Skip to content

top brands

Filters

Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€
4,90€ - 33,85€
4,90€ - 33,85€
Current price 4,90€
8,46€ / kg

Happy Cat - Sensitive Haut & Fell

Happy Cat
In stock

Verwöhnen Sie Ihren Liebling mit Happy Cat Sensitive Haut & Fell, dem Premium-Trockenfutter, das speziell für ausgewachsene Katzen mit empfindl...

View full details
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€
4,90€ - 33,85€
4,90€ - 33,85€
Current price 4,90€
Save up to 5% Save %
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€
4,79€ - 64,06€
4,79€ - 64,06€
Current price 4,79€
6,40€ / kg

Happy Cat - Sterilised Adult Voralpen-Rind

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Sterilised Adult Voralpen-Rind

Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€
4,79€ - 64,06€
4,79€ - 64,06€
Current price 4,79€
Save up to 5% Save %
Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€
4,67€ - 31,45€
4,67€ - 31,45€
Current price 4,67€
7,86€ / kg

Happy Cat - Culinary Adult Land Ente

Happy Cat
In stock

Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€
4,67€ - 31,45€
4,67€ - 31,45€
Current price 4,67€
Save up to 5% Save %
Original price 4,19€ - Original price 35,99€
Original price 4,19€ - Original price 35,99€
Original price 4,19€
3,98€ - 34,19€
3,98€ - 34,19€
Current price 3,98€
8,54€ / kg

Happy Dog - Sensible Mini Africa

Happy Dog
In stock

Original price 4,19€ - Original price 35,99€
Original price 4,19€ - Original price 35,99€
Original price 4,19€
3,98€ - 34,19€
3,98€ - 34,19€
Current price 3,98€
Save up to 5% Save %
Original price 6,95€ - Original price 22,79€
Original price 6,95€ - Original price 22,79€
Original price 6,95€
6,60€ - 21,65€
6,60€ - 21,65€
Current price 6,60€
5,41€ / kg

Happy Dog - NaturCroq Mini Lachs & Reis

Happy Dog
In stock

Happy Dog - NaturCroq Mini Lachs & Reis

Original price 6,95€ - Original price 22,79€
Original price 6,95€ - Original price 22,79€
Original price 6,95€
6,60€ - 21,65€
6,60€ - 21,65€
Current price 6,60€
Save up to 5% Save %
Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€
7,06€ - 59,87€
7,06€ - 59,87€
Current price 7,06€
1,76€ / kg

Happy Dog - fit & vital Puppy

Happy Dog
In stock

Happy Dog - fit & vital Puppy

Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€
7,06€ - 59,87€
7,06€ - 59,87€
Current price 7,06€
Save up to 5% Save %
Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€
2,50€ - 67,70€
2,50€ - 67,70€
Current price 2,50€
1,38€ / kg

Happy Dog - Sensible France

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Sensible France

Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€
2,50€ - 67,70€
2,50€ - 67,70€
Current price 2,50€
Save up to 5% Save %
Original price 17,87€ - Original price 56,03€
Original price 17,87€ - Original price 56,03€
Original price 17,87€
16,98€ - 53,23€
16,98€ - 53,23€
Current price 16,98€
4,24€ / kg

Happy Dog - NaturCroq Senior

Happy Dog
In stock

Original price 17,87€ - Original price 56,03€
Original price 17,87€ - Original price 56,03€
Original price 17,87€
16,98€ - 53,23€
16,98€ - 53,23€
Current price 16,98€
Save up to 5% Save %
Original price 5,15€ - Original price 61,07€
Original price 5,15€ - Original price 61,07€
Original price 5,15€
4,90€ - 58,02€
4,90€ - 58,02€
Current price 4,90€
1,22€ / kg

Happy Dog - NaturCroq Puppy

Happy Dog
In stock

Happy Dog - NaturCroq Puppy

Original price 5,15€ - Original price 61,07€
Original price 5,15€ - Original price 61,07€
Original price 5,15€
4,90€ - 58,02€
4,90€ - 58,02€
Current price 4,90€
Save up to 5% Save %
Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€
4,67€ - 31,45€
4,67€ - 31,45€
Current price 4,67€
7,86€ / kg

Happy Cat - Young Kitten Land-Geflügel

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Young Kitten Land-Geflügel

Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€ - Original price 33,11€
Original price 4,91€
4,67€ - 31,45€
4,67€ - 31,45€
Current price 4,67€
Save up to 5% Save %
Original price 23,76€
Original price 23,76€ - Original price 23,76€
Original price 23,76€
Current price 22,57€
22,57€ - 22,57€
Current price 22,57€
12,53€ / kg

Happy Cat - Care Pouchbeutel 20x85g

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Care Pouchbeutel 20x85g

Original price 23,76€
Original price 23,76€ - Original price 23,76€
Original price 23,76€
Current price 22,57€
22,57€ - 22,57€
Current price 22,57€
Save 5% Save %
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€
4,90€ - 33,85€
4,90€ - 33,85€
Current price 4,90€
8,46€ / kg

Happy Cat - Care Schonkost Niere

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Care Schonkost Niere

Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€
4,90€ - 33,85€
4,90€ - 33,85€
Current price 4,90€
Save up to 5% Save %
Original price 5,39€ - Original price 50,87€
Original price 5,39€ - Original price 50,87€
Original price 5,39€
5,12€ - 48,32€
5,12€ - 48,32€
Current price 5,12€
1,70€ / kg

Happy Cat - Minkas Junior Care Geflügel

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Minkas Junior Care Geflügel

Original price 5,39€ - Original price 50,87€
Original price 5,39€ - Original price 50,87€
Original price 5,39€
5,12€ - 48,32€
5,12€ - 48,32€
Current price 5,12€
Save up to 5% Save %
Original price 28,68€
Original price 28,68€ - Original price 28,68€
Original price 28,68€
Current price 28,43€
28,43€ - 28,43€
Current price 28,43€
28,43€ / kg

Nösenb. Echinacea purpurea

Nösenberger
Low stock

Nösenberger Echinacea purpureaDer Immunsystem-AktivatorEchinacea purpurea ist ein Klassiker, bekannt für viele Einsatzgebiete bei Mensch und Tier. ...

