Skip to content

top brands

Filters

Original price 14,39€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
Current price 13,07€
13,07€ - 13,07€
Current price 13,07€
17,42€ / kg

WOW CAT - Sauce Multipack Pouchbeutel 6x85g

WOW
In stock

WOW CAT - ADULT Pouchbeutel 6x125g

Original price 14,39€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
Current price 13,07€
13,07€ - 13,07€
Current price 13,07€
Save 9% Save %
Original price 43,80€ - Original price 43,80€
Original price 43,80€
43,80€
43,80€ - 43,80€
Current price 43,80€
43,80€ / L

St. Hippolyt Hesta plus Eisen Liquid

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt Hesta plus Eisen Liquid

Original price 43,80€ - Original price 43,80€
Original price 43,80€
43,80€
43,80€ - 43,80€
Current price 43,80€
Original price 33,48€
Original price 33,48€ - Original price 33,48€
Original price 33,48€
Current price 32,87€
32,87€ - 32,87€
Current price 32,87€
1,64€ / kg

St. Hippolyt Int. Champions Claim

St. Hippolyt
In stock

St. Hippolyt Int. Champions Claim 20 kgDie Muskulatur ist angespannt, aus Schweiß werden weiße Schaumflocken und geweitete Nüstern schnauben rhythm...

View full details
Original price 33,48€
Original price 33,48€ - Original price 33,48€
Original price 33,48€
Current price 32,87€
32,87€ - 32,87€
Current price 32,87€
Save 2% Save %
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
4,91€
4,91€ - 4,91€
Current price 4,91€

JR Birds Dari-Kolben

JR FARM
In stock

JR Birds Dari-Kolben

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
4,91€
4,91€ - 4,91€
Current price 4,91€
Original price 7,79€ - Original price 7,79€
Original price 7,79€
11,15€
11,15€ - 11,15€
Current price 11,15€
55,75€ / kg

JR Birds Pick traffic light 200g

JR Farm
In stock

Free ride for a natural and decorative picking pleasure.

Original price 7,79€ - Original price 7,79€
Original price 7,79€
11,15€
11,15€ - 11,15€
Current price 11,15€
Original price 17,88€ - Original price 17,88€
Original price 17,88€
18,83€
18,83€ - 18,83€
Current price 18,83€
94,15€ / kg

Equipur Chevaloxin

Equipur
Low stock

Equipur ChevaloxinPflegeprodukt für PferdeAusgewählte Hornschutzsubstanzen bewirken eine intensive und nachhaltige Strahlpflege.Strahlfäule beim Pf...

View full details
Original price 17,88€ - Original price 17,88€
Original price 17,88€
18,83€
18,83€ - 18,83€
Current price 18,83€
Original price 26,76€ - Original price 26,76€
Original price 26,76€
28,91€
28,91€ - 28,91€
Current price 28,91€
1,15€ / kg

Deuka All Mash L Mehl

Deuka
In stock

Deuka All Mash L Mehl

Original price 26,76€ - Original price 26,76€
Original price 26,76€
28,91€
28,91€ - 28,91€
Current price 28,91€
Original price 54,48€
Original price 54,48€ - Original price 54,48€
Original price 54,48€
Current price 49,19€
49,19€ - 49,19€
Current price 49,19€
6,14€ / kg

Versele Fishlix Koi Medium 4 mm

Versele Laga
In stock

Versele Laga Fishlix Koi Medium Fishlix Koi Medium (4 mm) ist ein Premium Futter für die Zucht und Haltung von Kois. Durch das optimale Eiweiß/Fett...

View full details
Original price 54,48€
Original price 54,48€ - Original price 54,48€
Original price 54,48€
Current price 49,19€
49,19€ - 49,19€
Current price 49,19€
Save 10% Save %
Original price 29,88€ - Original price 83,88€
Original price 29,88€
30,71€ - 88,79€
30,71€ - 88,79€
Current price 30,71€
40,94€ / kg

Salvana Magnesium Dragees

Salvana
Low stock

Salvana Magnesium Dragees

Original price 29,88€ - Original price 83,88€
Original price 29,88€
30,71€ - 88,79€
30,71€ - 88,79€
Current price 30,71€
Original price 38,34€
Original price 38,34€ - Original price 38,34€
Original price 38,34€
Current price 37,67€
37,67€ - 37,67€
Current price 37,67€
75,34€ / L

Zedan SP extra stark Insektenschutz

Zedan
In stock

Zedan SP Insektenschutz extra starkZEDAN SP - extra stark - schützt sensible Hautareale von Ekzemerpferden zuverlässig vor allergieverstärkenden In...

