Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
10,55€ - 92,99€
10,55€ - 92,99€
Current price 10,55€
7,43€ / kg

Bosch HPC Soft Senior Goat & Potato

Bosch
In stock

Bosch Soft Senior Goat + Potato is a single raw protein product for a balanced diet for older (from 7 years of age) and overweight adult dogs. Fre...

View full details
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
10,55€ - 92,99€
10,55€ - 92,99€
Current price 10,55€
Save up to 13% Save %
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
29,63€ - 30,95€
29,63€ - 30,95€
Current price 29,63€
9,33€ / kg

Animonda Cat From the finest with gourmet core 12x100g

Animonda
In stock

New and the finest: Fine pâté with a core of selected ingredients. Only from meat and vegetables, without grain, without soy, with natural taurine...

View full details
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
29,63€ - 30,95€
29,63€ - 30,95€
Current price 29,63€
Save up to 13% Save %
Original price 7,79€ - Original price 77,94€
Original price 7,79€ - Original price 77,94€
Original price 7,79€
7,79€ - 67,31€
7,79€ - 67,31€
Current price 7,79€
5,60€ / kg

Christopherus Grain Free Duck & Potato

Christopherus
In stock

Together with nutrition experts, we have developed Christopherus grain-free as a complete food for dogs with special nutritional requirements. Sel...

View full details
Original price 7,79€ - Original price 77,94€
Original price 7,79€ - Original price 77,94€
Original price 7,79€
7,79€ - 67,31€
7,79€ - 67,31€
Current price 7,79€
Save up to 14% Save %
Original price 81,00€
Original price 81,00€ - Original price 81,00€
Original price 81,00€
Current price 78,59€
78,59€ - 78,59€
Current price 78,59€

Whimzees Ricebone in display

Whimzees
In stock

Your dog will have a great time nibbling on this rice bone. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove plaque and tarta...

View full details
Original price 81,00€
Original price 81,00€ - Original price 81,00€
Original price 81,00€
Current price 78,59€
78,59€ - 78,59€
Current price 78,59€
Save 3% Save %
Original price 7,19€ - Original price 28,19€
Original price 7,19€
7,79€ - 29,99€
7,79€ - 29,99€
Current price 7,79€
14,99€ / kg

Bozita Cat Kitten Grain free chicken

Bozita
In stock

Bozita Kitten is a complete food for kittens and young cats with specially developed small kibble. The food covers the young cat's high energy and ...

View full details
Original price 7,19€ - Original price 28,19€
Original price 7,19€
7,79€ - 29,99€
7,79€ - 29,99€
Current price 7,79€
Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
17,03€ - 20,63€
17,03€ - 20,63€
Current price 17,03€
7,09€ / kg

Animonda Cat Dose Carny Adult Single Protein 6x400g

Animonda
In stock

Animonda Cat Dose Carny Adult Single Protein 6x400g

Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
17,03€ - 20,63€
17,03€ - 20,63€
Current price 17,03€
Save up to 15% Save %
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€
14,28€ - 67,08€
14,28€ - 67,08€
Current price 14,28€
9,52€ / kg

Allco Christopherus deer and potatoes

Christopherus
In stock

Together with nutrition experts, we have developed Christopherus grain-free as a complete food for dogs with special nutritional requirements. Sel...

View full details
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€
14,28€ - 67,08€
14,28€ - 67,08€
Current price 14,28€
Save up to 14% Save %
Original price 26,94€ - Original price 26,94€
Original price 26,94€
26,94€
26,94€ - 26,94€
Current price 26,94€
76,97€ / kg

JR mealworms can 70g

JR Farm
In stock

These delicious mealworms are the protein-rich snack for all small rodents. A high proportion of important raw animal protein supplements the diet...

View full details
Original price 26,94€ - Original price 26,94€
Original price 26,94€
26,94€
26,94€ - 26,94€
Current price 26,94€
Original price 23,70€ - Original price 26,94€
Original price 23,70€ - Original price 26,94€
Original price 23,70€
23,63€ - 24,47€
23,63€ - 24,47€
Current price 23,63€
8,15€ / kg

Bosch Sensitive 3kg

Bosch
In stock

Bosch Sensitive 3kg

Original price 23,70€ - Original price 26,94€
Original price 23,70€ - Original price 26,94€
Original price 23,70€
23,63€ - 24,47€
23,63€ - 24,47€
Current price 23,63€
Save up to 9% Save %
Original price 20,75€
Original price 20,75€ - Original price 20,75€
Original price 20,75€
Current price 18,11€
18,11€ - 18,11€
Current price 18,11€
4,52€ / kg

Classic Cat dry food 4kg

Classic Cat
In stock

Knuspermix is ​​the new complete feed for cats from Classic Cat. The new delicious dry food with fresh meat is tailored to the needs of a healthy ...

View full details
Original price 20,75€
Original price 20,75€ - Original price 20,75€
Original price 20,75€
Current price 18,11€
18,11€ - 18,11€
Current price 18,11€
Save 13% Save %
Original price 75,48€ - Original price 75,48€
Original price 75,48€
75,48€
75,48€ - 75,48€
Current price 75,48€
35,94€ / kg

Dokas chewing rib 210g

Dokas
In stock

Dokas Kaurippe 10x210g

Original price 75,48€ - Original price 75,48€
Original price 75,48€
75,48€
75,48€ - 75,48€
Current price 75,48€
Original price 8,99€ - Original price 18,59€
Original price 8,99€
9,83€ - 21,23€
9,83€ - 21,23€
Current price 9,83€

Chewie's coffee wood chewing stick

Chewies
In stock

Chewie's coffee wood chewing stick. The Chewies Coffee Wood Chew Stick is a popular and all-natural dog toy and chew product. Depending on the int...

