Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 62,53€
Original price 62,53€ - Original price 62,53€
Original price 62,53€
Current price 57,95€
57,95€ - 57,95€
Current price 57,95€
32,19€ / kg

Dokas chewing stick with duck breast 200g

Dokas
In stock

The stick for chewers - rolled cowhide covered with duck breast fillet. For a change.

Original price 62,53€
Original price 62,53€ - Original price 62,53€
Original price 62,53€
Current price 57,95€
57,95€ - 57,95€
Current price 57,95€
Save 7% Save %
Original price 26,14€
Original price 26,14€ - Original price 26,14€
Original price 26,14€
23,87€ - 23,99€
23,87€ - 23,99€
Current price 23,87€
7,26€ / kg

Animonda vom Feinsten Forest 12x150g

Animonda
In stock

Vom Feinsten Adult stands for balanced, tasty, healthy nutrition at the highest level for adult dogs from 1 to 6 years of age. The special selectio...

View full details
Original price 26,14€
Original price 26,14€ - Original price 26,14€
Original price 26,14€
23,87€ - 23,99€
23,87€ - 23,99€
Current price 23,87€
Save up to 9% Save %
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
47,94€
47,94€ - 47,94€
Current price 47,94€
31,96€ / kg

Christopherus Snack chicken fillet strips 300g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
47,94€
47,94€ - 47,94€
Current price 47,94€
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
29,15€ - 29,75€
29,15€ - 29,75€
Current price 29,15€
9,29€ / kg

Animonda vom Feinsten Kitten 12x100g

Animonda
In stock

Even young and growing cats are small carnivores. They can already develop their preferences in the mother animal during pregnancy. It is all the m...

View full details
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
29,15€ - 29,75€
29,15€ - 29,75€
Current price 29,15€
Save up to 15% Save %
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
32,03€ - 38,15€
32,03€ - 38,15€
Current price 32,03€
8,00€ / kg

Animonda vom Feinsten Senior 12x100g

Animonda
In stock

Older cats from the age of seven have special dietary requirements. With its easy-to-chew meat specialties, "Vom Feinsten Senior" is precisely tai...

View full details
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
32,03€ - 38,15€
32,03€ - 38,15€
Current price 32,03€
Save up to 6% Save %
Original price 12,60€ - Original price 20,81€
Original price 12,60€ - Original price 20,81€
Original price 12,60€
11,87€ - 21,47€
11,87€ - 21,47€
Current price 11,87€
6,14€ / kg

Animonda Dog Can GranCarno Adult 6x400g

Animonda GranCarno
In stock

The dog wants pure meat. You can rely on dog noses. Because only fresh meat is used and freshly prepared for Animonda GranCarno. This brings the h...

View full details
Original price 12,60€ - Original price 20,81€
Original price 12,60€ - Original price 20,81€
Original price 12,60€
11,87€ - 21,47€
11,87€ - 21,47€
Current price 11,87€
Save up to 8% Save %
Original price 21,49€
Original price 21,49€ - Original price 21,49€
Original price 21,49€
18,47€ - 19,19€
18,47€ - 19,19€
Current price 18,47€
30,46€ / kg

Dokas Dog Snack Minis 70g

Dokas
In stock

Minis - The low-fat minis are the perfect motivation for every training session. The small pieces are particularly suitable for use during trainin...

View full details
Original price 21,49€
Original price 21,49€ - Original price 21,49€
Original price 21,49€
18,47€ - 19,19€
18,47€ - 19,19€
Current price 18,47€
Save up to 14% Save %
Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
19,43€
19,43€ - 19,43€
Current price 19,43€
53,97€ / kg

Whimzee's Alligator/Crocodile L

Whimzees
In stock

Whimzees Alligator/Krokodil L

Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
19,43€
19,43€ - 19,43€
Current price 19,43€
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 32,03€
32,03€ - 32,03€
Current price 32,03€
457,57€ / kg

Christopherus Snack Natur-Im-Bite 70g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 32,03€
32,03€ - 32,03€
Current price 32,03€
Save 7% Save %
Original price 33,55€ - Original price 33,55€
Original price 33,55€
33,55€
33,55€ - 33,55€
Current price 33,55€
18,63€ / kg

JR Grainless FARMYs XXL 4er 450g

JR Farm
In stock

JR Grainless FARMYs XXL

Original price 33,55€ - Original price 33,55€
Original price 33,55€
33,55€
33,55€ - 33,55€
Current price 33,55€
Original price 11,63€ - Original price 22,68€
Original price 11,63€ - Original price 22,68€
Original price 11,63€
11,27€ - 22,68€
11,27€ - 22,68€
Current price 11,27€
37,80€ / kg

JR Dandelion

JR Farm
In stock

JR Löwenzahn

Original price 11,63€ - Original price 22,68€
Original price 11,63€ - Original price 22,68€
Original price 11,63€
11,27€ - 22,68€
11,27€ - 22,68€
Current price 11,27€
Save up to 3% Save %
Original price 24,86€ - Original price 24,86€
Original price 24,86€
24,86€
24,86€ - 24,86€
Current price 24,86€
15,53€ / kg

