Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 62,53€ - Original price 62,53€
Original price 62,53€
62,53€
62,53€ - 62,53€
Current price 62,53€
34,73€ / kg

Dokas dog snack chewing stick with chicken breast fillet 200g

Dokas
In stock

Dokas Hunde Snack Kaustange mit Hühnerbrustfilet

Original price 62,53€ - Original price 62,53€
Original price 62,53€
62,53€
62,53€ - 62,53€
Current price 62,53€
Original price 33,54€ - Original price 77,94€
Original price 33,54€ - Original price 77,94€
Original price 33,54€
31,91€ - 68,51€
31,91€ - 68,51€
Current price 31,91€
5,70€ / kg

Christopherus Grain-free puppies & young dogs with lamb & potatoes

Christopherus
In stock

Together with nutrition experts, we have developed Christopherus Grain-free Puppy & Young Dog as a complete food for dogs in the growth phase. ...

View full details
Original price 33,54€ - Original price 77,94€
Original price 33,54€ - Original price 77,94€
Original price 33,54€
31,91€ - 68,51€
31,91€ - 68,51€
Current price 31,91€
Save up to 12% Save %
Original price 22,85€ - Original price 22,85€
Original price 22,85€
22,85€
22,85€ - 22,85€
Current price 22,85€

alpha spirit stick 4er

Alpha Spirit
In stock

High acceptance. Best wholesomeness. Also suitable for dogs with allergies. With OMEGA 3, OMEGA 6, chondroitin, glucosamine, brewer's yeast, bioti...

View full details
Original price 22,85€ - Original price 22,85€
Original price 22,85€
22,85€
22,85€ - 22,85€
Current price 22,85€
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€
39,23€ - 45,83€
39,23€ - 45,83€
Current price 39,23€
30,55€ / kg

Christopherus Snack Duck Chewing Sticks

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€ - Original price 47,94€
Original price 34,42€
39,23€ - 45,83€
39,23€ - 45,83€
Current price 39,23€
Save up to 4% Save %
Original price 11,51€ - Original price 95,39€
Original price 11,51€ - Original price 95,39€
Original price 11,51€
12,11€ - 100,19€
12,11€ - 100,19€
Current price 12,11€
8,01€ / kg

Bosch SOFT Country Duck & Potato

Bosch
In stock

Bosch SOFT+ Country Duck is a single raw protein product for the balanced diet of adult dogs of all breeds. Thanks to its soft croquettes (higher m...

View full details
Original price 11,51€ - Original price 95,39€
Original price 11,51€ - Original price 95,39€
Original price 11,51€
12,11€ - 100,19€
12,11€ - 100,19€
Current price 12,11€
Save up to 0% Save %
Original price 76,70€ - Original price 76,70€
Original price 76,70€
76,70€
76,70€ - 76,70€
Current price 76,70€

Dokas dog snack 1m chew roll made from cowhide 315g

Dokas
In stock

The chewing snack for those addicted to chewing. Long-lasting nibbling and chewing pleasure made from hearty rawhide coated with delicate duck bre...

View full details
Original price 76,70€ - Original price 76,70€
Original price 76,70€
76,70€
76,70€ - 76,70€
Current price 76,70€
Original price 27,74€ - Original price 27,74€
Original price 27,74€
27,74€
27,74€ - 27,74€
Current price 27,74€
43,34€ / kg

JR apple chips 80g

JR Farm
In stock

JR Apfel-Chips

Original price 27,74€ - Original price 27,74€
Original price 27,74€
27,74€
27,74€ - 27,74€
Current price 27,74€
Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
18,83€ - 22,43€
18,83€ - 22,43€
Current price 18,83€
3,92€ / kg

Animonda GranCarno Adult 6x800g

Animonda GranCarno
In stock

Animonda GranCarno Adult 6x800g

Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
18,83€ - 22,43€
18,83€ - 22,43€
Current price 18,83€
Save up to 6% Save %
Original price 27,74€ - Original price 27,74€
Original price 27,74€
27,74€
27,74€ - 27,74€
Current price 27,74€
231,16€ / kg