View full details
Original price 8,99€ - Original price 18,59€
Original price 8,99€
9,83€ - 21,23€
9,83€ - 21,23€
Current price 9,83€
Original price 6,83€ - Original price 55,14€
Original price 6,83€ - Original price 55,14€
Original price 6,83€
5,75€ - 55,14€
5,75€ - 55,14€
Current price 5,75€
4,41€ / kg

Bosch Light

Bosch
In stock

Complete feed for overweight dogs. LIGHT is a highly energy-reduced complete food (only 6% fat) with a significantly increased proportion of rough...

View full details
Original price 6,83€ - Original price 55,14€
Original price 6,83€ - Original price 55,14€
Original price 6,83€
5,75€ - 55,14€
5,75€ - 55,14€
Current price 5,75€
Save up to 20% Save %
Original price 25,79€ - Original price 25,79€
Original price 25,79€
45,47€
45,47€ - 45,47€
Current price 45,47€
4,54€ / kg

Whistle Sunflowers 10kg

Pfiffikus
In stock

The healthy single feed for wild birds.

Original price 25,79€ - Original price 25,79€
Original price 25,79€
45,47€
45,47€ - 45,47€
Current price 45,47€
Original price 24,77€
Original price 24,77€ - Original price 24,77€
Original price 24,77€
Current price 24,47€
24,47€ - 24,47€
Current price 24,47€
15,29€ / kg

Animonda Cat Bowl Integra Protect Intestinal 16x100g

Animonda
In stock

Dietetic complete feed for alleviating acute intestinal absorption disorders in cats. INTEGRA PROTECT Intestinal was specially developed for cats w...

View full details
Original price 24,77€
Original price 24,77€ - Original price 24,77€
Original price 24,77€
Current price 24,47€
24,47€ - 24,47€
Current price 24,47€
Save 1% Save %
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
13,26€ / kg

Hofgut Breitenberg Cat Breitenberger Festive Soup Chicken 12x180g

Hofgut Breitenberg
In stock

German home cooking for cats. Natural, high-quality and tasty menu for the best possible care for your cat, of course soy-free and without attract...

View full details
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
Original price 11,94€ - Original price 11,94€
Original price 11,94€
20,27€
20,27€ - 20,27€
Current price 20,27€
40,54€ / kg

Bont salmon oil 500ml

Bont

Bont Lachsöl 500ml

Original price 11,94€ - Original price 11,94€
Original price 11,94€
20,27€
20,27€ - 20,27€
Current price 20,27€
Sold out
Original price 59,88€ - Original price 59,88€
Original price 59,88€
60,95€
60,95€ - 60,95€
Current price 60,95€
55,40€ / kg

Dokas dog snack duck breast nuggets freeze-dried 110g

Dokas
In stock

Duck breast nuggets freeze-dried 110g. Good for training and motivation.

Original price 59,88€ - Original price 59,88€
Original price 59,88€
60,95€
60,95€ - 60,95€
Current price 60,95€
Original price 24,24€
Original price 24,24€ - Original price 24,24€
Original price 24,24€
Current price 19,91€
19,91€ - 19,91€
Current price 19,91€
9,95€ / kg

JR herbal special 500g

JR Farm
In stock

JR Kräuter-Spezial

Original price 24,24€
Original price 24,24€ - Original price 24,24€
Original price 24,24€
Current price 19,91€
19,91€ - 19,91€
Current price 19,91€
Save 18% Save %
Original price 75,48€ - Original price 75,48€
Original price 75,48€
75,48€
75,48€ - 75,48€
Current price 75,48€
35,94€ / kg

Dokas chewing rib 210g

Dokas
In stock

Dokas Kaurippe 10x210g

Original price 75,48€ - Original price 75,48€
Original price 75,48€
75,48€
75,48€ - 75,48€
Current price 75,48€
Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
Current price 22,31€
22,31€ - 22,31€
Current price 22,31€
6,19€ / kg

JR Farm Rat Feast 600g

JR Farm
In stock

Rat Feast is a natural and species-specific complete feed mixture for all rats. The versatile recipe without pellets and with a lot of raw animal ...

View full details
Original price 28,73€
Original price 28,73€ - Original price 28,73€
Original price 28,73€
Current price 22,31€
22,31€ - 22,31€
Current price 22,31€
Save 22% Save %
Original price 19,99€ - Original price 19,99€
Original price 19,99€
19,99€
19,99€ - 19,99€
Current price 19,99€

Classic Dog Snack Strips with Duck 20 pack

Classic Dog
In stock

Classic Dog Snack Strips mit Ente 20er (14er Pack)

Original price 19,99€ - Original price 19,99€
Original price 19,99€
19,99€
19,99€ - 19,99€
Current price 19,99€
Original price 11,58€ - Original price 49,20€
Original price 11,58€ - Original price 49,20€
Original price 11,58€
20,03€ - 49,20€
20,03€ - 49,20€
Current price 20,03€
22,31€ / kg

Olewo beetroot chips

Olewo
In stock

Olewo Rote Beete Chips

Original price 11,58€ - Original price 49,20€
Original price 11,58€ - Original price 49,20€
Original price 11,58€
20,03€ - 49,20€
20,03€ - 49,20€
Current price 20,03€
Save up to 11% Save %
Original price 4,79€ - Original price 14,15€
Original price 4,79€
8,27€ - 21,47€
8,27€ - 21,47€
Current price 8,27€
33,03€ / kg

JR Hay House Carrot

JR Farm
In stock

Original price 4,79€ - Original price 14,15€
Original price 4,79€
8,27€ - 21,47€
8,27€ - 21,47€
Current price 8,27€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.