Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 24,59€ - Original price 24,59€
Original price 24,59€
32,03€
32,03€ - 32,03€
Current price 32,03€
3,20€ / kg

Pfiffikus fat food 10kg

Pfiffikus
In stock

Compound feed for wild birds. High in energy with lots of legumes. Just the thing for the cold season.

Original price 24,59€ - Original price 24,59€
Original price 24,59€
32,03€
32,03€ - 32,03€
Current price 32,03€
Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€
4,91€ - 45,83€
4,91€ - 45,83€
Current price 4,91€
4,58€ / kg

Pfiffikus shellless sunflower seeds

Pfiffikus
In stock

Single feed for free-living birds, also perfect outside of the cold season. Despite feeding, the balcony or terrace remains clean.

Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€
4,91€ - 45,83€
4,91€ - 45,83€
Current price 4,91€
Save up to 21% Save %
Original price 31,58€
Original price 31,58€ - Original price 31,58€
Original price 31,58€
Current price 28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
71,67€ / kg

JR Dandelion Roots 50g

JR Farm
In stock

JR Löwenzahn-Wurzeln 8x50g

Original price 31,58€
Original price 31,58€ - Original price 31,58€
Original price 31,58€
Current price 28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
Save 9% Save %
Original price 23,95€
Original price 23,95€ - Original price 23,95€
Original price 23,95€
Current price 22,67€
22,67€ - 22,67€
Current price 22,67€
7,08€ / kg

Sammy's Heartbreaker 4x800g

Sammy's
In stock

Sammy's Herzensbrecher - Oven-fresh declaration of love to your furry friend. The mini hearts fit in even the smallest trouser pocket and are there...

View full details
Original price 23,95€
Original price 23,95€ - Original price 23,95€
Original price 23,95€
Current price 22,67€
22,67€ - 22,67€
Current price 22,67€
Save 5% Save %
Original price 20,99€ - Original price 23,95€
Original price 20,99€ - Original price 23,95€
Original price 20,99€
19,43€ - 24,91€
19,43€ - 24,91€
Current price 19,43€
6,22€ / kg

Sammy's Herb Bone

Sammy's
In stock

Sammy's herb bones - Sammy's exquisite herbal mix of fennel and dandelion brings back memories of warm summer evenings and wild romping over colou...

View full details
Original price 20,99€ - Original price 23,95€
Original price 20,99€ - Original price 23,95€
Original price 20,99€
19,43€ - 24,91€
19,43€ - 24,91€
Current price 19,43€
Save up to 7% Save %
Original price 3,91€ - Original price 23,47€
Original price 3,91€ - Original price 23,47€
Original price 3,91€
18,35€ - 25,13€
18,35€ - 25,13€
Current price 18,35€
16,75€ / kg

Sammy's Tooth Bar 250g

Sammy's
In stock

Sammy´s Zahnriegel

Original price 3,91€ - Original price 23,47€
Original price 3,91€ - Original price 23,47€
Original price 3,91€
18,35€ - 25,13€
18,35€ - 25,13€
Current price 18,35€
Save up to 22% Save %
Original price 52,70€
Original price 52,70€ - Original price 52,70€
Original price 52,70€
Current price 48,95€
48,95€ - 48,95€
Current price 48,95€
40,79€ / kg

Dokas duck breast cubes, chickpeas, beetroot 150g

Dokas
In stock

The crunchy snack with natural and high-quality ingredients. Complex composition for a unique snack experience. 100% taste and nutrients through f...

View full details
Original price 52,70€
Original price 52,70€ - Original price 52,70€
Original price 52,70€
Current price 48,95€
48,95€ - 48,95€
Current price 48,95€
Save 7% Save %
Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
18,95€
18,95€ - 18,95€
Current price 18,95€
52,63€ / kg

Whimzees Stix L

Whimzees
In stock

Whimzees Stix L

Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
18,95€
18,95€ - 18,95€
Current price 18,95€
Original price 16,14€ - Original price 39,59€
Original price 16,14€ - Original price 39,59€
Original price 16,14€
14,03€ - 41,39€
14,03€ - 41,39€
Current price 14,03€
2,67€ / kg

Classic Bird budgie food

Classic Bird
Low stock

Classic Bird budgie food is ideal for anyone who wants to provide their budgie with a natural and nutritious food. The special seed mixture is opt...

