Skip to content

top brands

Filters

Original price 20,28€ - Original price 35,88€
Original price 20,28€ - Original price 35,88€
Original price 20,28€
20,15€ - 35,75€
20,15€ - 35,75€
Current price 20,15€
35,75€ / kg

Equipur Kühlgel

Equipur
Low stock

Equipur Kühlgel

Original price 20,28€ - Original price 35,88€
Original price 20,28€ - Original price 35,88€
Original price 20,28€
20,15€ - 35,75€
20,15€ - 35,75€
Current price 20,15€
Save up to 0% Save %
Original price 19,19€
Original price 19,19€ - Original price 19,19€
Original price 19,19€
Current price 14,63€
14,63€ - 14,63€
Current price 14,63€
58,52€ / kg

Canina Magen Balance

Canina Pharma
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde

Original price 19,19€
Original price 19,19€ - Original price 19,19€
Original price 19,19€
Current price 14,63€
14,63€ - 14,63€
Current price 14,63€
Save 24% Save %
Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
5,87€
5,87€ - 5,87€
Current price 5,87€
78,26€ / kg

JR Birds Schlem poppy heads. 75g

JR Farm
In stock

Delicious filled poppy seed capsules for long picking fun!

Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
5,87€
5,87€ - 5,87€
Current price 5,87€
Original price 4,74€ - Original price 11,94€
Original price
4,74€ - 11,94€
4,74€ - 11,94€
Current price 4,74€
22,61€ / kg

Lachsöl für Hunde

ALPHAZOO
In stock

Lachsöl gehört zu den wertvollsten Ergänzungen für Hunde. Es liefert Omega-3-Fettsäuren, die der Körper deines Hundes nicht selbst herstellen kann,...

View full details
Original price 4,74€ - Original price 11,94€
Original price
4,74€ - 11,94€
4,74€ - 11,94€
Current price 4,74€
Original price 11,94€ - Original price 11,94€
Original price
11,94€
11,94€ - 11,94€
Current price 11,94€
107,56€ / kg

Ohrmilbenöl für Katzen

ALPHAZOO
In stock

Deine Katze lässt dich nachts nicht schlafen, weil sie sich ständig am Ohr kratzt? Sie schüttelt den Kopf und wirkt unruhig? Ohrmilben könnten der ...

View full details
Original price 11,94€ - Original price 11,94€
Original price
11,94€
11,94€ - 11,94€
Current price 11,94€
Original price 4,74€ - Original price 11,94€
Original price
4,74€ - 11,94€
4,74€ - 11,94€
Current price 4,74€
22,61€ / kg

Leinöl für Hunde

ALPHAZOO
In stock

Leinsamen gehören zu den wertvollsten pflanzlichen Quellen für Omega-3-Fettsäuren, und genau diese Kraft steckt im alphazoo Leinöl für Hunde von al...

View full details
Original price 4,74€ - Original price 11,94€
Original price
4,74€ - 11,94€
4,74€ - 11,94€
Current price 4,74€
Original price 26,46€ - Original price 26,46€
Original price 26,46€
28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
1,91€ / kg

Havens Mix

Havens
In stock

Havens Mix

Original price 26,46€ - Original price 26,46€
Original price 26,46€
28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
Original price 29,99€ - Original price 35,99€
Original price 29,99€
35,99€ - 37,19€
35,99€ - 37,19€
Current price 35,99€
179,95€ / kg

Curli Vario Comfort Leash Moss

Curli
In stock

Hunde Leine

Original price 29,99€ - Original price 35,99€
Original price 29,99€
35,99€ - 37,19€
35,99€ - 37,19€
Current price 35,99€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
11,51€
11,51€ - 11,51€
Current price 11,51€
28,77€ / kg

Supreme Science Selective Timothy Hay Lieschgras

Supreme Science Selective
In stock

Ergänzungsfutter für Nager

Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
11,51€
11,51€ - 11,51€
Current price 11,51€
Original price 45,59€
Original price 45,59€ - Original price 45,59€
Original price 45,59€
44,99€ - 45,59€
44,99€ - 45,59€
Current price 44,99€
35,06€ / kg

Hunter Hundematte Rockford 130x90 cm

Hunter
In stock

Material: Polyester

Original price 45,59€
Original price 45,59€ - Original price 45,59€
Original price 45,59€
44,99€ - 45,59€
44,99€ - 45,59€
Current price 44,99€
Save up to 1% Save %
Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
11,67€ / kg

Fleischeslust Lifecycle Senior 400g

Fleischeslust
In stock

Alleinfuttermittel für ältere Hunde

Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
9,34€ / kg

JR Green Rollers 500g

JR Farm
In stock

JR Grün-Rollers 500g

Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Original price 14,39€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
Current price 12,95€
12,95€ - 12,95€
Current price 12,95€

