Skip to content

top brands

Filters

Original price 21,59€
Original price 21,59€ - Original price 21,59€
Original price 21,59€
Current price 16,91€
16,91€ - 16,91€
Current price 16,91€
67,64€ / l

Canina Schwarzkümmelöl

Canina Pharma
In stock

Nahrungsergänzung für Hunde

Original price 21,59€
Original price 21,59€ - Original price 21,59€
Original price 21,59€
Current price 16,91€
16,91€ - 16,91€
Current price 16,91€
Save 22% Save %
Original price 19,79€
Original price 19,79€ - Original price 19,79€
Original price 19,79€
Current price 16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€
161,90€ / kg

Canina Pharma PETVITAL Vitamin-Tabs 100 g

Canina Pharma
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde

Original price 19,79€
Original price 19,79€ - Original price 19,79€
Original price 19,79€
Current price 16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€
Save 18% Save %
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
4,79€
4,79€ - 4,79€
Current price 4,79€
6,38€ / kg

Perfect Fit Cat Adult 1+ Sensitive 750g

Mars
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen - Tiernahrung

Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
4,79€
4,79€ - 4,79€
Current price 4,79€
Original price 30,84€ - Original price 30,84€
Original price 30,84€
39,23€
39,23€ - 39,23€
Current price 39,23€
39,23€ / kg

Stiefel Nervenkräuter

Stiefel
In stock

Stiefel NervenkräuterBei Stress & Nervosität100% naturbelasseneReine KräutermischungEHEMALS SILENCIOStiefel Nervenkräuter – eine gezielt ausgew...

View full details
Original price 30,84€ - Original price 30,84€
Original price 30,84€
39,23€
39,23€ - 39,23€
Current price 39,23€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€

Felisept Hautpflegespray

Felisept
In stock

Felisept Hautpflegespray

Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€

Canosept Augenpflege Pads für Hunde

Canosept
In stock

Canosept Augenpflege Pads für Hunde

Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
5,99€
5,99€ - 5,99€
Current price 5,99€
21,62€ / kg

Trixie Keramiknapf mit Motiv, Meerschweinchen

Trixie
In stock

250 ml 11 cm

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
5,99€
5,99€ - 5,99€
Current price 5,99€
Original price 22,99€ - Original price 22,99€
Original price 22,99€
22,99€ - 28,31€
22,99€ - 28,31€
Current price 22,99€
39,31€ / kg

Dreamies Cat Snack 4x180g Mega Pack

Mars
In stock

Dreamies Cat Snack 4x180g Mega Pack

Original price 22,99€ - Original price 22,99€
Original price 22,99€
22,99€ - 28,31€
22,99€ - 28,31€
Current price 22,99€
Original price 44,39€ - Original price 44,39€
Original price 44,39€
52,19€
52,19€ - 52,19€
Current price 52,19€
5,21€ / kg

Classic Bird Gartenvogelfutter mit Insekten

Classic Bird
In stock

Das schalenfreie Ganzjahresfutter für alle Gartenvögel

Original price 44,39€ - Original price 44,39€
Original price 44,39€
52,19€
52,19€ - 52,19€
Current price 52,19€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€
2,75€ - 19,10€
2,75€ - 19,10€
Current price 2,75€
1,37€ / kg

bosch Freshe Schnauze Nassfutter - Huhn mit Kürbis & Brokkoli

Bosch
In stock

bosch Freshe Schnauze Nassfutter - Huhn mit Kürbis & Brokkoli 250g

Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€
2,75€ - 19,10€
2,75€ - 19,10€
Current price 2,75€
Save up to 13% Save %
Original price 16,55€
Original price 16,55€ - Original price 16,55€
Original price 16,55€
Current price 13,91€
13,91€ - 13,91€
Current price 13,91€
198,71€ / kg

JBL Catappa XL

JBL
In stock

Heilende Seemandelbaumblaetter im XL Format

Original price 16,55€
Original price 16,55€ - Original price 16,55€
Original price 16,55€
Current price 13,91€
13,91€ - 13,91€
Current price 13,91€
Save 16% Save %
Original price 30,96€ - Original price 30,96€
Original price 30,96€
31,67€
31,67€ - 31,67€
Current price 31,67€
1,26€ / kg

Havens Golden Meat

Havens
Low stock

Havens Golden MeatHavens Golden Meat aus der Green Line sorgt für ein natürliches und homogenes Wachstum von Mastputen. Es ist zudem vitaminreich u...

View full details
Original price 30,96€ - Original price 30,96€
Original price 30,96€
31,67€
31,67€ - 31,67€
Current price 31,67€
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
7,78€ / kg

JR Farm Mice Feast 600g

JR Farm
In stock

Mice Feast is a natural and species-specific complete feed mix for all mice. The diverse recipe with wild seeds and a lot of raw animal protein wa...