View full details
Original price 28,68€
Original price 28,68€ - Original price 28,68€
Original price 28,68€
Current price 28,43€
28,43€ - 28,43€
Current price 28,43€
Save 1% Save %
Original price 38,74€ - Original price 38,74€
Original price 38,74€
41,51€
41,51€ - 41,51€
Current price 41,51€
4,32€ / kg

Pedigree Dose Cuisine in Sauce Lamm, Nudeln & Karotten

Mars
Low stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Hunde - Tiernahrung.

Original price 38,74€ - Original price 38,74€
Original price 38,74€
41,51€
41,51€ - 41,51€
Current price 41,51€
Original price 22,68€
Original price 22,68€ - Original price 22,68€
Original price 22,68€
Current price 20,39€
20,39€ - 20,39€
Current price 20,39€
16,99€ / kg

JR field herbs 200g

JR Farm
In stock

JR Feldkräuter

Original price 22,68€
Original price 22,68€ - Original price 22,68€
Original price 22,68€
Current price 20,39€
20,39€ - 20,39€
Current price 20,39€
Save 10% Save %
Original price 31,39€ - Original price 31,39€
Original price 31,39€
31,39€
31,39€ - 31,39€
Current price 31,39€
23,78€ / kg

Almo Nature PB Natural Jelly 24x55g

Almo Nature
In stock

Almo Nature PB Natural Jelly 24x55g

Original price 31,39€ - Original price 31,39€
Original price 31,39€
31,39€
31,39€ - 31,39€
Current price 31,39€
Original price 28,73€ - Original price 50,33€
Original price 28,73€ - Original price 50,33€
Original price 28,73€
28,73€ - 43,79€
28,73€ - 43,79€
Current price 28,73€
9,12€ / kg

VEGDOG - Senior Dose No1 - Erbsen & Hirse

VEGDOG
In stock

VEGDOG - Senior Dose No1 - Erbsen & Hirse

Original price 28,73€ - Original price 50,33€
Original price 28,73€ - Original price 50,33€
Original price 28,73€
28,73€ - 43,79€
28,73€ - 43,79€
Current price 28,73€
Save up to 13% Save %
Original price 18,24€
Original price 18,24€ - Original price 18,24€
Original price 18,24€
Current price 14,03€
14,03€ - 14,03€
Current price 14,03€

Eheim Schwimmkörper, Halter f. 2026/2028/2126/2128

EHEIM
In stock

Aquarienzubehör

Original price 18,24€
Original price 18,24€ - Original price 18,24€
Original price 18,24€
Current price 14,03€
14,03€ - 14,03€
Current price 14,03€
Save 23% Save %
Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 8,27€
8,27€ - 8,27€
Current price 8,27€
16,54€ / kg

Bunny Farbmaus Traum basic

Bunny
In stock

Alleinfuttermittel für Farbmäuse

Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 8,27€
8,27€ - 8,27€
Current price 8,27€
Save 8% Save %
Original price 15,58€
Original price 15,58€ - Original price 15,58€
Original price 15,58€
Current price 15,35€
15,35€ - 15,35€
Current price 15,35€
6,97€ / kg

Miamor - Ragout Royale Pouch Kitten 22x100g

Miamor
In stock

Miamor - Ragout Royale Pouch Kitten 22x100g

Original price 15,58€
Original price 15,58€ - Original price 15,58€
Original price 15,58€
Current price 15,35€
15,35€ - 15,35€
Current price 15,35€
Save 1% Save %
Original price 6,83€ - Original price 68,15€
Original price 6,83€ - Original price 68,15€
Original price 6,83€
6,35€ - 68,15€
6,35€ - 68,15€
Current price 6,35€
9,73€ / kg

MAC's CAT - +7 Senior/Light

MACs
In stock

Original price 6,83€ - Original price 68,15€
Original price 6,83€ - Original price 68,15€
Original price 6,83€
6,35€ - 68,15€
6,35€ - 68,15€
Current price 6,35€
Save up to 7% Save %
Original price 11,16€
Original price 11,16€ - Original price 11,16€
Original price 11,16€
Current price 10,43€
10,43€ - 10,43€
Current price 10,43€
8,69€ / kg

MAC's CAT - Pur Dose 6x200g

MACs
In stock

MAC's CAT - Pur Dose 6x200g

Original price 11,16€
Original price 11,16€ - Original price 11,16€
Original price 11,16€
Current price 10,43€
10,43€ - 10,43€
Current price 10,43€
Save 7% Save %
Original price 11,16€
Original price 11,16€ - Original price 11,16€
Original price 11,16€
Current price 10,55€
10,55€ - 10,55€
Current price 10,55€
8,79€ / kg

MAC's CAT - Kitten 6x200g

MACs
In stock

MAC's CAT - Kitten 6x200g

Original price 11,16€
Original price 11,16€ - Original price 11,16€
Original price 11,16€
Current price 10,55€
10,55€ - 10,55€
Current price 10,55€
Save 5% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.