Skip to content

top brands

Filters

Original price 56,54€
Original price 56,54€ - Original price 56,54€
Original price 56,54€
Current price 49,55€
49,55€ - 49,55€
Current price 49,55€
28,15€ / kg

Dokas dog snack chicken breast fillet with duck 220g

Dokas
In stock

Dokas Hunde Snack Hühnerbrustfilet mit Ente

Original price 56,54€
Original price 56,54€ - Original price 56,54€
Original price 56,54€
Current price 49,55€
49,55€ - 49,55€
Current price 49,55€
Save 12% Save %
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
Current price 29,75€
29,75€ - 29,75€
Current price 29,75€
9,29€ / kg

Animonda vom Feinsten Vom Feinsten Baby Pate 12x100g

Animonda
In stock

Even young, growing cats are small carnivores. They can already develop their preferences in the mother animal during pregnancy. It is all the mor...

View full details
Original price 34,18€
Original price 34,18€ - Original price 34,18€
Original price 34,18€
Current price 29,75€
29,75€ - 29,75€
Current price 29,75€
Save 13% Save %
Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
28,12€ / kg

JR meadow herbs 150g

JR Farm
In stock

JR Wiesenkräuter

Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
Save 2% Save %
Original price 11,27€ - Original price 33,77€
Original price 11,27€
11,27€ - 33,77€
11,27€ - 33,77€
Current price 11,27€
4,69€ / kg

JR Dwarf Rabbit Feast

JR Farm
In stock

Dwarf Rabbit Feast is a natural and species-specific complete feed mixture for all dwarf rabbits. A particularly high crude fiber content and a lo...

View full details
Original price 11,27€ - Original price 33,77€
Original price 11,27€
11,27€ - 33,77€
11,27€ - 33,77€
Current price 11,27€
Original price 13,74€ - Original price 39,59€
Original price 13,74€ - Original price 39,59€
Original price 13,74€
13,74€ - 38,39€
13,74€ - 38,39€
Current price 13,74€
2,61€ / kg

Classic Friends guinea pig food

Classic Friends
Low stock

Classic Friends guinea pig food contains a balanced mix of nutrients and vitamins, giving your guinea pig vitality and joie de vivre. Classic Frie...

View full details
Original price 13,74€ - Original price 39,59€
Original price 13,74€ - Original price 39,59€
Original price 13,74€
13,74€ - 38,39€
13,74€ - 38,39€
Current price 13,74€
Save up to 3% Save %
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€
24,59€ - 33,11€
24,59€ - 33,11€
Current price 24,59€
8,72€ / kg

Animonda Dog From the Finest Schlemmerkern 22x150g

Animonda
In stock

Animonda Dog Vom Feinsten Schlemmerkern 22x150g

Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€
24,59€ - 33,11€
24,59€ - 33,11€
Current price 24,59€
Save up to 6% Save %
Original price 8,15€ - Original price 9,95€
Original price 8,15€ - Original price 9,95€
Original price 8,15€
8,63€ - 9,71€
8,63€ - 9,71€
Current price 8,63€
9,71€ / kg

Bosch Sensitive 1kg

Bosch
In stock

Bosch Sensitive 1kg

Original price 8,15€ - Original price 9,95€
Original price 8,15€ - Original price 9,95€
Original price 8,15€
8,63€ - 9,71€
8,63€ - 9,71€
Current price 8,63€
Save up to 2% Save %
Original price 16,49€ - Original price 16,49€
Original price 16,49€
16,49€
16,49€ - 16,49€
Current price 16,49€
6,87€ / kg

Animonda Cat Can Carny Senior 6x400g

Animonda
In stock

Cats are meat connoisseurs and can't be fooled when it comes to quality. Carny is therefore prepared exclusively from selected, high-quality meats....

View full details
Original price 16,49€ - Original price 16,49€
Original price 16,49€
16,49€
16,49€ - 16,49€
Current price 16,49€
Original price 74,04€
Original price 74,04€ - Original price 74,04€
Original price 74,04€
Current price 69,83€
69,83€ - 69,83€
Current price 69,83€
69,83€ / kg

Stiefel Arthro-Plus

Stiefel
Low stock

Stiefel Arthro PlusMit Teufelskralle & KräuternEnthält Vitamine & Spurenelemente30 % neuseeländische Grünlipp-MuschelStiefel Arthro Plus, e...

View full details
Original price 74,04€
Original price 74,04€ - Original price 74,04€
Original price 74,04€
Current price 69,83€
69,83€ - 69,83€
Current price 69,83€
Save 6% Save %
Original price 29,99€ - Original price 35,99€
Original price 29,99€ - Original price 35,99€
Original price 29,99€
26,03€ - 27,11€
26,03€ - 27,11€
Current price 26,03€
130,15€ / kg

Curli Vario Comfort Leash Brown

Curli
In stock

Hunde Leine

Original price 29,99€ - Original price 35,99€
Original price 29,99€ - Original price 35,99€
Original price 29,99€
26,03€ - 27,11€
26,03€ - 27,11€
Current price 26,03€
Save up to 25% Save %
Original price 29,99€
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
Current price 26,51€
26,51€ - 26,51€
Current price 26,51€

Curli Clasp Vest Geschirr Air-Mesh 2XS

Curli
In stock

Die curli clasp-Schnalle mit Ein-Hand-Bedienung. Der sichere und einfach zu bedienende curli clasp Verschluss. Am leichtesten Geschirr mit verbesse...

