Skip to content

top brands

Filters

Original price 31,97€
Original price 31,97€ - Original price 31,97€
Original price 31,97€
26,51€ - 31,97€
26,51€ - 31,97€
Current price 26,51€
12,99€ / kg

Gourmet portion bags Perle pleasure in sauce 24x85g

Gourmet + Topform
Low stock

If your cat were allowed to rule, every meal would consist of sauce, sauce and more sauce. That's why GOURMET created Perle - Pleasure in Sauce: A ...

View full details
Original price 31,97€
Original price 31,97€ - Original price 31,97€
Original price 31,97€
26,51€ - 31,97€
26,51€ - 31,97€
Current price 26,51€
Save up to 17% Save %
Original price 15,00€ - Original price 34,68€
Original price 15,00€
17,99€ - 35,51€
17,99€ - 35,51€
Current price 17,99€
5,99€ / kg

Stiefel Schwarzkümmel Pellet

Stiefel
In stock

Stiefel Schwarzkümmel Pellet

Original price 15,00€ - Original price 34,68€
Original price 15,00€
17,99€ - 35,51€
17,99€ - 35,51€
Current price 17,99€
Original price 71,99€
Original price 71,99€ - Original price 71,99€
Original price 71,99€
Current price 69,95€
69,95€ - 69,95€
Current price 69,95€
6,99€ / kg

Carny Kitten Huhn 10kg

Animonda
In stock

Carny Kitten Huhn 10kg

Original price 71,99€
Original price 71,99€ - Original price 71,99€
Original price 71,99€
Current price 69,95€
69,95€ - 69,95€
Current price 69,95€
Save 3% Save %
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
77,83€ / kg

Supreme Science Selective Naturals Garden Sticks für Kaninchen 60g

Supreme Science Selective
In stock

Ergänzungsfutter für Nager

Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Save 3% Save %
Original price 12,18€ - Original price 12,18€
Original price 12,18€
12,59€
12,59€ - 12,59€
Current price 12,59€

KONG Lock-It 3er Pack

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 12,18€ - Original price 12,18€
Original price 12,18€
12,59€
12,59€ - 12,59€
Current price 12,59€
Original price 8,63€ - Original price 16,62€
Original price 8,63€ - Original price 16,62€
Original price 8,63€
9,23€ - 14,63€
9,23€ - 14,63€
Current price 9,23€

KONG Squeezz Ball

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 8,63€ - Original price 16,62€
Original price 8,63€ - Original price 16,62€
Original price 8,63€
9,23€ - 14,63€
9,23€ - 14,63€
Current price 9,23€
Save up to 12% Save %
Original price 14,39€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
Current price 13,55€
13,55€ - 13,55€
Current price 13,55€

KONG Cozie Pastels

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 14,39€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
Current price 13,55€
13,55€ - 13,55€
Current price 13,55€
Save 6% Save %
Original price 39,60€
Original price 39,60€ - Original price 39,60€
Original price 39,60€
Current price 33,35€
33,35€ - 33,35€
Current price 33,35€

Classic Bird Meisenknödel lose im Netz

Classic Bird
In stock

echte Spitzenqualität

Original price 39,60€
Original price 39,60€ - Original price 39,60€
Original price 39,60€
Current price 33,35€
33,35€ - 33,35€
Current price 33,35€
Save 16% Save %
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
26,38€ / kg

Canius blender of beef 500g

Canius

Feed materials for dogs. The tasty snack for your dog, which is good for the teeth and gums at the same time. It is air-dried, natural and without...

View full details
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
Sold out
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,11€ - 8,03€
6,11€ - 8,03€
Current price 6,11€
17,45€ / kg

dr Clauder's Hyposensitive dog food 350g

Dr. Clauder's
Low stock

Dr. Clauder's Hundefutter Hyposensitive 350g

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,11€ - 8,03€
6,11€ - 8,03€
Current price 6,11€
Original price 21,60€
Original price 21,60€ - Original price 21,60€
Original price 21,60€
Current price 21,59€
21,59€ - 21,59€
Current price 21,59€
9,99€ / kg

Kattovit - Feline Diet Vital Care Anti-Hairball 24x85g

Kattovit
In stock

KATTOVIT Vital Care Anti Hairball - Kann Haarballenbildung dank des Zusatzes von Malz reduzieren und ist mit schmackhaftem Lachs angereichert.