View full details
Original price 16,14€ - Original price 39,59€
Original price 16,14€ - Original price 39,59€
Original price 16,14€
14,03€ - 41,39€
14,03€ - 41,39€
Current price 14,03€
Save up to 13% Save %
Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
Current price 18,83€
18,83€ - 18,83€
Current price 18,83€
3,69€ / kg

Animonda Dog Can GranCarno Junior 6x800g

Animonda GranCarno
In stock

You can rely on dog noses. Because for Animonda GranCarno - only fresh meat is used and freshly prepared. This brings the honest and unadulterated ...

View full details
Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
Current price 18,83€
18,83€ - 18,83€
Current price 18,83€
Save 6% Save %
Original price 15,23€ - Original price 47,99€
Original price 15,23€
15,23€ - 47,99€
15,23€ - 47,99€
Current price 15,23€
2,79€ / l

Cat's Best Original cat litter

Cat's Best
In stock

Cat´s Best Original Katzenstreu

Original price 15,23€ - Original price 47,99€
Original price 15,23€
15,23€ - 47,99€
15,23€ - 47,99€
Current price 15,23€
Original price 59,29€
Original price 59,29€ - Original price 59,29€
Original price 59,29€
Current price 47,39€
47,39€ - 47,39€
Current price 47,39€
26,32€ / kg

Dokas Kau-Twister Rawhide, Duck Heart & Duck Breast 200g

Dokas
In stock

Unique and sophisticated combination of cowhide and duck heart refined with duck fillet. Our chewing twisters are chewing pleasure with that specia...

View full details
Original price 59,29€
Original price 59,29€ - Original price 59,29€
Original price 59,29€
Current price 47,39€
47,39€ - 47,39€
Current price 47,39€
Save 20% Save %
Original price 21,53€
Original price 21,53€ - Original price 21,53€
Original price 21,53€
19,44€ - 25,55€
19,44€ - 25,55€
Current price 19,44€
4,48€ / kg

Christopherus meat mix 6x800g

Christopherus
In stock

Original price 21,53€
Original price 21,53€ - Original price 21,53€
Original price 21,53€
19,44€ - 25,55€
19,44€ - 25,55€
Current price 19,44€
Save up to 10% Save %
Original price 29,63€ - Original price 29,63€
Original price 29,63€
31,31€
31,31€ - 31,31€
Current price 31,31€
2,08€ / kg

Classic Dog Multicroc 15kg

Classic Dog
In stock

Classic Dog - Multicroc - 100% balanced complete food for adult dogs. Classic Dog - Multicroc is a natural and balanced mixture of selected and tas...

View full details
Original price 29,63€ - Original price 29,63€
Original price 29,63€
31,31€
31,31€ - 31,31€
Current price 31,31€
Original price 84,89€
Original price 84,89€ - Original price 84,89€
Original price 84,89€
Current price 68,03€
68,03€ - 68,03€
Current price 68,03€
22,67€ / kg

Dokas Snack duck breast in strips 500g

Dokas
In stock

Duck breast fillet in strips 500g, in a resealable freshness bag. In an extra large value pack.

Original price 84,89€
Original price 84,89€ - Original price 84,89€
Original price 84,89€
Current price 68,03€
68,03€ - 68,03€
Current price 68,03€
Save 20% Save %
Original price 47,94€
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
Current price 47,63€
47,63€ - 47,63€
Current price 47,63€
31,75€ / kg

Christopherus Snack chicken fillet skewer 300g

Christopherus
In stock

Christopherus Snack Hähnchefiletspieß 300g (5 Stück)

Original price 47,94€
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
Current price 47,63€
47,63€ - 47,63€
Current price 47,63€
Save 1% Save %
Original price 24,77€
Original price 24,77€ - Original price 24,77€
Original price 24,77€
22,31€ - 27,95€
22,31€ - 27,95€
Current price 22,31€
17,46€ / kg

Animonda Cat Bowl Integra Protect Diabetes 16x100g

Animonda
In stock

Dietetic complete feed to regulate the glucose supply in cats (diabetes mellitus). INTEGRA PROTECT Diabetes was specially developed for diabetic c...