View full details
Original price 38,34€
Original price 38,34€ - Original price 38,34€
Original price 38,34€
Current price 37,67€
37,67€ - 37,67€
Current price 37,67€
Save 2% Save %
Original price 14,99€ - Original price 14,99€
Original price 14,99€
16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€

BOLFO Zecken- und Flohschutzband, Katze/kl. Hunde, 35 cm

Bayer
In stock

Sicheres, wasserfestes Flohschutzband auf Puderbasis für Katzen und kleine Hunde

Original price 14,99€ - Original price 14,99€
Original price 14,99€
16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,83€
3,83€ - 3,83€
Current price 3,83€
5,89€ / kg

Josera JosiCat Sterilized Classic 650g

Josera
In stock

Josera JosiCat Sterilised Classic 650g

Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,83€
3,83€ - 3,83€
Current price 3,83€
Original price 28,20€ - Original price 82,79€
Original price 28,20€ - Original price 82,79€
Original price 28,20€
27,23€ - 70,67€
27,23€ - 70,67€
Current price 27,23€

Tundra Dog Large Breed Pute Huhn & Hering

Tundra
In stock

Tundra Dog Large Breed Pute Huhn & Hering

Original price 28,20€ - Original price 82,79€
Original price 28,20€ - Original price 82,79€
Original price 28,20€
27,23€ - 70,67€
27,23€ - 70,67€
Current price 27,23€
Save up to 15% Save %
Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
7,19€ / kg

Pfiffikus tit food mix 14 x 1 piece

Pfiffikus
In stock

The right choice for all free-living birds (soft and grain eaters), with the most important nutrients.

Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
Original price 2,39€ - Original price 2,39€
Original price 2,39€
2,75€
2,75€ - 2,75€
Current price 2,75€
22,00€ / kg

Chewies Tripe Bones mini 125g

Chewies
In stock

Chewie's Training MINI Tripe Bones are tasty training treats and very popular with dogs and cats! Due to their high level of acceptance and their h...

View full details
Original price 2,39€ - Original price 2,39€
Original price 2,39€
2,75€
2,75€ - 2,75€
Current price 2,75€
Original price 19,26€ - Original price 98,88€
Original price 19,26€ - Original price 98,88€
Original price 19,26€
19,26€ - 98,99€
19,26€ - 98,99€
Current price 19,26€
17,95€ / kg

Maridil Universal

Maridil
Low stock

Maridil Universal

Original price 19,26€ - Original price 98,88€
Original price 19,26€ - Original price 98,88€
Original price 19,26€
19,26€ - 98,99€
19,26€ - 98,99€
Current price 19,26€
Save up to 0% Save %
Original price 35,46€ - Original price 89,99€
Original price 35,46€ - Original price 89,99€
Original price 35,46€
35,27€ - 89,99€
35,27€ - 89,99€
Current price 35,27€
7,49€ / kg

alpha spirit Dog The Only One Freiland-Ente

Alpha Spirit
In stock

alpha spirit Dog The Only One Freiland-Ente

Original price 35,46€ - Original price 89,99€
Original price 35,46€ - Original price 89,99€
Original price 35,46€
35,27€ - 89,99€
35,27€ - 89,99€
Current price 35,27€
Save up to 1% Save %
Original price 29,40€ - Original price 29,40€
Original price 29,40€
34,31€
34,31€ - 34,31€
Current price 34,31€
5,48€ / kg

Salvana Salvastar PS

Salvana
Low stock

Salvana SalvaStar PS

Original price 29,40€ - Original price 29,40€
Original price 29,40€
34,31€
34,31€ - 34,31€
Current price 34,31€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,59€
3,59€ - 3,59€
Current price 3,59€
8,97€ / kg

Canius EU Tierfiguren Mix

Canius

Canius EU Tierfiguren Mix

Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,59€
3,59€ - 3,59€
Current price 3,59€
Sold out
Original price 3,59€ - Original price 4,79€
Original price 3,59€ - Original price 4,79€
Original price 3,59€
3,35€ - 4,43€
3,35€ - 4,43€
Current price 3,35€
167,50€ / kg

Trixie Igelball, Latex

Trixie
In stock

Original price 3,59€ - Original price 4,79€
Original price 3,59€ - Original price 4,79€
Original price 3,59€
3,35€ - 4,43€
3,35€ - 4,43€
Current price 3,35€
Save up to 8% Save %
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 3,59€
3,59€ - 3,59€
Current price 3,59€
17,09€ / kg

Canius chewing bone pressed 10cm 5 pieces

Canius

Canius Kauknochen gepresst 10cm 5 Stück

Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 3,59€
3,59€ - 3,59€
Current price 3,59€
Sold out
Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
5,15€
5,15€ - 5,15€
Current price 5,15€
25,75€ / kg

Canius Lunge getrocknet

Canius

Canius Lunge getrocknet

Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
5,15€
5,15€ - 5,15€
Current price 5,15€
Sold out
Original price 5,99€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
46,70€ / kg

Canius skin rolls 100g

Canius

Single feed for dogs chewing fun made from 100% cowhide.

Original price 5,99€
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
Current price 4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Sold out
Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
5,15€
5,15€ - 5,15€
Current price 5,15€
57,22€ / kg

Canius EU Kauknochen gefüllt 10cm 2er

Canius

Canius EU Kauknochen gefüllt 10cm 2er

Original price 5,15€ - Original price 5,15€
Original price 5,15€
5,15€
5,15€ - 5,15€
Current price 5,15€
Sold out

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.