Skip to content

top brands

Filters

Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
9,59€
9,59€ - 9,59€
Current price 9,59€
22,83€ / kg

Josera Cat 8X Multipack Filet á 6x70g

Josera
In stock

Josera Katze Multipack Filet á 6x70g

Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
9,59€
9,59€ - 9,59€
Current price 9,59€
Original price 2,75€ - Original price 3,54€
Original price 2,75€ - Original price 3,54€
Original price 2,75€
2,51€ - 3,54€
2,51€ - 3,54€
Current price 2,51€
6,94€ / kg

Dr. Clauder´s Dog - Trainee Snack Minis 50g

Dr. Clauder's
In stock

Dr.Clauder´s Trainee Snack Minis Ente bestehen zu 95% aus köstlichem Entenfleisch. Durch die schonende Dampftrocknung behält das Fleisch sein einzi...

View full details
Original price 2,75€ - Original price 3,54€
Original price 2,75€ - Original price 3,54€
Original price 2,75€
2,51€ - 3,54€
2,51€ - 3,54€
Current price 2,51€
Save up to 9% Save %
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
28,73€
28,73€ - 28,73€
Current price 28,73€
13,68€ / kg

Sammy's joint bites 6x350g

Sammy's
In stock

Sammy's joint bites to actively support the cartilage and joints of your furry friend. Sammy's fine joint bites with green-lipped mussels and shri...

View full details
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
28,73€
28,73€ - 28,73€
Current price 28,73€
Original price 40,19€ - Original price 40,19€
Original price 40,19€
40,19€
40,19€ - 40,19€
Current price 40,19€
2,00€ / kg

Dodson&Horrell Sixteen Plus Mix

Dodson & Horrell
In stock

Dodson&Horrell Sixteen Plus Mix

Original price 40,19€ - Original price 40,19€
Original price 40,19€
40,19€
40,19€ - 40,19€
Current price 40,19€
Original price 15,19€
Original price 15,19€ - Original price 15,19€
Original price 15,19€
14,44€ - 16,67€
14,44€ - 16,67€
Current price 14,44€
13,89€ / kg

Happy Dog - Sensible Puppy & Junior 6x200g

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Sensible Puppy & Junior 6x400g

Original price 15,19€
Original price 15,19€ - Original price 15,19€
Original price 15,19€
14,44€ - 16,67€
14,44€ - 16,67€
Current price 14,44€
Save up to 5% Save %
Original price 2,99€ - Original price 26,39€
Original price 2,99€ - Original price 26,39€
Original price 2,99€
3,47€ - 25,07€
3,47€ - 25,07€
Current price 3,47€
3,25€ / kg

Happy Dog - fit & vital Mini Senior

Happy Dog
In stock

Happy Dog - fit & vital Mini Senior

Original price 2,99€ - Original price 26,39€
Original price 2,99€ - Original price 26,39€
Original price 2,99€
3,47€ - 25,07€
3,47€ - 25,07€
Current price 3,47€
Save up to 5% Save %
Original price 2,75€ - Original price 2,75€
Original price 2,75€
2,99€
2,99€ - 2,99€
Current price 2,99€
2,99€ / kg

Happy Dog - Soft Snack 100g

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Soft Snack 100g

Original price 2,75€ - Original price 2,75€
Original price 2,75€
2,99€
2,99€ - 2,99€
Current price 2,99€
Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€
5,75€ - 53,23€
5,75€ - 53,23€
Current price 5,75€
1,43€ / kg

Happy Dog - NaturCroq Rind Reis

Happy Dog
In stock

Happy Dog - NaturCroq Rind Reis

Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€
5,75€ - 53,23€
5,75€ - 53,23€
Current price 5,75€
Save up to 5% Save %
Original price 20,81€ - Original price 38,09€
Original price 20,81€ - Original price 38,09€
Original price 20,81€
19,76€ - 36,18€
19,76€ - 36,18€
Current price 19,76€
8,23€ / kg

