Skip to content

top brands

Filters

Original price 35,82€ - Original price 35,82€
Original price 35,82€
39,83€
39,83€ - 39,83€
Current price 39,83€
44,25€ / kg

Animonda Milkie Selection Mixed 4x15g

Animonda
In stock

Complementary feed for adult cats. The new way to snack! The delicious milkies always fit! Whether as a reward snack in between, as a topping over...

View full details
Original price 35,82€ - Original price 35,82€
Original price 35,82€
39,83€
39,83€ - 39,83€
Current price 39,83€
Original price 51,84€ - Original price 51,84€
Original price 51,84€
51,84€
51,84€ - 51,84€
Current price 51,84€
4,62€ / kg

St. Hippolyt Robusan

St. Hippolyt
In stock

St. Hippolyt Robusan 28x40 gr.Verdauungsproblemen den Riegel vorschieben!Der „Notfall“-Riegel bei Kotwasser und Verdauungsbeschwerden. Die effizien...

View full details
Original price 51,84€ - Original price 51,84€
Original price 51,84€
51,84€
51,84€ - 51,84€
Current price 51,84€
Original price 71,88€ - Original price 71,88€
Original price 71,88€
71,88€
71,88€ - 71,88€
Current price 71,88€

Curli Apple Leather Leine S

Curli
In stock

Die neue Premium Leine aus innovativem Pflanzenleder.

Original price 71,88€ - Original price 71,88€
Original price 71,88€
71,88€
71,88€ - 71,88€
Current price 71,88€
Original price 83,99€
Original price 83,99€ - Original price 83,99€
Original price 83,99€
Current price 78,95€
78,95€ - 78,95€
Current price 78,95€
6,86€ / kg

dr Clauder's Hyposensitive dog food 11.5 kg

Dr. Clauder's
Low stock

Dr. Clauder's Hundefutter Hyposensitive 11,5 kg

Original price 83,99€
Original price 83,99€ - Original price 83,99€
Original price 83,99€
Current price 78,95€
78,95€ - 78,95€
Current price 78,95€
Save 6% Save %
Original price 31,08€ - Original price 65,88€
Original price 31,08€
31,08€ - 65,88€
31,08€ - 65,88€
Current price 31,08€
41,44€ / kg

Equipower Probiotikum

Equipower
Low stock

Equipower Probiotikum

Original price 31,08€ - Original price 65,88€
Original price 31,08€
31,08€ - 65,88€
31,08€ - 65,88€
Current price 31,08€
Original price 27,12€
Original price 27,12€ - Original price 27,12€
Original price 27,12€
Current price 25,91€
25,91€ - 25,91€
Current price 25,91€
1,03€ / kg

Deuka Legekorn

Deuka
In stock

Deuka Legekornals Pellet ergänzt getreidehaltige Rationen für Legehennen mit Protein (= Eiweiß) und Kalzium für die Eischalenbildung.Die kombiniert...

View full details
Original price 27,12€
Original price 27,12€ - Original price 27,12€
Original price 27,12€
Current price 25,91€
25,91€ - 25,91€
Current price 25,91€
Save 4% Save %
Original price 3,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
Current price 2,75€
2,75€ - 2,75€
Current price 2,75€
13,75€ / kg

Chewies Geflügelknöchelchen 200g

Chewies
In stock

Trainingsleckerlis für Hunde - zuckerfrei

Original price 3,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
Current price 2,75€
2,75€ - 2,75€
Current price 2,75€
Save 23% Save %
Original price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
Current price 10,07€
10,07€ - 10,07€
Current price 10,07€

Trixie Kratzbrett natur

TRIXIE
In stock

Trixie Kratzbrett natur

Original price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
Current price 10,07€
10,07€ - 10,07€
Current price 10,07€
Save 24% Save %
Original price 14,94€ - Original price 14,94€
Original price 14,94€
14,94€
14,94€ - 14,94€
Current price 14,94€
0,59€ / kg

Rosis Vogelsand

Rosnerski Sand
In stock

Der Vogelsand in weiß mit Kalkgrit und Anis

Original price 14,94€ - Original price 14,94€
Original price 14,94€
14,94€
14,94€ - 14,94€
Current price 14,94€
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
3,95€ / kg

Pfiffikus nut bags 20 x 2 pieces

Pfiffikus
In stock

Real delicacies with important nutrients that wild birds like to eat, especially in the cold season.

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
Original price 13,79€ - Original price 13,79€
Original price 13,79€
13,79€
13,79€ - 13,79€
Current price 13,79€
2,75€ / kg

Pfiffikus Wintertraum

Pfiffikus
In stock

Pfiffikus Wintertraum

Original price 13,79€ - Original price 13,79€
Original price 13,79€
13,79€
13,79€ - 13,79€
Current price 13,79€
Original price 22,14€
Original price 22,14€ - Original price 22,14€
Original price 22,14€
Current price 18,59€
18,59€ - 18,59€
Current price 18,59€
37,18€ / l

Pharmakas Jodseife

Pharmaka
Low stock

Pharmakas Jodseife

Original price 22,14€
Original price 22,14€ - Original price 22,14€
Original price 22,14€
Current price 18,59€
18,59€ - 18,59€
Current price 18,59€
Save 16% Save %
Original price 30,20€ - Original price 30,20€
Original price 30,20€
30,20€
30,20€ - 30,20€
Current price 30,20€
60,40€ / l

Speed Bac-Control

Speed
In stock

Speed Bac-Control

Original price 30,20€ - Original price 30,20€
Original price 30,20€
30,20€
30,20€ - 30,20€
Current price 30,20€
Original price 62,64€ - Original price 62,64€
Original price 62,64€
62,64€
62,64€ - 62,64€
Current price 62,64€
208,80€ / L

St. Hippolyt WES Nanoshot Öl

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt WES Nanoshot öl 300 mlEin innovatives Produkt zur direkten Versorgung mit natürlichem Vitamin E.Vitamin E, ein Sammelbegriff für Tocop...

