Skip to content

top brands

Filters

Original price 7,19€ - Original price 28,19€
Original price 7,19€
7,79€ - 29,99€
7,79€ - 29,99€
Current price 7,79€
14,99€ / kg

Bozita Cat Diet & Stomach Grain free Elk

Bozita
In stock

Bozita Diet & Stomach Grain-free Elk is a complete feed for adult cats. Thanks to the low energy level and the low crude fat of only 10%, the ...

View full details
Original price 7,19€ - Original price 28,19€
Original price 7,19€
7,79€ - 29,99€
7,79€ - 29,99€
Current price 7,79€
Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€
24,59€ - 28,73€
24,59€ - 28,73€
Current price 24,59€
13,66€ / kg

Sammy's toothpick 300g

Sammy's
In stock

Sammy´s Zahnstengel

Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€ - Original price 27,29€
Original price 4,43€
24,59€ - 28,73€
24,59€ - 28,73€
Current price 24,59€
Save up to 10% Save %
Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
17,63€ - 27,35€
17,63€ - 27,35€
Current price 17,63€
3,65€ / kg

GranCarno Adult 6x800g

Animonda
In stock

Original price 20,09€
Original price 20,09€ - Original price 20,09€
Original price 20,09€
17,63€ - 27,35€
17,63€ - 27,35€
Current price 17,63€
Save up to 12% Save %
Original price 18,58€
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
18,47€ - 18,58€
18,47€ - 18,58€
Current price 18,47€
18,21€ / kg

CAT'S LOVE Pure 12x85g

CAT'S LOVE
In stock

CAT'S LOVE Pur 12x85g

Original price 18,58€
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
18,47€ - 18,58€
18,47€ - 18,58€
Current price 18,47€
Save up to 1% Save %
Original price 4,38€ - Original price 68,03€
Original price 4,38€
4,38€ - 70,07€
4,38€ - 70,07€
Current price 4,38€
12,51€ / kg

Best Choice Dog Junior Medium Breed

Dr. Clauder's
In stock

Original price 4,38€ - Original price 68,03€
Original price 4,38€
4,38€ - 70,07€
4,38€ - 70,07€
Current price 4,38€
Original price 29,88€
Original price 29,88€ - Original price 29,88€
Original price 29,88€
Current price 24,23€
24,23€ - 24,23€
Current price 24,23€
24,23€ / kg

Dokas Dog Snack Insect Bites Mealworms, crickets, carrots

Dokas
In stock

Insect Bites - The "sustainable" dog snack made from crickets and mealworms combined with delicious carrots. The high-quality ingredients form the...

View full details
Original price 29,88€
Original price 29,88€ - Original price 29,88€
Original price 29,88€
Current price 24,23€
24,23€ - 24,23€
Current price 24,23€
Save 19% Save %
Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€
27,23€ - 52,79€
27,23€ - 52,79€
Current price 27,23€
26,39€ / kg

Dokas Dog Snack Duck breast in strips

Dokas
In stock

Game-meat variation in the duck variety in the typical Dokas strip shape.

Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€ - Original price 57,50€
Original price 28,66€
27,23€ - 52,79€
27,23€ - 52,79€
Current price 27,23€
Save up to 8% Save %
Original price 1,43€ - Original price 11,42€
Original price 1,43€ - Original price 11,42€
Original price 1,43€
9,95€ - 12,38€
9,95€ - 12,38€
Current price 9,95€
20,72€ / kg

Sammy's Tooth Fairy 60g

Sammy's
In stock

Sammy´s Zahnfee

Original price 1,43€ - Original price 11,42€
Original price 1,43€ - Original price 11,42€
Original price 1,43€
9,95€ - 12,38€
9,95€ - 12,38€
Current price 9,95€
Save up to 13% Save %
Original price 12,59€
Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
Current price 11,99€
11,99€ - 11,99€
Current price 11,99€
33,30€ / kg

Whimzees Toothbrush L

Whimzees
In stock

Now your dog will always want to brush his teeth. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove plaque and tartar as you c...

View full details
Original price 12,59€
Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
Current price 11,99€
11,99€ - 11,99€
Current price 11,99€
Save 5% Save %
Original price 32,33€ - Original price 32,33€
Original price 32,33€
32,33€ - 33,71€
32,33€ - 33,71€
Current price 32,33€
7,02€ / kg

Animonda Dog Can GranCarno Adult Superfood 6x800g

Animonda GranCarno
In stock

Complete feed for adult dogs. GranCarno - Superfoods stands for balanced, delicious, healthy nutrition with natural superfoods and only one source...

View full details
Original price 32,33€ - Original price 32,33€
Original price 32,33€
32,33€ - 33,71€
32,33€ - 33,71€
Current price 32,33€
Original price 17,75€ - Original price 58,74€
Original price 17,75€ - Original price 58,74€
Original price 17,75€
16,31€ - 44,63€
16,31€ - 44,63€
Current price 16,31€
3,57€ / kg

Bosch Special Light

Bosch
In stock

SPECIAL LIGHT relieves the metabolism and prevents the risk of nutrition-related urinary tract disorders. Dogs with problems in the urinary organs ...

View full details
Original price 17,75€ - Original price 58,74€
Original price 17,75€ - Original price 58,74€
Original price 17,75€
16,31€ - 44,63€
16,31€ - 44,63€
Current price 16,31€
Save up to 24% Save %
Original price 8,63€
Original price 8,63€ - Original price 8,63€
Original price 8,63€
Current price 7,79€
7,79€ - 7,79€
Current price 7,79€
1,77€ / kg

Chipsi Universal Plus 4.4kg/ 8L

Chipsi
In stock

Perfectly suitable as underlitter. NATURAL LONG-TERM PROTECTION AGAINST ODOUR-INTENSIVE BACTERIA.