Happy Dog - Sensible Pure 6x400g

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Sensible Pure 6x400g

Original price 20,81€ - Original price 38,09€
Original price 20,81€ - Original price 38,09€
Original price 20,81€
19,76€ - 36,18€
19,76€ - 36,18€
Current price 19,76€
Save up to 5% Save %
Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€
2,87€ - 67,70€
2,87€ - 67,70€
Current price 2,87€
6,68€ / kg

Happy Dog - Sensible Toscana

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Sensible Toscana

Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€ - Original price 71,27€
Original price 2,63€
2,87€ - 67,70€
2,87€ - 67,70€
Current price 2,87€
Save up to 5% Save %
Original price 36,24€ - Original price 105,24€
Original price 36,24€ - Original price 105,24€
Original price 36,24€
36,83€ - 101,63€
36,83€ - 101,63€
Current price 36,83€
33,87€ / kg

St. Hippolyt Movilan Dog

St. Hippolyt
In stock

St. Hippolyt Movilan Dog

Original price 36,24€ - Original price 105,24€
Original price 36,24€ - Original price 105,24€
Original price 36,24€
36,83€ - 101,63€
36,83€ - 101,63€
Current price 36,83€
Save up to 3% Save %
Original price 29,88€ - Original price 29,88€
Original price 29,88€
29,99€
29,99€ - 29,99€
Current price 29,99€
1,49€ / kg

St. Hippolyt Reform-Müsli G

St. Hippolyt
In stock

St. Hippolyt Reform-Müsli G 20kg loseWenn manches Pferd sprichwörtlich vom Hafer gestochen wird, sollte der Pferdebesitzer auf andere Getreidesorte...

View full details
Original price 29,88€ - Original price 29,88€
Original price 29,88€
29,99€
29,99€ - 29,99€
Current price 29,99€
Original price 38,94€ - Original price 38,94€
Original price 38,94€
42,83€
42,83€ - 42,83€
Current price 42,83€
7,13€ / kg

Miamor - Ragout Royale Pouch Multipack 12x100g (5er Pack)

Miamor
In stock

Miamor - Ragout Royale Pouch Multipack 12x100g (5er Pack)

Original price 38,94€ - Original price 38,94€
Original price 38,94€
42,83€
42,83€ - 42,83€
Current price 42,83€
Original price 14,52€ - Original price 91,44€
Original price 14,52€
14,87€ - 91,44€
14,87€ - 91,44€
Current price 14,87€

Granutop

Granutop
Low stock

Granutop

Original price 14,52€ - Original price 91,44€
Original price 14,52€
14,87€ - 91,44€
14,87€ - 91,44€
Current price 14,87€
Original price 12,82€
Original price 12,82€ - Original price 12,82€
Original price 12,82€
12,23€ - 12,47€
12,23€ - 12,47€
Current price 12,23€
11,54€ / kg

Kattovit - Feline Diet Dose Niere/Renal 12x85g

Kattovit
In stock

Kattovit - Feline Diet Dose Niere/Renal 12x85g

Original price 12,82€
Original price 12,82€ - Original price 12,82€
Original price 12,82€
12,23€ - 12,47€
12,23€ - 12,47€
Current price 12,23€
Save up to 5% Save %
Original price 32,98€ - Original price 65,94€
Original price 32,98€ - Original price 65,94€
Original price 32,98€
25,67€ - 53,75€
25,67€ - 53,75€
Current price 25,67€
21,50€ / kg

Rinti - Chicko Entenstreifen

Rinti
In stock

Rinti - Chicko Entenstreifen

Original price 32,98€ - Original price 65,94€
Original price 32,98€ - Original price 65,94€
Original price 32,98€
25,67€ - 53,75€
25,67€ - 53,75€
Current price 25,67€
Save up to 18% Save %
Original price 11,16€ - Original price 12,17€
Original price 11,16€ - Original price 12,17€
Original price 11,16€
11,27€ - 13,19€
11,27€ - 13,19€
Current price 11,27€
10,99€ / kg

