Skip to content

top brands

Filters

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
3,95€ / kg

Pfiffikus nut bags 20 x 2 pieces

Pfiffikus
In stock

Real delicacies with important nutrients that wild birds like to eat, especially in the cold season.

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
Original price 13,79€ - Original price 13,79€
Original price 13,79€
13,79€
13,79€ - 13,79€
Current price 13,79€
2,75€ / kg

Pfiffikus Wintertraum

Pfiffikus
In stock

Pfiffikus Wintertraum

Original price 13,79€ - Original price 13,79€
Original price 13,79€
13,79€
13,79€ - 13,79€
Current price 13,79€
Original price 22,14€
Original price 22,14€ - Original price 22,14€
Original price 22,14€
Current price 18,59€
18,59€ - 18,59€
Current price 18,59€
37,18€ / l

Pharmakas Jodseife

Pharmaka
Low stock

Pharmakas Jodseife

Original price 22,14€
Original price 22,14€ - Original price 22,14€
Original price 22,14€
Current price 18,59€
18,59€ - 18,59€
Current price 18,59€
Save 16% Save %
Original price 30,20€ - Original price 30,20€
Original price 30,20€
30,20€
30,20€ - 30,20€
Current price 30,20€
60,40€ / l

Speed Bac-Control

Speed
Low stock

Speed Bac-Control

Original price 30,20€ - Original price 30,20€
Original price 30,20€
30,20€
30,20€ - 30,20€
Current price 30,20€
Original price 62,64€ - Original price 62,64€
Original price 62,64€
62,64€
62,64€ - 62,64€
Current price 62,64€
208,80€ / L

St. Hippolyt WES Nanoshot Öl

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt WES Nanoshot öl 300 mlEin innovatives Produkt zur direkten Versorgung mit natürlichem Vitamin E.Vitamin E, ein Sammelbegriff für Tocop...

View full details
Original price 62,64€ - Original price 62,64€
Original price 62,64€
62,64€
62,64€ - 62,64€
Current price 62,64€
Original price 15,77€ - Original price 15,77€
Original price 15,77€
22,91€
22,91€ - 22,91€
Current price 22,91€
19,09€ / kg

DC Cat Hypoallergenic Diet 6x200g

Dr. Clauder's
Low stock

DC Cat Hypoallergen Diät 6x200g

Original price 15,77€ - Original price 15,77€
Original price 15,77€
22,91€
22,91€ - 22,91€
Current price 22,91€
Original price 4,43€ - Original price 4,43€
Original price 4,43€
4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
1,77€ / kg

Christopherus Dog - Dental Stick 250g

Christopherus
In stock

Christopherus Dog - Dental Stick 250g

Original price 4,43€ - Original price 4,43€
Original price 4,43€
4,43€
4,43€ - 4,43€
Current price 4,43€
Original price 29,64€ - Original price 29,64€
Original price 29,64€
29,64€
29,64€ - 29,64€
Current price 29,64€
1,18€ / kg

Deuka Putenmast P3 gek.

Deuka
In stock

Deuka PutenmastDeuka Putenmast P3 das ausgewogene Mastfutter ab der 7. Woche.Eigenschaftenmit Coccigekörntenthält alle wichtigen NährstoffeBesonder...

View full details
Original price 29,64€ - Original price 29,64€
Original price 29,64€
29,64€
29,64€ - 29,64€
Current price 29,64€
Original price 1,15€
Original price 1,15€ - Original price 1,15€
Original price 1,15€
Current price 0,83€
0,83€ - 0,83€
Current price 0,83€
9,76€ / kg

Felix Sensations sauces with salmon & shrimp 85g

Felix
In stock

Felix Sensations Saucen mit Lachs & Garnelenge 85g

Original price 1,15€
Original price 1,15€ - Original price 1,15€
Original price 1,15€
Current price 0,83€
0,83€ - 0,83€
Current price 0,83€
Save 28% Save %
Original price 43,80€ - Original price 43,80€
Original price 43,80€
43,80€
43,80€ - 43,80€
Current price 43,80€
43,80€ / kg

St. Hippolyt Hesta plus Kupfer

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt Hesta Plus Kupfer, jetzt getreidefrei Ergänzungsfuttermittel für PferdeZuverlässiger Ausgleich von ernährungsbedingtem KupfermangelFü...

View full details
Original price 43,80€ - Original price 43,80€
Original price 43,80€
43,80€
43,80€ - 43,80€
Current price 43,80€
Original price 15,78€ - Original price 44,10€
Original price 15,78€
22,43€ - 44,10€
22,43€ - 44,10€
Current price 22,43€
44,10€ / kg

Wilms PinusFauna Pflegegel

Olewo
Low stock

Wilms PinusFauna Pflegegel

Original price 15,78€ - Original price 44,10€
Original price 15,78€
22,43€ - 44,10€
22,43€ - 44,10€
Current price 22,43€
Original price 9,83€
Original price 9,83€ - Original price 9,83€
Original price 9,83€
Current price 8,51€
8,51€ - 8,51€
Current price 8,51€

KONG Cat Naturals Catnip Spray

KONG
In stock

Regt den Spieltrieb an

Original price 9,83€
Original price 9,83€ - Original price 9,83€
Original price 9,83€
Current price 8,51€
8,51€ - 8,51€
Current price 8,51€
Save 13% Save %
Original price 34,14€ - Original price 34,14€
Original price 34,14€
38,87€
38,87€ - 38,87€
Current price 38,87€
1,94€ / kg

Deukavallo Zuchtmüsli

Deuka
In stock

Deuka ZuchtmüsliDeukavallo Zuchtmüsli ist ein Ergänzungsfuttermittel, das speziell auf die Bedürfnisse von Zuchtstuten, Deckhengsten und Fohlen abg...