JR Grainless Lucky Carrots 125g

JR Farm
In stock

JR Grainless Glücks-Möhrchen

Original price 27,74€ - Original price 27,74€
Original price 27,74€
27,74€
27,74€ - 27,74€
Current price 27,74€
Original price 28,66€ - Original price 35,86€
Original price 28,66€ - Original price 35,86€
Original price 28,66€
22,43€ - 31,67€
22,43€ - 31,67€
Current price 22,43€
30,55€ / kg

Dokas dried dog snack 70 g

Dokas
In stock

Dokas Hunde Snack getrocknet 70g (12 Stück)

Original price 28,66€ - Original price 35,86€
Original price 28,66€ - Original price 35,86€
Original price 28,66€
22,43€ - 31,67€
22,43€ - 31,67€
Current price 22,43€
Save up to 22% Save %
Original price 44,99€ - Original price 44,99€
Original price 44,99€
55,31€
55,31€ - 55,31€
Current price 55,31€
5,53€ / kg

Whistle. Peanuts blanched 10kg

Pfiffikus
In stock

The healthy single feed for free-living birdsfresh and tasty energybirds feed on grains, seeds and insects every day.

Original price 44,99€ - Original price 44,99€
Original price 44,99€
55,31€
55,31€ - 55,31€
Current price 55,31€
Original price 26,14€
Original price 26,14€ - Original price 26,14€
Original price 26,14€
24,59€ - 24,71€
24,59€ - 24,71€
Current price 24,59€
7,01€ / kg

Animonda vom Feinsten Senior 12x150g

Animonda
Low stock

Vom Feinsten Senior stands for balanced, tasty, healthy nutrition at the highest level for adult dogs from 7 years of age. The special selection an...

View full details
Original price 26,14€
Original price 26,14€ - Original price 26,14€
Original price 26,14€
24,59€ - 24,71€
24,59€ - 24,71€
Current price 24,59€
Save up to 6% Save %
Original price 22,25€
Original price 22,25€ - Original price 22,25€
Original price 22,25€
21,35€ - 22,25€
21,35€ - 22,25€
Current price 21,35€
9,27€ / kg

Animonda Dog Can GranCarno Adult Superfood 6x400g

Animonda GranCarno
In stock

Complete feed for adult dogs. GranCarno - Superfoods stands for balanced, delicious, healthy nutrition with natural superfoods and only one source ...

View full details
Original price 22,25€
Original price 22,25€ - Original price 22,25€
Original price 22,25€
21,35€ - 22,25€
21,35€ - 22,25€
Current price 21,35€
Save up to 4% Save %
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 27,23€
27,23€ - 27,23€
Current price 27,23€
30,25€ / kg

Allco Christopherus Snack Lamb Pollock Sandwich 12x70g

Christopherus
In stock

Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed according to the latest international st...

View full details
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 27,23€
27,23€ - 27,23€
Current price 27,23€
Save 21% Save %
Original price 55,19€ - Original price 69,59€
Original price 55,19€ - Original price 69,59€
Original price 55,19€
50,40€ - 65,56€
50,40€ - 65,56€
Current price 50,40€
4,37€ / kg

Classic Dog Grain Free 15kg

Classic Dog
In stock

The complete, grain-free dog food for adult, nutritionally sensitive dogs. For dogs with an intolerance to grain, Classic Dog grain-free dog food i...

View full details
Original price 55,19€ - Original price 69,59€
Original price 55,19€ - Original price 69,59€
Original price 55,19€
50,40€ - 65,56€
50,40€ - 65,56€
Current price 50,40€
Save up to 9% Save %
Original price 17,06€
Original price 17,06€ - Original price 17,06€
Original price 17,06€
16,67€ - 19,31€
16,67€ - 19,31€
Current price 16,67€
11,44€ / kg

Animonda Cat portion bags vom Feinsten Adult 18x85g

Animonda
In stock

Vom Feinsten Adult Feines mit Filet stands for balanced, tasty, healthy nutrition at the highest level for adult cats aged 1 - 6 years. The qualit...