MAC's CAT - Kitten Dose 6x200g

MACs
In stock

MAC's CAT - Kitten Dose 6x200g

Original price 11,16€ - Original price 12,17€
Original price 11,16€ - Original price 12,17€
Original price 11,16€
11,27€ - 13,19€
11,27€ - 13,19€
Current price 11,27€
Save up to 7% Save %
Original price 29,99€ - Original price 87,59€
Original price 29,99€ - Original price 87,59€
Original price 29,99€
25,67€ - 75,71€
25,67€ - 75,71€
Current price 25,67€
8,55€ / kg

MAC's DOG - Monoprotein Ente

MACs
In stock

MAC's DOG - Monoprotein Ente

Original price 29,99€ - Original price 87,59€
Original price 29,99€ - Original price 87,59€
Original price 29,99€
25,67€ - 75,71€
25,67€ - 75,71€
Current price 25,67€
Save up to 14% Save %
Original price 18,36€ - Original price 30,60€
Original price 18,36€ - Original price 30,60€
Original price 18,36€
18,71€ - 30,60€
18,71€ - 30,60€
Current price 18,71€
7,79€ / kg

MAC's CAT - Monoprotein Dose 6x400g

MACs
In stock

Original price 18,36€ - Original price 30,60€
Original price 18,36€ - Original price 30,60€
Original price 18,36€
18,71€ - 30,60€
18,71€ - 30,60€
Current price 18,71€
Save up to 3% Save %
Original price 25,79€ - Original price 25,79€
Original price 25,79€
25,79€
25,79€ - 25,79€
Current price 25,79€
1,28€ / kg

Pavo Schwarzhafer

PAVO
In stock

Pavo Cereals SchwarzhaferSeit über 2000 Jahren ist Hafer von groβer Bedeutung in der Pferdefütterung. Schon die Römer fütterten ihren „Streitrösser...

View full details
Original price 25,79€ - Original price 25,79€
Original price 25,79€
25,79€
25,79€ - 25,79€
Current price 25,79€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
20,09€
20,09€ - 20,09€
Current price 20,09€
8,37€ / kg

Animonda Dog Dose Integra Protect Intestinal 6x400g

Animonda
In stock

INTEGRA PROTECT INTESTINAL dog food was specially developed for dogs with acute diarrhea. Easily digestible ingredients protect the gastrointestin...

View full details
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
20,09€
20,09€ - 20,09€
Current price 20,09€
Original price 25,13€ - Original price 25,13€
Original price 25,13€
25,13€ - 26,39€
25,13€ - 26,39€
Current price 25,13€
5,23€ / kg

Animonda Dog - GranCarno Adult Sensitive 6x800g

Animonda
In stock

Animonda Dog - GranCarno Adult Sensitive 6x800g

Original price 25,13€ - Original price 25,13€
Original price 25,13€
25,13€ - 26,39€
25,13€ - 26,39€
Current price 25,13€
Original price 17,14€ - Original price 17,14€
Original price 17,14€
17,14€
17,14€ - 17,14€
Current price 17,14€
16,80€ / kg

Animonda Cat Portionsbeutel Carny Adult Huhn Lachs 12x85g

Animonda
In stock

Animonda Cat Portionsbeutel Carny Adult Huhn Lachs 12x85g

Original price 17,14€ - Original price 17,14€
Original price 17,14€
17,14€
17,14€ - 17,14€
Current price 17,14€
Original price 30,53€ - Original price 30,53€
Original price 30,53€
34,07€
34,07€ - 34,07€
Current price 34,07€
25,05€ / kg

dr Clauder's Cat Best Selection Adult No 8 16x85g

Dr. Clauder's
In stock

Dr. Clauder's Cat Best Selection Adult No 8 16x85g

Original price 30,53€ - Original price 30,53€
Original price 30,53€
34,07€
34,07€ - 34,07€
Current price 34,07€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.