Skip to content

top brands

Filters

Original price 22,74€ - Original price 47,99€
Original price 22,74€
23,94€ - 51,59€
23,94€ - 51,59€
Current price 23,94€
4,81€ / kg

Josera JosiDog Adult Sensitive

JosiDog
Low stock

Josera JosiDog Adult Sensitive

Original price 22,74€ - Original price 47,99€
Original price 22,74€
23,94€ - 51,59€
23,94€ - 51,59€
Current price 23,94€
Original price 26,16€ - Original price 48,24€
Original price 26,16€
26,16€ - 48,24€
26,16€ - 48,24€
Current price 26,16€

alpha spirit The Bone Serano Ham Bone vac.

Alpha Spirit
In stock

The air-dried ham bones are natural and are ideal for dental care and employment.

Original price 26,16€ - Original price 48,24€
Original price 26,16€
26,16€ - 48,24€
26,16€ - 48,24€
Current price 26,16€
Original price 30,10€
Original price 30,10€ - Original price 30,10€
Original price 30,10€
27,71€ - 31,19€
27,71€ - 31,19€
Current price 27,71€
6,24€ / kg

Rinti - Canine Intestinal 12x400g

Rinti
In stock

Rinti - Canine Intestinal 12x400g

Original price 30,10€
Original price 30,10€ - Original price 30,10€
Original price 30,10€
27,71€ - 31,19€
27,71€ - 31,19€
Current price 27,71€
Save up to 8% Save %
Original price 17,99€ - Original price 23,99€
Original price 17,99€
17,99€ - 23,99€
17,99€ - 23,99€
Current price 17,99€
35,98€ / kg

Dr. Clauder's Dog Snack Trainee 500g

Dr. Clauder's
In stock

Dr. Clauder's Dog Snack Trainee 500g

Original price 17,99€ - Original price 23,99€
Original price 17,99€
17,99€ - 23,99€
17,99€ - 23,99€
Current price 17,99€
Original price 36,50€
Original price 36,50€ - Original price 36,50€
Original price 36,50€
Current price 36,23€
36,23€ - 36,23€
Current price 36,23€
658,72€ / kg

Whimzees veggie ear/pig ear in display

Whimzees
In stock

The veggie ear won't help your dog's hearing, but it will help his teeth. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove pl...

View full details
Original price 36,50€
Original price 36,50€ - Original price 36,50€
Original price 36,50€
Current price 36,23€
36,23€ - 36,23€
Current price 36,23€
Save 1% Save %
Original price 18,65€ - Original price 18,65€
Original price 18,65€
18,65€
18,65€ - 18,65€
Current price 18,65€
3,88€ / kg

LandFleisch Dog Classic 6x800g

LandFleisch
In stock

Original price 18,65€ - Original price 18,65€
Original price 18,65€
18,65€
18,65€ - 18,65€
Current price 18,65€
Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
6,71€ - 9,59€
6,71€ - 9,59€
Current price 6,71€
13,42€ / kg

Meat Bonties 500g

Bonties

Fleisch-Bonties 500g

Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
6,71€ - 9,59€
6,71€ - 9,59€
Current price 6,71€
Sold out
Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
6,71€ - 12,35€
6,71€ - 12,35€
Current price 6,71€
15,58€ / kg

Potato Bonties 500g

Bonties

Kartoffel-Bonties 500g

Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
6,71€ - 12,35€
6,71€ - 12,35€
Current price 6,71€
Sold out
Original price 5,64€ - Original price 37,44€
Original price 5,64€ - Original price 37,44€
Original price 5,64€
5,75€ - 37,19€
5,75€ - 37,19€
Current price 5,75€
5,75€ / kg

Prestige exotics

Versele
In stock

High quality seed mixture Mixture based on quality seeds for exotic species.

Original price 5,64€ - Original price 37,44€
Original price 5,64€ - Original price 37,44€
Original price 5,64€
5,75€ - 37,19€
5,75€ - 37,19€
Current price 5,75€
Save up to 16% Save %
Original price 12,23€ - Original price 28,79€
Original price 12,23€ - Original price 28,79€
Original price 12,23€
9,71€ - 28,79€
9,71€ - 28,79€
Current price 9,71€
2,15€ / kg

Chipsi Mais

Chipsi
In stock

Chipsi Mais

Original price 12,23€ - Original price 28,79€
Original price 12,23€ - Original price 28,79€
Original price 12,23€
9,71€ - 28,79€
9,71€ - 28,79€
Current price 9,71€
Save up to 21% Save %
Original price 38,09€ - Original price 56,39€
Original price 38,09€
38,09€ - 56,39€
38,09€ - 56,39€
Current price 38,09€
15,87€ / kg

JR Grainless Herbs Dwarf Rabbits

JR Farm
Low stock

JR Grainless Herbs Zwergkaninchen

Original price 38,09€ - Original price 56,39€
Original price 38,09€
38,09€ - 56,39€
38,09€ - 56,39€
Current price 38,09€
Original price 40,98€ - Original price 40,98€
Original price 40,98€
42,23€
42,23€ - 42,23€
Current price 42,23€
2,11€ / kg

Prestige canary breeding without turnips Extra 20kg

Versele
In stock

High-quality seed mixture for breeding, without turnips Mixture based on quality seeds for all canaries. High in protein, ideal for breeding confo...