Trixie TransportboxPico fürmeerschweinchen

TRIXIE
In stock

Nager Zubehör

Original price 14,39€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
Current price 12,95€
12,95€ - 12,95€
Current price 12,95€
Save 10% Save %
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
3,59€ / kg

Bozita Cat Large Weizenfrei Salmon 400g

Bozita
In stock

Bozita Cat Large Weizenfrei Salmon 400g

Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
Original price 3,35€ - Original price 3,35€
Original price 3,35€
3,35€
3,35€ - 3,35€
Current price 3,35€
47,85€ / kg

Canius ring sausage salami small 65g 1 piece

Canius

Canius Ringwurst Salami Klein 65g 1 Stück

Original price 3,35€ - Original price 3,35€
Original price 3,35€
3,35€
3,35€ - 3,35€
Current price 3,35€
Sold out
Original price 7,67€ - Original price 7,67€
Original price 7,67€
10,79€
10,79€ - 10,79€
Current price 10,79€
107,90€ / kg

Canius Bone Shaped Salmon Chew 12cm Pack of 2

Canius

Canius Lachskausnack in Knochenform 12cm 2er Pack

Original price 7,67€ - Original price 7,67€
Original price 7,67€
10,79€
10,79€ - 10,79€
Current price 10,79€
Sold out
Original price 21,59€ - Original price 71,99€
Original price 21,59€
22,79€ - 76,79€
22,79€ - 76,79€
Current price 22,79€
9,11€ / kg

Bozita Dog Purely Puppy & Junior Large Elch

Bozita
In stock

Bozita Dog Purely Puppy & Junior Large Elch

Original price 21,59€ - Original price 71,99€
Original price 21,59€
22,79€ - 76,79€
22,79€ - 76,79€
Current price 22,79€
Original price 29,99€ - Original price 83,88€
Original price 29,99€ - Original price 83,88€
Original price 29,99€
28,19€ - 76,67€
28,19€ - 76,67€
Current price 28,19€
2,20€ / kg

Tundra Dog - Trockenfutter Puppy

Tundra
In stock

Tundra Dog - Trockenfutter Puppy

Original price 29,99€ - Original price 83,88€
Original price 29,99€ - Original price 83,88€
Original price 29,99€
28,19€ - 76,67€
28,19€ - 76,67€
Current price 28,19€
Save up to 9% Save %
Original price 29,64€
Original price 29,64€ - Original price 29,64€
Original price 29,64€
Current price 28,31€
28,31€ - 28,31€
Current price 28,31€
28,31€ / kg

Stiefel Amino plus (ehem. Elomin)

Stiefel
Low stock

Stiefel ElominMit wertvollen AminosäurenZur Unterstützung des MuskelaufbausKann die Leistungsfähigkeit fördernElomin enthält viele essentielle Amin...

View full details
Original price 29,64€
Original price 29,64€ - Original price 29,64€
Original price 29,64€
Current price 28,31€
28,31€ - 28,31€
Current price 28,31€
Save 4% Save %
Original price 17,88€ - Original price 17,88€
Original price 17,88€
18,59€
18,59€ - 18,59€
Current price 18,59€
24,78€ / L

Equipower Kühlgel

Equipower
Low stock

Equipower KühlgelAnwendung:EquiPower – Kühlgel direkt auf die beanspruchten Körperstellen auftragen und leicht einmassieren.Bitte beachten:Augen- u...

View full details
Original price 17,88€ - Original price 17,88€
Original price 17,88€
18,59€
18,59€ - 18,59€
Current price 18,59€
Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
6,59€
6,59€ - 6,59€
Current price 6,59€
6,59€ / kg

Vitakraft Wurst

Vitakraft
In stock

Pausensnack für aktive Hunde

Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
6,59€
6,59€ - 6,59€
Current price 6,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
18,55€ / kg

Chewies Lachsknöchelchen 200g

Chewies
In stock

Trainingsleckerlis für Hunde - zuckerfrei

Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
Original price 5,75€ - Original price 55,58€
Original price 5,75€
6,11€ - 55,58€
6,11€ - 55,58€
Current price 6,11€
28,94€ / kg

Edgard & Cooper Dog Dental Erdbeere & Minze

Edgard & Cooper
In stock

Original price 5,75€ - Original price 55,58€
Original price 5,75€
6,11€ - 55,58€
6,11€ - 55,58€
Current price 6,11€
Original price 5,34€ - Original price 5,34€
Original price 5,34€
5,34€
5,34€ - 5,34€
Current price 5,34€
10,68€ / kg

Bontibo Die Hits im Mix

BONT

Bontibo Die Hits im Mix

Original price 5,34€ - Original price 5,34€
Original price 5,34€
5,34€
5,34€ - 5,34€
Current price 5,34€
Sold out

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.