Original price 21,60€
Original price 21,60€ - Original price 21,60€
Original price 21,60€
Current price 21,59€
21,59€ - 21,59€
Current price 21,59€
Save 0% Save %
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
35,44€ / kg

JR Pure Pumpkin Seeds 125g

JR Farm
In stock

JR Pure Kürbiskerne 125g

Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
Save 8% Save %
Original price 4,67€
Original price 4,67€ - Original price 4,67€
Original price 4,67€
Current price 4,55€
4,55€ - 4,55€
Current price 4,55€
45,50€ / kg

Keksdieb Früchte Knäcke 100g

Keksdieb
In stock

Keksdieb Früchte Knäcke 100g

Original price 4,67€
Original price 4,67€ - Original price 4,67€
Original price 4,67€
Current price 4,55€
4,55€ - 4,55€
Current price 4,55€
Save 3% Save %
Original price 83,94€ - Original price 83,94€
Original price 83,94€
86,75€
86,75€ - 86,75€
Current price 86,75€
28,91€ / kg

Salvana Magen-Wohl

Salvana
Low stock

Salvana Magen-Wohl

Original price 83,94€ - Original price 83,94€
Original price 83,94€
86,75€
86,75€ - 86,75€
Current price 86,75€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,35€
6,35€ - 6,35€
Current price 6,35€
6,35€ / kg

JR Farm Birds Classic Parrot 1kg

JR Farm
In stock

JR FARM Parrot Feast - is a species-appropriate, high-quality maintenance feed, developed with experts and made from high-quality seeds that are re...

View full details
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,35€
6,35€ - 6,35€
Current price 6,35€
Original price 20,39€
Original price 20,39€ - Original price 20,39€
Original price 20,39€
Current price 20,03€
20,03€ - 20,03€
Current price 20,03€
40,06€ / L

Ewalia Leber-Nierensaft Haustier

Ewalia
Low stock

Ewalia Leber Nierensaft für Haustiere Ergänzungsfuttermittel für Hunde, Nager und andere Haustiere – für das allgemeine Wohlbefinden sowie zur Stüt...

View full details
Original price 20,39€
Original price 20,39€ - Original price 20,39€
Original price 20,39€
Current price 20,03€
20,03€ - 20,03€
Current price 20,03€
Save 2% Save %
Original price 22,56€ - Original price 22,56€
Original price 22,56€
22,56€
22,56€ - 22,56€
Current price 22,56€
1,80€ / kg

Marstall Wiesen-Faser

marstall
In stock

Marstall Wiesen-Faser

Original price 22,56€ - Original price 22,56€
Original price 22,56€
22,56€
22,56€ - 22,56€
Current price 22,56€
Original price 29,87€
Original price 29,87€ - Original price 29,87€
Original price 29,87€
Current price 28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
28,67€ / kg

Tundra Dog 3.18kg

Tundra
In stock

TUNDRA reindeer, trout, beef is a composition of three particularly tender and high-quality types of meat. The dark reindeer meat in combination w...

View full details
Original price 29,87€
Original price 29,87€ - Original price 29,87€
Original price 29,87€
Current price 28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
Save 4% Save %
Original price 17,39€ - Original price 17,39€
Original price 17,39€
17,39€
17,39€ - 17,39€
Current price 17,39€
3,70€ / l

Bunny Bedding Absorber

Bunny
In stock

Unterstreu mit maximaler Saugkraft.

Original price 17,39€ - Original price 17,39€
Original price 17,39€
17,39€
17,39€ - 17,39€
Current price 17,39€
Original price 3,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
Current price 2,39€
2,39€ - 2,39€
Current price 2,39€
5,97€ / kg

Canius Lamb & Rice Bites 400g

Canius

Supplementary feed for dogs. The crispy baked snacks are real delicacies. Carefully selected raw materials are processed into a crunchy, firm bake...

View full details
Original price 3,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
Current price 2,39€
2,39€ - 2,39€
Current price 2,39€
Sold out
Original price 5,15€ - Original price 8,81€
Original price 5,15€
5,75€ - 12,11€
5,75€ - 12,11€
Current price 5,75€
18,54€ / kg

Lunderland Dose Hühnerbrust

Lunderland
In stock

Lunderland Dose Hühnerbrust

Original price 5,15€ - Original price 8,81€
Original price 5,15€
5,75€ - 12,11€
5,75€ - 12,11€
Current price 5,75€
Original price 26,94€ - Original price 26,94€
Original price 26,94€
26,94€
26,94€ - 26,94€
Current price 26,94€
76,97€ / kg

JR mealworms can 70g

JR Farm
In stock

These delicious mealworms are the protein-rich snack for all small rodents. A high proportion of important raw animal protein supplements the diet...

View full details
Original price 26,94€ - Original price 26,94€
Original price 26,94€
26,94€
26,94€ - 26,94€
Current price 26,94€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
4,79€
4,79€ - 4,79€
Current price 4,79€
11,97€ / kg

Canius Snacky Maxi 400g

Canius

The crispy baked snacks are real delicacies. Carefully selected raw materials are processed into a crunchy, firm baked piece. These snacks are the...

View full details
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
4,79€
4,79€ - 4,79€
Current price 4,79€
Sold out
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
5,99€
5,99€ - 5,99€
Current price 5,99€
11,98€ / kg

Canius EU Trainer Mix Eimer

Canius

Canius EU Trainer Mix Eimer

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
5,99€
5,99€ - 5,99€
Current price 5,99€
Sold out

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.