View full details
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Save 3% Save %
Original price 39,59€
Original price 39,59€ - Original price 39,59€
Original price 39,59€
38,99€ - 41,87€
38,99€ - 41,87€
Current price 38,99€
41,04€ / kg

Hunter Hundematte Rockford 110x70 cm

Hunter
In stock

Material: Polyester

Original price 39,59€
Original price 39,59€ - Original price 39,59€
Original price 39,59€
38,99€ - 41,87€
38,99€ - 41,87€
Current price 38,99€
Save up to 2% Save %
Original price 36,04€ - Original price 36,04€
Original price 36,04€
36,04€
36,04€ - 36,04€
Current price 36,04€
42,90€ / kg

VEGDOG - Snacks 120g

VEGDOG
In stock

VEGDOG - Snacks 7x120g

Original price 36,04€ - Original price 36,04€
Original price 36,04€
36,04€
36,04€ - 36,04€
Current price 36,04€
Original price 17,21€ - Original price 17,21€
Original price 17,21€
17,21€
17,21€ - 17,21€
Current price 17,21€
47,80€ / kg

Animonda Dog - Snack Meat Chunks 8x60g 6er Pack

Animonda
In stock

Die animonda Meat Chunks sind für ausgewachsene Hunde unwiderstehtlich lecker. Diese fleischigen Hundesnacks enthalten nur eine tierische Proteinqu...

View full details
Original price 17,21€ - Original price 17,21€
Original price 17,21€
17,21€
17,21€ - 17,21€
Current price 17,21€
Original price 17,99€ - Original price 32,39€
Original price 17,99€
17,99€ - 32,39€
17,99€ - 32,39€
Current price 17,99€
30,55€ / kg

Luposan Natural Hanföl

Luposan
In stock

Luposan Natural Hanföl

Original price 17,99€ - Original price 32,39€
Original price 17,99€
17,99€ - 32,39€
17,99€ - 32,39€
Current price 17,99€
Original price 23,99€ - Original price 155,99€
Original price 23,99€
23,99€ - 155,99€
23,99€ - 155,99€
Current price 23,99€
41,37€ / kg

Luposan Aktiv Immun Complex

Luposan
In stock

Luposan Aktiv Immun Complex

Original price 23,99€ - Original price 155,99€
Original price 23,99€
23,99€ - 155,99€
23,99€ - 155,99€
Current price 23,99€
Original price 23,99€ - Original price 155,99€
Original price 23,99€ - Original price 155,99€
Original price 23,99€
22,30€ - 152,39€
22,30€ - 152,39€
Current price 22,30€
45,51€ / kg

Luposan Aktiv Biotin Complex

Luposan
In stock

Luposan Aktiv Biotin Complex

Original price 23,99€ - Original price 155,99€
Original price 23,99€ - Original price 155,99€
Original price 23,99€
22,30€ - 152,39€
22,30€ - 152,39€
Current price 22,30€
Save up to 2% Save %
Original price 11,99€ - Original price 65,99€
Original price 11,99€
11,99€ - 65,99€
11,99€ - 65,99€
Current price 11,99€
27,04€ / kg

Luposan Kräuter Pellets

Luposan
In stock

Luposan Kräuter Pellets

Original price 11,99€ - Original price 65,99€
Original price 11,99€
11,99€ - 65,99€
11,99€ - 65,99€
Current price 11,99€
Original price 20,39€ - Original price 61,79€
Original price 20,39€
20,39€ - 61,79€
20,39€ - 61,79€
Current price 20,39€
51,49€ / kg

Luposan cox Vital

Luposan
In stock

Luposan cox Vital

Original price 20,39€ - Original price 61,79€
Original price 20,39€
20,39€ - 61,79€
20,39€ - 61,79€
Current price 20,39€
Original price 20,39€ - Original price 32,99€
Original price 20,39€
20,39€ - 32,99€
20,39€ - 32,99€
Current price 20,39€
32,99€ / kg

Luposan MoorLiquid

Luposan
In stock

Luposan MoorLiquid

Original price 20,39€ - Original price 32,99€
Original price 20,39€
20,39€ - 32,99€
20,39€ - 32,99€
Current price 20,39€
Original price 20,39€ - Original price 35,99€
Original price 20,39€
20,39€ - 35,99€
20,39€ - 35,99€
Current price 20,39€
61,78€ / kg

Luposan WURMXX Snack

Luposan
In stock

Luposan WURMXX Snack

Original price 20,39€ - Original price 35,99€
Original price 20,39€
20,39€ - 35,99€
20,39€ - 35,99€
Current price 20,39€
Original price 27,60€ - Original price 77,99€
Original price 27,60€ - Original price 77,99€
Original price 27,60€
27,60€ - 74,00€
27,60€ - 74,00€
Current price 27,60€
46,00€ / kg

Luposan Zeck + Floh

Luposan
In stock

Luposan Zeck + Floh

Original price 27,60€ - Original price 77,99€
Original price 27,60€ - Original price 77,99€
Original price 27,60€
27,60€ - 74,00€
27,60€ - 74,00€
Current price 27,60€
Save up to 5% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.