Skip to content

Novelties in the shop

Filters

Original price 28,55€
Original price 28,55€ - Original price 28,55€
Original price 28,55€
23,99€ - 24,35€
23,99€ - 24,35€
Current price 23,99€
6,81€ / kg

Animonda vom Feinsten Menu Adult 12x150g

Animonda
In stock

There is no such thing as boredom and monotony in the feeding bowl at animonda. With a combination of pure meat and a special ingredient, Vom Fein...

View full details
Original price 28,55€
Original price 28,55€ - Original price 28,55€
Original price 28,55€
23,99€ - 24,35€
23,99€ - 24,35€
Current price 23,99€
Save up to 16% Save %
Original price 8,99€ - Original price 29,03€
Original price 8,99€ - Original price 29,03€
Original price 8,99€
11,03€ - 27,35€
11,03€ - 27,35€
Current price 11,03€
1,10€ / l

Chipsi extra medium

Chipsi
In stock

Chipsi Extra beech wood granulate is a natural bedding that is specially tailored to the needs of reptiles, as well as some bird and small animal ...

View full details
Original price 8,99€ - Original price 29,03€
Original price 8,99€ - Original price 29,03€
Original price 8,99€
11,03€ - 27,35€
11,03€ - 27,35€
Current price 11,03€
Save up to 6% Save %
Original price 8,15€ - Original price 23,99€
Original price 8,15€
8,75€ - 23,99€
8,75€ - 23,99€
Current price 8,75€
4,79€ / kg

Classic Fish pond sticks

Classic Teichfisch
In stock

Verwöhnen Sie Ihre Teichbewohner mit den Classic Fish Teichsticks, dem idealen Hauptfutter für alle Arten von Gartenteichfischen. Diese hochwertige...

View full details
Original price 8,15€ - Original price 23,99€
Original price 8,15€
8,75€ - 23,99€
8,75€ - 23,99€
Current price 8,75€
Original price 18,67€
Original price 18,67€ - Original price 18,67€
Original price 18,67€
18,47€ - 18,71€
18,47€ - 18,71€
Current price 18,47€
25,98€ / kg

Dreamies Cat Snack 180g Mega Pack

Dreamies
In stock

Dreamies Cat Snack 4 x 180g Mega Pack

Original price 18,67€
Original price 18,67€ - Original price 18,67€
Original price 18,67€
18,47€ - 18,71€
18,47€ - 18,71€
Current price 18,47€
Save up to 1% Save %
Original price 23,65€
Original price 23,65€ - Original price 23,65€
Original price 23,65€
Current price 22,43€
22,43€ - 22,43€
Current price 22,43€
373,83€ / kg

Dokas dog snack chicken breast with coconut 60g

Dokas
In stock

Chicken breast in a very special combination - coconut wedges wrapped in fine chicken breast fillet. The small bites are a tasty change for the dog...

View full details
Original price 23,65€
Original price 23,65€ - Original price 23,65€
Original price 23,65€
Current price 22,43€
22,43€ - 22,43€
Current price 22,43€
Save 5% Save %
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,75€ - 75,28€
8,75€ - 75,28€
Current price 8,75€
13,43€ / kg

Bozita Cat Outdoor & Active Elk

Bozita
In stock

Bozita Outdoor & Active Moose is a complete feed for adult cats. The relatively high energy concentration is particularly well suited to the ou...

View full details
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,75€ - 75,28€
8,75€ - 75,28€
Current price 8,75€
Save up to 8% Save %
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
13,26€ / kg

Hofgut Breitenberg Cat tomcat Carlos favorite ragout chicken 12x180g

Hofgut Breitenberg
In stock

German home cooking for cats. Natural, high-quality and tasty menu for the best possible care for your cat, of course soy-free and without attracta...

View full details
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
28,66€
28,66€ - 28,66€
Current price 28,66€
Original price 21,98€
Original price 21,98€ - Original price 21,98€
Original price 21,98€
Current price 20,99€
20,99€ - 20,99€
Current price 20,99€
26,23€ / kg

JR Grainless Beetroot Rings 100g

JR Farm
In stock

Absolutely grain-free rings made from 100% vegetables are the ideal supplement for a species-appropriate diet.

Original price 21,98€
Original price 21,98€ - Original price 21,98€
Original price 21,98€
Current price 20,99€
20,99€ - 20,99€
Current price 20,99€
Save 5% Save %
Original price 62,39€ - Original price 69,59€
Original price 62,39€ - Original price 69,59€
Original price 62,39€
54,11€ - 68,39€
54,11€ - 68,39€
Current price 54,11€
4,47€ / kg

Bosch Adult 15kg

Bosch
In stock

Bosch Adult 15kg

Original price 62,39€ - Original price 69,59€
Original price 62,39€ - Original price 69,59€
Original price 62,39€
54,11€ - 68,39€
54,11€ - 68,39€
Current price 54,11€
Save up to 13% Save %
Original price 33,43€
Original price 33,43€ - Original price 33,43€
Original price 33,43€
Current price 30,83€
30,83€ - 30,83€
Current price 30,83€
21,40€ / kg

Dokas snack cream chicken & shrimp 90g

Dokas
In stock

Dokas Snack-Creme Huhn & Garnele

Original price 33,43€
Original price 33,43€ - Original price 33,43€
Original price 33,43€
Current price 30,83€
30,83€ - 30,83€
Current price 30,83€
Save 8% Save %
Original price 28,66€
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
Current price 26,27€
26,27€ - 26,27€
Current price 26,27€
31,27€ / kg

Dokas Snack Chicken with Rice and Sesame 70g

Dokas
In stock

Chicken with Rice and Sesame 70 g. Ideal as a reward in between or as a training snack

Original price 28,66€
Original price 28,66€ - Original price 28,66€
Original price 28,66€
Current price 26,27€
26,27€ - 26,27€
Current price 26,27€
Save 8% Save %
Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
40,97€
40,97€ - 40,97€
Current price 40,97€
35,93€ / kg

Sammy's chicken fillet 6x190g

Sammy's
In stock

Sammy's Chicken Fillets - Tender chicken fillets for gourmets big and small. Sammy's delicious, gently air-dried chicken fillets will make your do...