View full details
Original price 24,77€
Original price 24,77€ - Original price 24,77€
Original price 24,77€
22,31€ - 27,95€
22,31€ - 27,95€
Current price 22,31€
Save up to 10% Save %
Original price 86,04€ - Original price 86,04€
Original price 86,04€
87,23€
87,23€ - 87,23€
Current price 87,23€

Whimzee's Stix XL

Whimzees
In stock

Your dog will always want to catch this Stix. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove plaque and tartar as you chew. ...

View full details
Original price 86,04€ - Original price 86,04€
Original price 86,04€
87,23€
87,23€ - 87,23€
Current price 87,23€
Original price 26,50€
Original price 26,50€ - Original price 26,50€
Original price 26,50€
22,07€ - 23,03€
22,07€ - 23,03€
Current price 22,07€
68,96€ / kg

Dokas Cat Snack Chicken Roll 10g

Dokas
In stock

This snack always matters! The soft roll with a soft core. Soy, gluten and grain free and no added sugar. A delicious chicken breast fillet casing ...

View full details
Original price 26,50€
Original price 26,50€ - Original price 26,50€
Original price 26,50€
22,07€ - 23,03€
22,07€ - 23,03€
Current price 22,07€
Save up to 17% Save %
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
10,67€ - 77,27€
10,67€ - 77,27€
Current price 10,67€
6,18€ / kg

Bosch HPC Soft Junior Chicken & Sweet Potato

Bosch
In stock

Bosch HPC Soft Junior Hühnchen & Süßkartoffel

Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
10,67€ - 77,27€
10,67€ - 77,27€
Current price 10,67€
Save up to 17% Save %
Original price 23,95€ - Original price 23,95€
Original price 23,95€
23,95€
23,95€ - 23,95€
Current price 23,95€
7,48€ / kg

Sammy's fruit slices 4x800g

Sammy's
In stock

Sammy's Fruit Bars. Concentrated fruit power for your sweet fruit. Sammy's crunchy fruit bar with a mix of sun-ripened, dried apples and fruity eld...

View full details
Original price 23,95€ - Original price 23,95€
Original price 23,95€
23,95€
23,95€ - 23,95€
Current price 23,95€
Original price 26,27€
Original price 26,27€ - Original price 26,27€
Original price 26,27€
Current price 22,19€
22,19€ - 22,19€
Current price 22,19€
26,41€ / kg

Dokas Snack chicken breast in strips 70g

Dokas
In stock

Chicken breast fillet in Dokas strip form 70g. Our classic.

Original price 26,27€
Original price 26,27€ - Original price 26,27€
Original price 26,27€
Current price 22,19€
22,19€ - 22,19€
Current price 22,19€
Save 16% Save %
Original price 19,99€ - Original price 19,99€
Original price 19,99€
19,99€
19,99€ - 19,99€
Current price 19,99€

Classic Dog Strips 20 pieces

Classic Dog
In stock

Classic Dog Strips - the original - is a healthy and species-appropriate treat to reward dogs. This hearty meat snack for on the go and in between...

View full details
Original price 19,99€ - Original price 19,99€
Original price 19,99€
19,99€
19,99€ - 19,99€
Current price 19,99€
Original price 16,79€ - Original price 77,94€
Original price 16,79€ - Original price 77,94€
Original price 16,79€
16,79€ - 72,46€
16,79€ - 72,46€
Current price 16,79€
6,03€ / kg

Christopherus Grain Free Senior Duck & Potato

Christopherus
In stock

Together with nutrition experts, we have developed Christopherus Grain-free Senior Dog as a complete food for dogs of all breeds. Selected raw mate...

View full details
Original price 16,79€ - Original price 77,94€
Original price 16,79€ - Original price 77,94€
Original price 16,79€
16,79€ - 72,46€
16,79€ - 72,46€
Current price 16,79€
Save up to 7% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.