View full details
Original price 62,64€ - Original price 62,64€
Original price 62,64€
62,64€
62,64€ - 62,64€
Current price 62,64€
Original price 15,77€ - Original price 15,77€
Original price 15,77€
22,91€
22,91€ - 22,91€
Current price 22,91€
19,09€ / kg

DC Cat Hypoallergenic Diet 6x200g

Dr. Clauder's
Low stock

DC Cat Hypoallergen Diät 6x200g

Original price 15,77€ - Original price 15,77€
Original price 15,77€
22,91€
22,91€ - 22,91€
Current price 22,91€
Original price 4,43€ - Original price 4,43€
Original price 4,43€
4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
1,77€ / kg

Christopherus Dog - Dental Stick 250g

Christopherus
In stock

Christopherus Dog - Dental Stick 250g

Original price 4,43€ - Original price 4,43€
Original price 4,43€
4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
Original price 29,64€ - Original price 29,64€
Original price 29,64€
29,64€
29,64€ - 29,64€
Current price 29,64€
1,18€ / kg

Deuka Putenmast P3 gek.

Deuka
In stock

Deuka PutenmastDeuka Putenmast P3 das ausgewogene Mastfutter ab der 7. Woche.Eigenschaftenmit Coccigekörntenthält alle wichtigen NährstoffeBesonder...

View full details
Original price 29,64€ - Original price 29,64€
Original price 29,64€
29,64€
29,64€ - 29,64€
Current price 29,64€
Original price 1,15€
Original price 1,15€ - Original price 1,15€
Original price 1,15€
Current price 0,83€
0,83€ - 0,83€
Current price 0,83€
9,76€ / kg

Felix Sensations sauces with salmon & shrimp 85g

Felix
In stock

Felix Sensations Saucen mit Lachs & Garnelenge 85g

Original price 1,15€
Original price 1,15€ - Original price 1,15€
Original price 1,15€
Current price 0,83€
0,83€ - 0,83€
Current price 0,83€
Save 28% Save %
Original price 43,80€ - Original price 43,80€
Original price 43,80€
43,80€
43,80€ - 43,80€
Current price 43,80€
43,80€ / kg

St. Hippolyt Hesta plus Kupfer

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt Hesta Plus Kupfer, jetzt getreidefrei Ergänzungsfuttermittel für PferdeZuverlässiger Ausgleich von ernährungsbedingtem KupfermangelFü...

View full details
Original price 43,80€ - Original price 43,80€
Original price 43,80€
43,80€
43,80€ - 43,80€
Current price 43,80€
Original price 15,78€ - Original price 44,10€
Original price 15,78€
22,43€ - 44,10€
22,43€ - 44,10€
Current price 22,43€
44,10€ / kg

Wilms PinusFauna Pflegegel

Olewo
Low stock

Wilms PinusFauna Pflegegel

Original price 15,78€ - Original price 44,10€
Original price 15,78€
22,43€ - 44,10€
22,43€ - 44,10€
Current price 22,43€
Original price 9,83€
Original price 9,83€ - Original price 9,83€
Original price 9,83€
Current price 8,51€
8,51€ - 8,51€
Current price 8,51€

KONG Cat Naturals Catnip Spray

KONG
In stock

Regt den Spieltrieb an

Original price 9,83€
Original price 9,83€ - Original price 9,83€
Original price 9,83€
Current price 8,51€
8,51€ - 8,51€
Current price 8,51€
Save 13% Save %
Original price 34,14€ - Original price 34,14€
Original price 34,14€
38,87€
38,87€ - 38,87€
Current price 38,87€
1,94€ / kg

Deukavallo Zuchtmüsli

Deuka
In stock

Deuka ZuchtmüsliDeukavallo Zuchtmüsli ist ein Ergänzungsfuttermittel, das speziell auf die Bedürfnisse von Zuchtstuten, Deckhengsten und Fohlen abg...

View full details
Original price 34,14€ - Original price 34,14€
Original price 34,14€
38,87€
38,87€ - 38,87€
Current price 38,87€
Original price 32,22€
Original price 32,22€ - Original price 32,22€
Original price 32,22€
Current price 30,59€
30,59€ - 30,59€
Current price 30,59€
1,52€ / kg

Hartog Strength

Hartog
In stock

Hartog Strength

Original price 32,22€
Original price 32,22€ - Original price 32,22€
Original price 32,22€
Current price 30,59€
30,59€ - 30,59€
Current price 30,59€
Save 5% Save %
Original price 52,79€
Original price 52,79€ - Original price 52,79€
Original price 52,79€
Current price 51,11€
51,11€ - 51,11€
Current price 51,11€
10,22€ / kg

Derby Aminotop

Derby
Low stock

Derby Aminotop

Original price 52,79€
Original price 52,79€ - Original price 52,79€
Original price 52,79€
Current price 51,11€
51,11€ - 51,11€
Current price 51,11€
Save 3% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.