View full details
Original price 17,06€
Original price 17,06€ - Original price 17,06€
Original price 17,06€
16,67€ - 19,31€
16,67€ - 19,31€
Current price 16,67€
Save up to 2% Save %
Original price 19,19€ - Original price 19,19€
Original price 19,19€
21,23€
21,23€ - 21,23€
Current price 21,23€
4,61€ / kg

Pfiffikus fat balls without net 50 pieces in a box

Pfiffikus
In stock

Complementary feed for wild birds. Important nutrients. Very delicious. Real delicacies with important nutrients that wild birds like to eat, espe...

View full details
Original price 19,19€ - Original price 19,19€
Original price 19,19€
21,23€
21,23€ - 21,23€
Current price 21,23€
Original price 6,71€ - Original price 26,39€
Original price 6,71€
7,19€ - 28,19€
7,19€ - 28,19€
Current price 7,19€
14,09€ / kg

Bozita Cat Hair & Skin Wheat free Salmon

Bozita
In stock

Bozita Hair & Skin Wheat Free Salmon is a complete feed for adult cats. It is particularly suitable for long-haired cats and cats that need add...

View full details
Original price 6,71€ - Original price 26,39€
Original price 6,71€
7,19€ - 28,19€
7,19€ - 28,19€
Current price 7,19€
Original price 29,88€
Original price 29,88€ - Original price 29,88€
Original price 29,88€
Current price 24,23€
24,23€ - 24,23€
Current price 24,23€
24,23€ / kg

Dokas Dog Snack Insect Bites Mealworms, crickets, carrots

Dokas
In stock

Insect Bites - The "sustainable" dog snack made from crickets and mealworms combined with delicious carrots. The high-quality ingredients form the...

View full details
Original price 29,88€
Original price 29,88€ - Original price 29,88€
Original price 29,88€
Current price 24,23€
24,23€ - 24,23€
Current price 24,23€
Save 19% Save %
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 27,83€
27,83€ - 27,83€
Current price 27,83€
33,13€ / kg

Christopherus Snack Chicken Rice Sticks 70g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 27,83€
27,83€ - 27,83€
Current price 27,83€
Save 19% Save %
Original price 21,02€
Original price 21,02€ - Original price 21,02€
Original price 21,02€
Current price 19,19€
19,19€ - 19,19€
Current price 19,19€
34,26€ / kg

Dokas chicken breast fillet with banana 70g

Dokas
In stock

chicken breast variation. For a change. Banana pieces wrapped in chicken breast fillet for great taste.

Original price 21,02€
Original price 21,02€ - Original price 21,02€
Original price 21,02€
Current price 19,19€
19,19€ - 19,19€
Current price 19,19€
Save 9% Save %
Original price 19,14€ - Original price 41,99€
Original price 19,14€ - Original price 41,99€
Original price 19,14€
17,76€ - 45,71€
17,76€ - 45,71€
Current price 17,76€
3,38€ / kg

Classic Bird Large Parakeet Food

Classic Bird
Low stock

Classic Bird Großsittichfutter

Original price 19,14€ - Original price 41,99€
Original price 19,14€ - Original price 41,99€
Original price 19,14€
17,76€ - 45,71€
17,76€ - 45,71€
Current price 17,76€
Save up to 7% Save %
Original price 37,43€
Original price 37,43€ - Original price 37,43€
Original price 37,43€
Current price 32,99€
32,99€ - 32,99€
Current price 32,99€
6,59€ / kg

Landfleisch Dog Soft Chunks 5kg

LandFleisch
In stock

Your dog will love LandFleisch soft chunks! This is ensured by high-quality raw materials, a high proportion of fresh poultry and the most modern ...

View full details
Original price 37,43€
Original price 37,43€ - Original price 37,43€
Original price 37,43€
Current price 32,99€
32,99€ - 32,99€
Current price 32,99€
Save 12% Save %
Original price 22,74€ - Original price 22,74€
Original price 22,74€
22,74€
22,74€ - 22,74€
Current price 22,74€
36,67€ / kg

JR Hay Bell Dandelion 125g

JR Farm
In stock

JR Heuglocke Löwenzahn 125g

Original price 22,74€ - Original price 22,74€
Original price 22,74€
22,74€
22,74€ - 22,74€
Current price 22,74€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.