Skip to content

top brands

Filters

Original price 7,07€ - Original price 21,59€
Original price 7,07€ - Original price 21,59€
Original price 7,07€
7,19€ - 20,51€
7,19€ - 20,51€
Current price 7,19€
6,51€ / kg

Josera Chicken & Rice Mini Senior

Josera
In stock

Josera Chicken & Rice Mini Senior

Original price 7,07€ - Original price 21,59€
Original price 7,07€ - Original price 21,59€
Original price 7,07€
7,19€ - 20,51€
7,19€ - 20,51€
Current price 7,19€
Save up to 5% Save %
Original price 7,79€ - Original price 47,99€
Original price 7,79€
7,79€ - 51,59€
7,79€ - 51,59€
Current price 7,79€
5,08€ / kg

Josera Chicken & Rice Mini Adult

Josera
In stock

Josera Chicken & Rice Mini Adult

Original price 7,79€ - Original price 47,99€
Original price 7,79€
7,79€ - 51,59€
7,79€ - 51,59€
Current price 7,79€
Original price 6,83€ - Original price 53,99€
Original price 6,83€ - Original price 53,99€
Original price 6,83€
6,83€ - 51,29€
6,83€ - 51,29€
Current price 6,83€
4,04€ / kg

Josera Balance Senior

Josera
In stock

Alleinfuttermittel für Hunde - Fett- und eiweißreduziert mit einem moderaten Mineralstoffgehalt

Original price 6,83€ - Original price 53,99€
Original price 6,83€ - Original price 53,99€
Original price 6,83€
6,83€ - 51,29€
6,83€ - 51,29€
Current price 6,83€
Save up to 5% Save %
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
30,59€
30,59€ - 30,59€
Current price 30,59€

Hunter Gürteltasche Profi schwarz/beige

Hunter
In stock

Hunter Gürteltasche Profi schwarz/beige

Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
30,59€
30,59€ - 30,59€
Current price 30,59€
Original price 29,34€
Original price 29,34€ - Original price 29,34€
Original price 29,34€
Current price 24,95€
24,95€ - 24,95€
Current price 24,95€

Eheim Bodengrund-Reinigungsset

EHEIM
In stock

Das ideale Werkzeug zur bequemen und sicheren Reinigung des Aquariumbodens

Original price 29,34€
Original price 29,34€ - Original price 29,34€
Original price 29,34€
Current price 24,95€
24,95€ - 24,95€
Current price 24,95€
Save 15% Save %
Original price 9,48€
Original price 9,48€ - Original price 9,48€
Original price 9,48€
Current price 7,91€
7,91€ - 7,91€
Current price 7,91€
19,77€ / kg

Royal Canin Feline Light Weight Care

Royal Canin
In stock

Spezielles Trockenfutter für Katzen mit Übergewicht

Original price 9,48€
Original price 9,48€ - Original price 9,48€
Original price 9,48€
Current price 7,91€
7,91€ - 7,91€
Current price 7,91€
Save 17% Save %
Original price 24,34€ - Original price 31,54€
Original price 24,34€
24,34€ - 31,54€
24,34€ - 31,54€
Current price 24,34€
26,28€ / kg

Betty's Landhausküche Cat - Pouchbeutel 12x100g

Betty's Landhausküche
Low stock

Original price 24,34€ - Original price 31,54€
Original price 24,34€
24,34€ - 31,54€
24,34€ - 31,54€
Current price 24,34€
Original price 9,00€ - Original price 81,48€
Original price 9,00€
14,03€ - 81,59€
14,03€ - 81,59€
Current price 14,03€
10,19€ / kg

Agrobs Pre Alpin Blütenmix

Agrobs
Low stock

Agrobs Pre Alpin Blütenmix

Original price 9,00€ - Original price 81,48€
Original price 9,00€
14,03€ - 81,59€
14,03€ - 81,59€
Current price 14,03€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€
2,75€ - 19,10€
2,75€ - 19,10€
Current price 2,75€
9,55€ / kg

bosch Freshe Schnauze Nassfutter - Pute mit Quinoa & Spinat

Bosch
In stock

bosch Freshe Schnauze Nassfutter - Pute mit Quinoa & Spinat 250g

Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€
2,75€ - 19,10€
2,75€ - 19,10€
Current price 2,75€
Save up to 13% Save %
Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€
6,95€ - 28,31€
6,95€ - 28,31€
Current price 6,95€
3,47€ / kg

Chipsi Aspen Original

Rettenmaier
In stock

Chipsi Aspen Original

Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€
6,95€ - 28,31€
6,95€ - 28,31€
Current price 6,95€
Save up to 9% Save %
Original price 37,15€ - Original price 37,15€
Original price 37,15€
37,15€
37,15€ - 37,15€
Current price 37,15€
15,47€ / kg

alpha spirit Cat Pouch Mousse 24x85g

alpha spirit
In stock

alpha spirit Cat Pouch Mousse 24x85g

Original price 37,15€ - Original price 37,15€
Original price 37,15€
37,15€
37,15€ - 37,15€
Current price 37,15€
Original price 10,56€
Original price 10,56€ - Original price 10,56€
Original price 10,56€
Current price 8,99€
8,99€ - 8,99€
Current price 8,99€

Eheim Installationsset 2 Düsenrohr

EHEIM
In stock

Set mit 2 steckbaren Düsenrohren mit Dichtungsring und Stopfen passend zum EHEIM InstallationsSET 2.