View full details
Original price 29,99€
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
Current price 26,51€
26,51€ - 26,51€
Current price 26,51€
Save 12% Save %
Original price 2,99€ - Original price 2,99€
Original price 2,99€
3,23€
3,23€ - 3,23€
Current price 3,23€
35,88€ / kg

8in1 Fillets Pro Breath

8in1
In stock

Premium Hähnchenfilet mit einzigartigem Nutri-Center! Angereichert mit Inhaltsstoffen zur Unterstützung eines frischen Atems.

Original price 2,99€ - Original price 2,99€
Original price 2,99€
3,23€
3,23€ - 3,23€
Current price 3,23€
Original price 32,98€ - Original price 32,98€
Original price 32,98€
32,98€
32,98€ - 32,98€
Current price 32,98€
1.099,33€ / kg

Miamor Gnabries Knabbersticks 12x30g

Miamor
In stock

Ergänzungsfuttermittel für ausgewachsene Katzen.

Original price 32,98€ - Original price 32,98€
Original price 32,98€
32,98€
32,98€ - 32,98€
Current price 32,98€
Original price 4,07€ - Original price 4,07€
Original price 4,07€
4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
45,22€ / kg

MACs Dog Meat Bits 90g

MAC's
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde.

Original price 4,07€ - Original price 4,07€
Original price 4,07€
4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
Original price 26,57€ - Original price 26,57€
Original price 26,57€
26,57€
26,57€ - 26,57€
Current price 26,57€
36,90€ / kg

Animonda Milkie Knusp.Balance

Animonda
In stock

Animonda Milkie Knusp.Balance

Original price 26,57€ - Original price 26,57€
Original price 26,57€
26,57€
26,57€ - 26,57€
Current price 26,57€
Original price 9,59€
Original price 9,59€ - Original price 9,59€
Original price 9,59€
Current price 9,23€
9,23€ - 9,23€
Current price 9,23€

Trixie Schleppleine 15m/ø 5mm

TRIXIE
In stock

Hunde Zubehör

Original price 9,59€
Original price 9,59€ - Original price 9,59€
Original price 9,59€
Current price 9,23€
9,23€ - 9,23€
Current price 9,23€
Save 4% Save %
Original price 20,39€
Original price 20,39€ - Original price 20,39€
Original price 20,39€
Current price 15,47€
15,47€ - 15,47€
Current price 15,47€

Trixie Schleppleinegurtband 15m/20mm

TRIXIE
In stock

Trixie Schleppleinegurtband 15m/20mm

Original price 20,39€
Original price 20,39€ - Original price 20,39€
Original price 20,39€
Current price 15,47€
15,47€ - 15,47€
Current price 15,47€
Save 24% Save %
Original price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
Current price 11,75€
11,75€ - 11,75€
Current price 11,75€

Trixie Natural Living Unterstand

TRIXIE
In stock

Nagerheim Zubehör

Original price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
Current price 11,75€
11,75€ - 11,75€
Current price 11,75€
Save 11% Save %
Original price 71,88€ - Original price 71,88€
Original price 71,88€
71,88€
71,88€ - 71,88€
Current price 71,88€
9,45€ / kg

Royal Canin Breed Health Nutrition Dachshund Adult

ROYAL CANIN
In stock

Alleinfuttermittel für Hunde - Speziell für ausgewachsene und ältere Dackel - Ab dem 10. Monat

Original price 71,88€ - Original price 71,88€
Original price 71,88€
71,88€
71,88€ - 71,88€
Current price 71,88€
Original price 9,48€ - Original price 9,48€
Original price 9,48€
9,48€
9,48€ - 9,48€
Current price 9,48€
22,57€ / kg

Royal Canin Feline Fussy Exigent

Royal Canin
In stock

Alleinfuttermittel für Katzen

Original price 9,48€ - Original price 9,48€
Original price 9,48€
9,48€
9,48€ - 9,48€
Current price 9,48€
Original price 23,18€ - Original price 23,18€
Original price 23,18€
23,18€
23,18€ - 23,18€
Current price 23,18€
8,84€ / kg

JosiCat with Salmon in Sauce

Josera
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen

Original price 23,18€ - Original price 23,18€
Original price 23,18€
23,18€
23,18€ - 23,18€
Current price 23,18€
Original price 21,59€ - Original price 21,59€
Original price 21,59€
23,39€
23,39€ - 23,39€
Current price 23,39€
7,30€ / kg

Josera Pferd Kraut & Rüben Mineralcobs

Josera
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Pferde

Original price 21,59€ - Original price 21,59€
Original price 21,59€
23,39€
23,39€ - 23,39€
Current price 23,39€
Original price 43,52€ - Original price 43,52€
Original price 43,52€
43,52€
43,52€ - 43,52€
Current price 43,52€
17,13€ / kg

Green Petfood Dog Denties 13x180g

Green Petfood
In stock

Ergänzungsfuttermittel für ausgewachsene Hunde

Original price 43,52€ - Original price 43,52€
Original price 43,52€
43,52€
43,52€ - 43,52€
Current price 43,52€
Original price 11,75€ - Original price 11,75€
Original price 11,75€
11,75€
11,75€ - 11,75€
Current price 11,75€
23,50€ / kg

ALKOTE Koi Grower Complete 3mm

ALKOTE
In stock

Der einfache Weg zu gesunden und schönen Koi und Teichfischen.

Original price 11,75€ - Original price 11,75€
Original price 11,75€
11,75€
11,75€ - 11,75€
Current price 11,75€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.