View full details
Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
40,97€
40,97€ - 40,97€
Current price 40,97€
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
47,94€
47,94€ - 47,94€
Current price 47,94€
31,96€ / kg

Christopherus Snack Chicken Chewing Sticks 300g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
47,94€
47,94€ - 47,94€
Current price 47,94€
Original price 23,88€ - Original price 62,53€
Original price 23,88€ - Original price 62,53€
Original price 23,88€
22,31€ - 51,71€
22,31€ - 51,71€
Current price 22,31€
28,72€ / kg

Dokas Dog Snack Chicken breast fillet in pieces

Dokas
In stock

Chicken breast fillet in pieces 200g for training, reward and motivation in a resealable freshness bag.

Original price 23,88€ - Original price 62,53€
Original price 23,88€ - Original price 62,53€
Original price 23,88€
22,31€ - 51,71€
22,31€ - 51,71€
Current price 22,31€
Save up to 17% Save %
Original price 36,50€
Original price 36,50€ - Original price 36,50€
Original price 36,50€
Current price 36,23€
36,23€ - 36,23€
Current price 36,23€
658,72€ / kg

Whimzees veggie ear/pig ear in display

Whimzees
In stock

The veggie ear won't help your dog's hearing, but it will help his teeth. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove pl...

View full details
Original price 36,50€
Original price 36,50€ - Original price 36,50€
Original price 36,50€
Current price 36,23€
36,23€ - 36,23€
Current price 36,23€
Save 1% Save %
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
9,71€ - 97,79€
9,71€ - 97,79€
Current price 9,71€
7,82€ / kg

Bosch HPC Soft Chicken & Banana

Bosch
In stock

Bosch Soft Chicken + Banana is a single raw protein product for a balanced diet for adult dogs of all breeds. The high proportion of fresh chicken ...

View full details
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
9,71€ - 97,79€
9,71€ - 97,79€
Current price 9,71€
Save up to 5% Save %
Original price 91,15€
Original price 91,15€ - Original price 91,15€
Original price 91,15€
Current price 79,55€
79,55€ - 79,55€
Current price 79,55€
22,09€ / kg

Dokas chicken breast in strips 900g

Dokas
In stock

Dokas Hühnerbrust in Streifen 4x900g

Original price 91,15€
Original price 91,15€ - Original price 91,15€
Original price 91,15€
Current price 79,55€
79,55€ - 79,55€
Current price 79,55€
Save 13% Save %
Original price 62,34€ - Original price 62,34€
Original price 62,34€
62,34€
62,34€ - 62,34€
Current price 62,34€
4,15€ / kg

Bosch Active 15kg

Bosch
In stock

Bosch Active

Original price 62,34€ - Original price 62,34€
Original price 62,34€
62,34€
62,34€ - 62,34€
Current price 62,34€
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
18,58€
18,58€ - 18,58€
Current price 18,58€
51,61€ / kg

Animonda Snack Milkie Wellness with Biotin & Vitamins 12x30g

Animonda
In stock

Simply better snacking: The new Milkies Wellness crispy pillows are not only crunchy and delicious, they also help to care for your cat's skin and...

View full details
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
18,58€
18,58€ - 18,58€
Current price 18,58€
Original price 26,39€ - Original price 26,39€
Original price 26,39€
28,19€
28,19€ - 28,19€
Current price 28,19€
14,09€ / kg

Bozita Cat Large wheat free Salmon 2kg

Bozita
In stock

Bozita Katze Large wheat free Salmon 2kg

Original price 26,39€ - Original price 26,39€
Original price 26,39€
28,19€
28,19€ - 28,19€
Current price 28,19€
Original price 24,77€
Original price 24,77€ - Original price 24,77€
Original price 24,77€
Current price 21,47€
21,47€ - 21,47€
Current price 21,47€
13,41€ / kg

Animonda Cat Bowl Integra Protect Sensitive 16x100g

Animonda
In stock

Diet complete feed to reduce nutrient intolerance in cats. INTEGRA PROTECT Sensitive was specially developed for cats with food intolerance, which...

View full details
Original price 24,77€
Original price 24,77€ - Original price 24,77€
Original price 24,77€
Current price 21,47€
21,47€ - 21,47€
Current price 21,47€
Save 13% Save %
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
10,55€ - 70,55€
10,55€ - 70,55€
Current price 10,55€
5,64€ / kg

Bosch HPC Soft Maxi Water Buffalo & Sweet Potato

Bosch
In stock

Bosch HPC Soft Maxi Wasserbüffel & Süßkartoffel

Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€ - Original price 92,99€
Original price 10,74€
10,55€ - 70,55€
10,55€ - 70,55€
Current price 10,55€
Save up to 24% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.