Skip to content

top brands

Filters

Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,75€ - 75,28€
8,75€ - 75,28€
Current price 8,75€
13,43€ / kg

Bozita Cat Outdoor & Active Elk

Bozita
In stock

Bozita Outdoor & Active Moose is a complete feed for adult cats. The relatively high energy concentration is particularly well suited to the ou...

View full details
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,75€ - 75,28€
8,75€ - 75,28€
Current price 8,75€
Save up to 8% Save %
Original price 11,16€
Original price 11,16€ - Original price 11,16€
Original price 11,16€
10,79€ - 16,67€
10,79€ - 16,67€
Current price 10,79€
31,00€ / kg

Dreamies 60g

Dreamies
In stock

Dreamies 6x60g

Original price 11,16€
Original price 11,16€ - Original price 11,16€
Original price 11,16€
10,79€ - 16,67€
10,79€ - 16,67€
Current price 10,79€
Save up to 3% Save %
Original price 26,50€ - Original price 26,50€
Original price 26,50€
27,95€ - 29,39€
27,95€ - 29,39€
Current price 27,95€
2.795,00€ / kg

Dokas Dog Hühner-Rolle 32x10g

Dokas
In stock

Dokas Dog Hühner-Rolle 32x10g

Original price 26,50€ - Original price 26,50€
Original price 26,50€
27,95€ - 29,39€
27,95€ - 29,39€
Current price 27,95€
Original price 26,27€
Original price 26,27€ - Original price 26,27€
Original price 26,27€
Current price 22,19€
22,19€ - 22,19€
Current price 22,19€
26,41€ / kg

Dokas Snack chicken breast in strips 70g

Dokas
In stock

Chicken breast fillet in Dokas strip form 70g. Our classic.

Original price 26,27€
Original price 26,27€ - Original price 26,27€
Original price 26,27€
Current price 22,19€
22,19€ - 22,19€
Current price 22,19€
Save 16% Save %
Original price 57,50€ - Original price 70,74€
Original price 57,50€ - Original price 70,74€
Original price 57,50€
50,39€ - 70,74€
50,39€ - 70,74€
Current price 50,39€
25,19€ / kg

Dokas Dog Snack Strips of chicken breast

Dokas
In stock

Chicken breast fillet in the typical Dokas strip shape.

Original price 57,50€ - Original price 70,74€
Original price 57,50€ - Original price 70,74€
Original price 57,50€
50,39€ - 70,74€
50,39€ - 70,74€
Current price 50,39€
Save up to 12% Save %
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 32,03€
32,03€ - 32,03€
Current price 32,03€
457,57€ / kg

Christopherus Snack Natur-Im-Bite 70g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 34,42€
Original price 34,42€ - Original price 34,42€
Original price 34,42€
Current price 32,03€
32,03€ - 32,03€
Current price 32,03€
Save 7% Save %
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
8,87€
8,87€ - 8,87€
Current price 8,87€
8,87€ / kg

Whistle mini fat ball dispenser

Pfiffikus
In stock

Pfiff Mini-Meisenknödel Spender

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
8,87€
8,87€ - 8,87€
Current price 8,87€
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€
24,11€ - 28,78€
24,11€ - 28,78€
Current price 24,11€
8,72€ / kg

Animonda Dog Vom Feinsten Adult 22x150g

Animonda
In stock

Complete feed for adult dogs. Vom Feinsten Adult stands for balanced, tasty, healthy nutrition at the highest level for adult dogs from 1 to 6 year...

View full details
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€ - Original price 28,78€
Original price 26,14€
24,11€ - 28,78€
24,11€ - 28,78€
Current price 24,11€
Save up to 8% Save %
Original price 21,59€ - Original price 71,99€
Original price 21,59€ - Original price 71,99€
Original price 21,59€
19,86€ - 66,23€
19,86€ - 66,23€
Current price 19,86€
7,94€ / kg

Bozita Dog Purely Rentier

Bozita
In stock

Original price 21,59€ - Original price 71,99€
Original price 21,59€ - Original price 71,99€
Original price 21,59€
19,86€ - 66,23€
19,86€ - 66,23€
Current price 19,86€
Save up to 8% Save %
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€

Felisept Fellpflegespray

Felisept
In stock

Felisept Fellpflegespray

Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
Original price 3,95€
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
Current price 3,23€
3,23€ - 3,23€
Current price 3,23€
32,30€ / kg

Tubi Frett - Lachscreme für Frettchen

Tubi Frett
In stock

hoher Belohnungseffekt, sauber dosierbar, mit Vitaminen angereichert

Original price 3,95€
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
Current price 3,23€
3,23€ - 3,23€
Current price 3,23€
Save 18% Save %
Original price 25,92€ - Original price 25,92€
Original price 25,92€
25,92€
25,92€ - 25,92€
Current price 25,92€
1,72€ / kg

St. Hippolyt Kernkraft

St. Hippolyt
In stock

St. Hippolyt KernkraftErgänzungsfuttermittel für PferdeKernkraft stellt ein innovatives Futter der neuen Futtermittelgeneration dar. Aufgeschlossen...