Original price 8,63€
Original price 8,63€ - Original price 8,63€
Original price 8,63€
Current price 7,79€
7,79€ - 7,79€
Current price 7,79€
Save 10% Save %
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,71€
6,71€ - 6,71€
Current price 6,71€
111,83€ / l

Chipsi Strawberry wood shavings 60l

Chipsi
In stock

Chipsi Strawberry the pet litter with a strong, fresh, fruity strawberry scent. For all small animals: binds unpleasant odours. Highly absorbent. ...

View full details
Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,71€
6,71€ - 6,71€
Current price 6,71€
Original price 26,39€ - Original price 26,39€
Original price 26,39€
34,55€
34,55€ - 34,55€
Current price 34,55€
3,45€ / kg

Pfiff litter. Carrying handle 10kg

Pfiffikus
Low stock

Compound feed for wild birds.

Original price 26,39€ - Original price 26,39€
Original price 26,39€
34,55€
34,55€ - 34,55€
Current price 34,55€
Original price 79,14€ - Original price 79,14€
Original price 79,14€
79,14€
79,14€ - 79,14€
Current price 79,14€
3,16€ / kg

Allco F 42 / 18 EX - 5mm Forellenfutter für Aufzucht und Mast

Allco Fisch
In stock

vollextrudiertes, langsam sinkendes Forellenfutter auf hohem Qualitätsniveau

Original price 79,14€ - Original price 79,14€
Original price 79,14€
79,14€
79,14€ - 79,14€
Current price 79,14€
Original price 6,84€ - Original price 18,54€
Original price 6,84€ - Original price 18,54€
Original price 6,84€
6,35€ - 14,75€
6,35€ - 14,75€
Current price 6,35€
6,35€ / kg

Prestige canaries

Versele
In stock

High quality traditional seed mix: promotes singing Mixture based on quality seeds for all canaries. Especially suitable for singing canaries such...

View full details
Original price 6,84€ - Original price 18,54€
Original price 6,84€ - Original price 18,54€
Original price 6,84€
6,35€ - 14,75€
6,35€ - 14,75€
Current price 6,35€
Save up to 20% Save %
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
16,55€
16,55€ - 16,55€
Current price 16,55€
6,12€ / kg

Pfiffikus Meisenknödel Beeren ohne Netz im Eimer

Pfiffikus
Low stock

Ergänzungsfutter für freilebende Vögel

Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
16,55€
16,55€ - 16,55€
Current price 16,55€
Original price 27,35€
Original price 27,35€ - Original price 27,35€
Original price 27,35€
Current price 27,11€
27,11€ - 27,11€
Current price 27,11€
27,11€ / kg

Derby Kupfer

Derby
Low stock

Derby Kupfer

Original price 27,35€
Original price 27,35€ - Original price 27,35€
Original price 27,35€
Current price 27,11€
27,11€ - 27,11€
Current price 27,11€
Save 1% Save %
Original price 20,15€
Original price 20,15€ - Original price 20,15€
Original price 20,15€
Current price 20,03€
20,03€ - 20,03€
Current price 20,03€
6,67€ / kg

Galopp Bierhefe Pur

Galopp
Low stock

Galopp Bierhefe Pur

Original price 20,15€
Original price 20,15€ - Original price 20,15€
Original price 20,15€
Current price 20,03€
20,03€ - 20,03€
Current price 20,03€
Save 1% Save %
Original price 54,84€ - Original price 54,84€
Original price 54,84€
57,23€
57,23€ - 57,23€
Current price 57,23€
57,23€ / kg

Eggersm. PROFI Gelenk Aktiv

Eggersmann
Low stock

Eggersmann Profi Gelenk AktivErgänzungsfuttermittel für PferdeEine ausgewählte Kombination aus Muschelkonzentrat, Chondroitin, Kieselgur, Teufelskr...

View full details
Original price 54,84€ - Original price 54,84€
Original price 54,84€
57,23€
57,23€ - 57,23€
Current price 57,23€
Original price 56,39€ - Original price 56,39€
Original price 56,39€
56,39€
56,39€ - 56,39€
Current price 56,39€
5,63€ / kg

Mühldorfer Mash Sensitiv Prebiotic

Mühldorfer
Low stock

Mühldorfer Mash Sensitive Prebiotic

Original price 56,39€ - Original price 56,39€
Original price 56,39€
56,39€
56,39€ - 56,39€
Current price 56,39€
Original price 2,15€ - Original price 2,15€
Original price 2,15€
4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
88,47€ / kg

Trixie Napf, Katze, Edelstahl

Trixie
In stock

Original price 2,15€ - Original price 2,15€
Original price 2,15€
4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
Original price 15,59€ - Original price 15,59€
Original price 15,59€
15,59€
15,59€ - 15,59€
Current price 15,59€

KONG Holiday Cozie Reindeer

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 15,59€ - Original price 15,59€
Original price 15,59€
15,59€
15,59€ - 15,59€
Current price 15,59€
Original price 27,59€ - Original price 27,59€
Original price 27,59€
31,07€
31,07€ - 31,07€
Current price 31,07€
51,78€ / kg

sera med Professional Diagnose-Set

Sera
In stock

sera Reptilien-Diagnose-Set

Original price 27,59€ - Original price 27,59€
Original price 27,59€
31,07€
31,07€ - 31,07€
Current price 31,07€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.