,39€
20,39€ - 20,39€
Current price 20,39€
Save 10% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.