View full details
Original price 25,92€ - Original price 25,92€
Original price 25,92€
25,92€
25,92€ - 25,92€
Current price 25,92€
Original price 34,79€ - Original price 39,59€
Original price 34,79€
34,79€ - 39,59€
34,79€ - 39,59€
Current price 34,79€

Curli Clasp Vest Geschirr LE26 SemiCircle Blau

Curli
In stock

Special Edition Air-Mesh

Original price 34,79€ - Original price 39,59€
Original price 34,79€
34,79€ - 39,59€
34,79€ - 39,59€
Current price 34,79€
Original price 30,53€ - Original price 30,53€
Original price 30,53€
30,53€
30,53€ - 30,53€
Current price 30,53€
22,44€ / kg

dr Clauder's Cat Best Selection Adult No 2 16x85g

Dr. Clauder's
Low stock

Dr. Clauder's Cat Best Selection Adult No 2 16x85g

Original price 30,53€ - Original price 30,53€
Original price 30,53€
30,53€
30,53€ - 30,53€
Current price 30,53€
Original price 31,86€ - Original price 31,86€
Original price 31,86€
35,75€
35,75€ - 35,75€
Current price 35,75€
1,78€ / kg

Havens Premium Fiber Mix

Havens
In stock

Havens Premium Fiber MixHavens Premium Fiber Mix ist ein Müsli aus verschiedenen aufgeschlossenen Getreideflocken (mikronisierter Mais, Gerste und ...

View full details
Original price 31,86€ - Original price 31,86€
Original price 31,86€
35,75€
35,75€ - 35,75€
Current price 35,75€
Original price 17,93€ - Original price 17,93€
Original price 17,93€
18,71€
18,71€ - 18,71€
Current price 18,71€
15,59€ / kg

MAC's DOG - Monoprotein 6x200g

MACs
In stock

MAC's DOG - Monoprotein 6x200g

Original price 17,93€ - Original price 17,93€
Original price 17,93€
18,71€
18,71€ - 18,71€
Current price 18,71€
Original price 44,99€ - Original price 44,99€
Original price 44,99€
55,31€
55,31€ - 55,31€
Current price 55,31€
5,53€ / kg

Whistle. Peanuts blanched 10kg

Pfiffikus
In stock

The healthy single feed for free-living birdsfresh and tasty energybirds feed on grains, seeds and insects every day.

Original price 44,99€ - Original price 44,99€
Original price 44,99€
55,31€
55,31€ - 55,31€
Current price 55,31€
Original price 44,76€
Original price 44,76€ - Original price 44,76€
Original price 44,76€
Current price 43,31€
43,31€ - 43,31€
Current price 43,31€
14,43€ / kg

St. Hippolyt Equimeb Hepa

St. Hippolyt
In stock

St. Hippolyt Equimeb Hepa 3 kgEquimeb Hepa liefert leberunterstützende Nährstoffe in erhöhter Konzentration zur Ergänzung der täglichen Krippenfutt...

View full details
Original price 44,76€
Original price 44,76€ - Original price 44,76€
Original price 44,76€
Current price 43,31€
43,31€ - 43,31€
Current price 43,31€
Save 3% Save %
Original price 89,99€ - Original price 89,99€
Original price 89,99€
116,03€
116,03€ - 116,03€
Current price 116,03€
10,08€ / kg

Dr. Clauder´s Dog - Wildlife Lamm

Dr. Clauder´s
Low stock

Dr. Clauder´s Dog - Wildlife Lamm

Original price 89,99€ - Original price 89,99€
Original price 89,99€
116,03€
116,03€ - 116,03€
Current price 116,03€
Original price 38,76€ - Original price 38,76€
Original price 38,76€
38,76€
38,76€ - 38,76€
Current price 38,76€
38,76€ / L

Havens Equiforce B+ liquid

Havens
Low stock

Havens Equiforce B + Liquid

Original price 38,76€ - Original price 38,76€
Original price 38,76€
38,76€
38,76€ - 38,76€
Current price 38,76€
Original price 99,60€
Original price 99,60€ - Original price 99,60€
Original price 99,60€
Current price 91,67€
91,67€ - 91,67€
Current price 91,67€
91,67€ / L

Havens Equiforce Matrix HA liquid

Havens
Low stock

Havens EquiForce Matrix HA Liquid

Original price 99,60€
Original price 99,60€ - Original price 99,60€
Original price 99,60€
Current price 91,67€
91,67€ - 91,67€
Current price 91,67€
Save 8% Save %
Original price 5,39€
Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
Current price 5,09€
5,09€ - 5,09€
Current price 5,09€
10,18€ / kg

JR Farm Food Rat Adult 500g

JR Farm
In stock

JR Farm Food Ratte Adult 500g

Original price 5,39€
Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
Current price 5,09€
5,09€ - 5,09€
Current price 5,09€
Save 6% Save %
Original price 5,87€
Original price 5,87€ - Original price 5,87€
Original price 5,87€
Current price 5,75€
5,75€ - 5,75€
Current price 5,75€
230,00€ / kg

JR Birds willow millet ball 25g

JR Farm
In stock

JR Birds Weiden-Hirseball 25g

Original price 5,87€
Original price 5,87€ - Original price 5,87€
Original price 5,87€
Current price 5,75€
5,75€ - 5,75€
Current price 5,75€
Save 2% Save %
Original price 10,79€ - Original price 10,79€
Original price 10,79€
12,23€
12,23€ - 12,23€
Current price 12,23€
24,46€ / kg

Classic Dog Snack Schweineohren-Streifen

Classic Dog
In stock

Natürliches, leckeres Trockenfleisch als Belohnungssnack oder für Zwischendurch

Original price 10,79€ - Original price 10,79€
Original price 10,79€
12,23€
12,23€ - 12,23€
Current price 12,23€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.