Original price 10,56€
Original price 10,56€ - Original price 10,56€
Original price 10,56€
Current price 8,99€
8,99€ - 8,99€
Current price 8,99€
Save 15% Save %
Original price 2,39€
Original price 2,39€ - Original price 2,39€
Original price 2,39€
Current price 2,27€
2,27€ - 2,27€
Current price 2,27€
11,35€ / l

Gimborn Gimpet milk for cats 200ml

Gimpet
In stock

Gimborn Gimpet Milch für Katzen 200ml

Original price 2,39€
Original price 2,39€ - Original price 2,39€
Original price 2,39€
Current price 2,27€
2,27€ - 2,27€
Current price 2,27€
Save 5% Save %
Original price 4,91€ - Original price 8,27€
Original price 4,91€
5,63€ - 10,31€
5,63€ - 10,31€
Current price 5,63€
18,16€ / kg

Lunderland Dose Hering

Lunderland
In stock

Lunderland Dose Hering

Original price 4,91€ - Original price 8,27€
Original price 4,91€
5,63€ - 10,31€
5,63€ - 10,31€
Current price 5,63€
Original price 9,83€
Original price 9,83€ - Original price 9,83€
Original price 9,83€
Current price 9,35€
9,35€ - 9,35€
Current price 9,35€

Hunter Pflegeshampoo mit Avocado Öl

Hunter
In stock

Hunter Pflegeshampoo mit Avocado Öl

Original price 9,83€
Original price 9,83€ - Original price 9,83€
Original price 9,83€
Current price 9,35€
9,35€ - 9,35€
Current price 9,35€
Save 5% Save %
Original price 10,73€ - Original price 10,73€
Original price 10,73€
11,99€ - 13,31€
11,99€ - 13,31€
Current price 11,99€
9,99€ / kg

MAC's DOG - Puppy Dose 6x200g

MACs
In stock

MAC's DOG - Puppy Dose 6x200g

Original price 10,73€ - Original price 10,73€
Original price 10,73€
11,99€ - 13,31€
11,99€ - 13,31€
Current price 11,99€
Original price 4,19€ - Original price 4,79€
Original price 4,19€
4,19€ - 5,75€
4,19€ - 5,75€
Current price 4,19€
11,07€ / kg

Fleischeslust Sensitiv 400g

Fleischeslust
In stock

Fleischeslust Sensitiv 400g

Original price 4,19€ - Original price 4,79€
Original price 4,19€
4,19€ - 5,75€
4,19€ - 5,75€
Current price 4,19€
Original price 5,99€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
Current price 4,79€
4,79€ - 4,79€
Current price 4,79€
15,70€ / kg

Trixie Keramiknapf Katze creme blau

Trixie
In stock

Original price 5,99€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
Current price 4,79€
4,79€ - 4,79€
Current price 4,79€
Save 20% Save %
Original price 8,39€ - Original price 32,39€
Original price 8,39€ - Original price 32,39€
Original price 8,39€
8,39€ - 26,75€
8,39€ - 26,75€
Current price 8,39€
53,50€ / kg

Canina Rinderfett Pulver

Canina Pharma
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde

Original price 8,39€ - Original price 32,39€
Original price 8,39€ - Original price 32,39€
Original price 8,39€
8,39€ - 26,75€
8,39€ - 26,75€
Current price 8,39€
Save up to 17% Save %
Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
17,39€
17,39€ - 17,39€
Current price 17,39€
7,24€ / kg

LandFleisch Cat - Kitten Pastete Dose 6x400g

LandFleisch
In stock

Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
17,39€
17,39€ - 17,39€
Current price 17,39€
Original price 25,13€
Original price 25,13€ - Original price 25,13€
Original price 25,13€
22,55€ - 31,67€
22,55€ - 31,67€
Current price 22,55€
13,19€ / kg

WOW CAT - ADULT Dose 6x400g

WOW
In stock

WOW CAT - ADULT Dose 6x400g

Original price 25,13€
Original price 25,13€ - Original price 25,13€
Original price 25,13€
22,55€ - 31,67€
22,55€ - 31,67€
Current price 22,55€
Save up to 10% Save %
Original price 21,54€ - Original price 21,54€
Original price 21,54€
21,54€
21,54€ - 21,54€
Current price 21,54€
21,54€ / kg

cdVet Fit-Barf Eierschalenpulver

cdVet
In stock

Einzelfuttermittel für Hunde und Katzen

Original price 21,54€ - Original price 21,54€
Original price 21,54€
21,54€
21,54€ - 21,54€
Current price 21,54€
Original price 15,54€
Original price 15,54€ - Original price 15,54€
Original price 15,54€
Current price 12,59€
12,59€ - 12,59€
Current price 12,59€
251,80€ / l

cdVet feliTATZ Bronchial

cdVet
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Katzen

Original price 15,54€
Original price 15,54€ - Original price 15,54€
Original price 15,54€
Current price 12,59€
12,59€ - 12,59€
Current price 12,59€
Save 19% Save %
Original price 11,99€
Original price 11,99€ - Original price 11,99€
Original price 11,99€
Current price 11,70€
11,70€ - 11,70€
Current price 11,70€
46,80€ / kg

Beaphar Dog Zecken- und Flohschutz Shampoo**

Beaphar
In stock

Für Hunde und Katzen

Original price 11,99€
Original price 11,99€ - Original price 11,99€
Original price 11,99€
Current price 11,70€
11,70€ - 11,70€
Current price 11,70€
Save 2% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.