JR Fruit Salad 200g

JR Farm
In stock

JR Obst-Salat

Original price 24,86€ - Original price 24,86€
Original price 24,86€
24,86€
24,86€ - 24,86€
Current price 24,86€
Original price 47,90€
Original price 47,90€ - Original price 47,90€
Original price 47,90€
Current price 41,39€
41,39€ - 41,39€
Current price 41,39€
47,03€ / kg

Dokas chewing spiral with duck breast 3 pieces 110g

Dokas
In stock

Dokas Kau-Spirale mit Entenbrustbrust 110g 8er Pack

Original price 47,90€
Original price 47,90€ - Original price 47,90€
Original price 47,90€
Current price 41,39€
41,39€ - 41,39€
Current price 41,39€
Save 14% Save %
Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
28,12€ / kg

JR meadow herbs 150g

JR Farm
In stock

JR Wiesenkräuter

Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
Save 2% Save %
Original price 11,27€ - Original price 33,77€
Original price 11,27€
11,27€ - 33,77€
11,27€ - 33,77€
Current price 11,27€
4,69€ / kg

JR Dwarf Rabbit Feast

JR Farm
In stock

Dwarf Rabbit Feast is a natural and species-specific complete feed mixture for all dwarf rabbits. A particularly high crude fiber content and a lo...

View full details
Original price 11,27€ - Original price 33,77€
Original price 11,27€
11,27€ - 33,77€
11,27€ - 33,77€
Current price 11,27€
Original price 18,65€ - Original price 21,53€
Original price 18,65€
18,65€ - 21,53€
18,65€ - 21,53€
Current price 18,65€
7,77€ / kg

LandFleisch BARF2GO 6x400g

LandFleisch
In stock

Complementary feed for adult dogs. Without any coloring and preservatives. Without further addition of minerals. Without the addition of gelling a...

View full details
Original price 18,65€ - Original price 21,53€
Original price 18,65€
18,65€ - 21,53€
18,65€ - 21,53€
Current price 18,65€
Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
12,60€ - 19,79€
12,60€ - 19,79€
Current price 12,60€
5,25€ / kg

LandFleisch Cat Adult Pate 6x400g

LandFleisch
In stock

LandFleisch Cat Adult Pastete 6x400g

Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
12,60€ - 19,79€
12,60€ - 19,79€
Current price 12,60€
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
29,03€ - 35,03€
29,03€ - 35,03€
Current price 29,03€
10,00€ / kg

Animonda vom Feinsten Adult 12x100g

Animonda
In stock

Adult cats love variety in their bowl. "Vom Feinsten Adult" is therefore available in nine finely fleshed varieties.

Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
29,03€ - 35,03€
29,03€ - 35,03€
Current price 29,03€
Save up to 15% Save %
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 33,23€
33,23€ - 33,23€
Current price 33,23€
39,55€ / kg

Allco Christopherus Snack chewy sandwich 12x70g

Christopherus
In stock

Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed according to the latest international s...

View full details
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 33,23€
33,23€ - 33,23€
Current price 33,23€
Save 3% Save %
Original price 13,91€ - Original price 13,91€
Original price 13,91€
14,87€ - 19,07€
14,87€ - 19,07€
Current price 14,87€
29,74€ / kg

Canius Trainee Treats 500g

Canius

The handy pieces of Canius Trainee Treats serve as the perfect training treat or as a mini snack in between.

Original price 13,91€ - Original price 13,91€
Original price 13,91€
14,87€ - 19,07€
14,87€ - 19,07€
Current price 14,87€
Sold out
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
13,26€ / kg

Hofgut Breitenberg Cat Kitten fine "Chicken Fricass" 12x180g

Hofgut Breitenberg
In stock

Hofgut Breitenberg Cat Kitten feines "Hühnerfrikasse" 12x180g

Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
Original price 3,18€ - Original price 29,28€
Original price 3,18€
3,18€ - 29,28€
3,18€ - 29,28€
Current price 3,18€
1,83€ / kg

VL Menu Nature 4 Seasons Blend

Versele
In stock

Varied quality mixture with an average protein and raw fat.

Original price 3,18€ - Original price 29,28€
Original price 3,18€
3,18€ - 29,28€
3,18€ - 29,28€
Current price 3,18€
Original price 47,90€
Original price 47,90€ - Original price 47,90€
Original price 47,90€
Current price 39,47€
39,47€ - 39,47€
Current price 39,47€
44,85€ / kg

Dokas dog snack chewing spiral with chicken breast fillet 110g

Dokas
In stock

Curve for curve, the chewing spiral is a very special chewing pleasure. Combined from fine chicken breast fillet with rawhide, the specialty is so...

View full details
Original price 47,90€
Original price 47,90€ - Original price 47,90€
Original price 47,90€
Current price 39,47€
39,47€ - 39,47€
Current price 39,47€
Save 18% Save %
Original price 10,79€ - Original price 35,39€
Original price 10,79€ - Original price 35,39€
Original price 10,79€
15,23€ - 29,27€
15,23€ - 29,27€
Current price 15,23€
2,92€ / kg

Whistle shellless wild bird food

Pfiffikus
In stock

Compound feed for wild birds. Also perfect outside of the cold season, practical for feeding on the balcony or patio. Shellless wild bird feed is ...

View full details
Original price 10,79€ - Original price 35,39€
Original price 10,79€ - Original price 35,39€
Original price 10,79€
15,23€ - 29,27€
15,23€ - 29,27€
Current price 15,23€
Save up to 17% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.