View full details
Original price 40,98€ - Original price 40,98€
Original price 40,98€
42,23€
42,23€ - 42,23€
Current price 42,23€
Original price 32,98€
Original price 32,98€ - Original price 32,98€
Original price 32,98€
29,03€ - 34,31€
29,03€ - 34,31€
Current price 29,03€
80,63€ / kg

Miamor - Sensible Snack 12x30g

Miamor
In stock

Miamor - Sensible Snack 12x30g

Original price 32,98€
Original price 32,98€ - Original price 32,98€
Original price 32,98€
29,03€ - 34,31€
29,03€ - 34,31€
Current price 29,03€
Save up to 12% Save %
Original price 45,89€
Original price 45,89€ - Original price 45,89€
Original price 45,89€
37,07€ - 37,31€
37,07€ - 37,31€
Current price 37,07€
29,14€ / kg

Rinti - Snack Bitties Puppy 16x75g

Rinti
In stock

Rinti - Snack Bitties Puppy 16x75g

Original price 45,89€
Original price 45,89€ - Original price 45,89€
Original price 45,89€
37,07€ - 37,31€
37,07€ - 37,31€
Current price 37,07€
Save up to 19% Save %
Original price 17,93€
Original price 17,93€ - Original price 17,93€
Original price 17,93€
17,75€ - 17,93€
17,75€ - 17,93€
Current price 17,75€
7,47€ / kg

Christopherus Dog Menu Adult 6x400g

Christopherus
Low stock

Wet food for dogs. It is particularly suitable as a complete feed for adult dogs. What makes this meat menu so extraordinary? Quite simply: the in...

View full details
Original price 17,93€
Original price 17,93€ - Original price 17,93€
Original price 17,93€
17,75€ - 17,93€
17,75€ - 17,93€
Current price 17,75€
Save up to 1% Save %
Original price 8,99€ - Original price 50,39€
Original price 8,99€
8,99€ - 50,39€
8,99€ - 50,39€
Current price 8,99€
17,69€ / kg

Markus-Mühle Katze Beutenah Huhn

Markus Mühle
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen

Original price 8,99€ - Original price 50,39€
Original price 8,99€
8,99€ - 50,39€
8,99€ - 50,39€
Current price 8,99€
Original price 6,83€ - Original price 59,99€
Original price 6,83€ - Original price 59,99€
Original price 6,83€
6,49€ - 56,99€
6,49€ - 56,99€
Current price 6,49€
4,49€ / kg

Josera Festival

Josera
In stock

Original price 6,83€ - Original price 59,99€
Original price 6,83€ - Original price 59,99€
Original price 6,83€
6,49€ - 56,99€
6,49€ - 56,99€
Current price 6,49€
Save up to 5% Save %
Original price 31,39€
Original price 31,39€ - Original price 31,39€
Original price 31,39€
27,95€ - 30,59€
27,95€ - 30,59€
Current price 27,95€
12,54€ / kg

Miamor - Feine Filets Pouch 24x100g

Miamor
In stock

Miamor - Feine Filets Pouch 24x100g

Original price 31,39€
Original price 31,39€ - Original price 31,39€
Original price 31,39€
27,95€ - 30,59€
27,95€ - 30,59€
Current price 27,95€
Save up to 11% Save %
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€
14,28€ - 67,08€
14,28€ - 67,08€
Current price 14,28€
9,52€ / kg

Allco Christopherus deer and potatoes

Christopherus
In stock

Together with nutrition experts, we have developed Christopherus grain-free as a complete food for dogs with special nutritional requirements. Sel...

View full details
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€ - Original price 77,94€
Original price 15,59€
14,28€ - 67,08€
14,28€ - 67,08€
Current price 14,28€
Save up to 14% Save %
Original price 35,93€ - Original price 50,33€
Original price 35,93€ - Original price 50,33€
Original price 35,93€
31,19€ - 50,27€
31,19€ - 50,27€
Current price 31,19€
8,02€ / kg

HAPPY JACKY Mono 6x820gD

HAPPY JACKY

Original price 35,93€ - Original price 50,33€
Original price 35,93€ - Original price 50,33€
Original price 35,93€
31,19€ - 50,27€
31,19€ - 50,27€
Current price 31,19€
Sold out
Original price 43,84€ - Original price 43,84€
Original price 43,84€
43,84€
43,84€ - 43,84€
Current price 43,84€
1,75€ / kg

Versele Leinsamen braun

Versele Laga
In stock

Versele Leinsamen braun 25 kgVersele-Laga ist ein internationaler Hersteller von hochwertigen Futter- und Pflegemarkenprodukten für Leistungs- und ...

View full details
Original price 43,84€ - Original price 43,84€
Original price 43,84€
43,84€
43,84€ - 43,84€
Current price 43,84€
Original price 9,48€ - Original price 100,80€
Original price 9,48€
12,23€ - 100,80€
12,23€ - 100,80€
Current price 12,23€
4,39€ / kg

Urkraft Leinsamen Granulat

Urkraft
In stock

Urkraft Leinsamen Granulat

Original price 9,48€ - Original price 100,80€
Original price 9,48€
12,23€ - 100,80€
12,23€ - 100,80€
Current price 12,23€
Original price 25,78€
Original price 25,78€ - Original price 25,78€
Original price 25,78€
24,59€ - 25,91€
24,59€ - 25,91€
Current price 24,59€
10,78€ / kg

Rinti - Singlefleisch 12x185g

Rinti
In stock

Rinti - Singlefleisch 12x185g

Original price 25,78€
Original price 25,78€ - Original price 25,78€
Original price 25,78€
24,59€ - 25,91€
24,59€ - 25,91€
Current price 24,59€
Save up to 5% Save %
Original price 32,39€ - Original price 32,39€
Original price 32,39€
34,79€
34,79€ - 34,79€
Current price 34,79€
2,67€ / kg

Josera horse, cabbage & beets structured muesli

Josera
In stock

Josera Pferd, Kraut&Rüben Strukturmüsli

Original price 32,39€ - Original price 32,39€
Original price 32,39€
34,79€
34,79€ - 34,79€
Current price 34,79€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.