View full details
Original price 34,14€ - Original price 34,14€
Original price 34,14€
38,87€
38,87€ - 38,87€
Current price 38,87€
Original price 32,22€
Original price 32,22€ - Original price 32,22€
Original price 32,22€
Current price 30,59€
30,59€ - 30,59€
Current price 30,59€
1,52€ / kg

Hartog Strength

Hartog
In stock

Hartog Strength

Original price 32,22€
Original price 32,22€ - Original price 32,22€
Original price 32,22€
Current price 30,59€
30,59€ - 30,59€
Current price 30,59€
Save 5% Save %
Original price 52,79€
Original price 52,79€ - Original price 52,79€
Original price 52,79€
Current price 51,11€
51,11€ - 51,11€
Current price 51,11€
10,22€ / kg

Derby Aminotop

Derby
Low stock

Derby Aminotop

Original price 52,79€
Original price 52,79€ - Original price 52,79€
Original price 52,79€
Current price 51,11€
51,11€ - 51,11€
Current price 51,11€
Save 3% Save %
Original price 41,88€
Original price 41,88€ - Original price 41,88€
Original price 41,88€
Current price 38,75€
38,75€ - 38,75€
Current price 38,75€
25,83€ / kg

Equipower Atemwegskräuter

Equipower
Low stock

Equipower AtemwegskräuterErgänzungsfuttermittel für PferdeKräftigung der AtmungsorganeVerbesserung der SauerstoffaufnahmeStabilisierung der Verdauu...

View full details
Original price 41,88€
Original price 41,88€ - Original price 41,88€
Original price 41,88€
Current price 38,75€
38,75€ - 38,75€
Current price 38,75€
Save 7% Save %
Original price 41,88€ - Original price 41,88€
Original price 41,88€
41,88€
41,88€ - 41,88€
Current price 41,88€
2,09€ / kg

Salvana Magen-Strukturmüsli

Salvana
Low stock

Salvana Magen-Struktur-Müsli

Original price 41,88€ - Original price 41,88€
Original price 41,88€
41,88€
41,88€ - 41,88€
Current price 41,88€
Original price 39,54€
Original price 39,54€ - Original price 39,54€
Original price 39,54€
Current price 30,23€
30,23€ - 30,23€
Current price 30,23€
4,03€ / kg

Bosch Puppy 7.5kg

Bosch
In stock

Breeding feed for dogs. Puppies' nutrition requires particular care when transitioning from mother's milk to solid food. The puppies' enzymatic di...

View full details
Original price 39,54€
Original price 39,54€ - Original price 39,54€
Original price 39,54€
Current price 30,23€
30,23€ - 30,23€
Current price 30,23€
Save 24% Save %
Original price 35,75€ - Original price 80,87€
Original price 35,75€
35,75€ - 80,87€
35,75€ - 80,87€
Current price 35,75€
4,46€ / kg

Höveler Reformat

Höveler
In stock

Höveler Reformat

Original price 35,75€ - Original price 80,87€
Original price 35,75€
35,75€ - 80,87€
35,75€ - 80,87€
Current price 35,75€
Original price 40,68€ - Original price 40,68€
Original price 40,68€
43,55€
43,55€ - 43,55€
Current price 43,55€
14,51€ / L

Salvana Fohlenmilch (Notp.)

Salvana
Low stock

Salvana Fohlenmilch

Original price 40,68€ - Original price 40,68€
Original price 40,68€
43,55€
43,55€ - 43,55€
Current price 43,55€
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
39,50€ / kg

JR Sommerfeld 100g

JR Farm
In stock

JR Sommerfeld 100g

Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,95€
3,95€ - 3,95€
Current price 3,95€
Original price 35,88€
Original price 35,88€ - Original price 35,88€
Original price 35,88€
35,51€ - 44,27€
35,51€ - 44,27€
Current price 35,51€

TickLess PET Ultraschallgerät

TickLess
In stock

TickLess PET Ultraschallgerät

Original price 35,88€
Original price 35,88€ - Original price 35,88€
Original price 35,88€
35,51€ - 44,27€
35,51€ - 44,27€
Current price 35,51€
Save up to 1% Save %
Original price 4,26€ - Original price 4,26€
Original price 4,26€
4,55€
4,55€ - 4,55€
Current price 4,55€
4,55€ / kg

Eggersm. Lecker Bricks Karotte

Eggersmann
In stock

Eggersm. Lecker Bricks Karotte

Original price 4,26€ - Original price 4,26€
Original price 4,26€
4,55€
4,55€ - 4,55€
Current price 4,55€
Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price
10,19€
10,19€ - 10,19€
Current price 10,19€
67,93€ / kg

VET-Leberdiät Snack

Escapure Marketplace
In stock

Die Leber spielt bei der Verstoffwechselung von Protein und der Entgiftung der dazugehörigen Abbauprodukte eine entscheidende Rolle. Bei eingeschrä...

View full details
Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price
10,19€
10,19€ - 10,19€
Current price 10,19€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.