Skip to content

top brands

Filters

Original price 19,08€ - Original price 40,68€
Original price 19,08€ - Original price 40,68€
Original price 19,08€
18,71€ - 40,68€
18,71€ - 40,68€
Current price 18,71€
16,27€ / L

Equipower Reiskeimöl

Equipower
Low stock

Equipower Reiskeimöl

Original price 19,08€ - Original price 40,68€
Original price 19,08€ - Original price 40,68€
Original price 19,08€
18,71€ - 40,68€
18,71€ - 40,68€
Current price 18,71€
Save up to 2% Save %
Original price 19,14€
Original price 19,14€ - Original price 19,14€
Original price 19,14€
Current price 16,31€
16,31€ - 16,31€
Current price 16,31€
9,88€ / kg

Animonda Dog Bowl Integra Protect Intestinal Chicken 11x150g

Animonda
In stock

INTEGRA PROTECT INTESTINAL dog food was specially developed for dogs with acute diarrhea. Easily digestible ingredients protect the gastrointestin...

View full details
Original price 19,14€
Original price 19,14€ - Original price 19,14€
Original price 19,14€
Current price 16,31€
16,31€ - 16,31€
Current price 16,31€
Save 15% Save %
Original price 16,09€
Original price 16,09€ - Original price 16,09€
Original price 16,09€
Current price 15,71€
15,71€ - 15,71€
Current price 15,71€
78,55€ / kg

Dokas Cat Filet 9x22g

Dokas
In stock

Dokas Cat Filet 9x22g

Original price 16,09€
Original price 16,09€ - Original price 16,09€
Original price 16,09€
Current price 15,71€
15,71€ - 15,71€
Current price 15,71€
Save 2% Save %
Original price 25,76€ - Original price 25,76€
Original price 25,76€
29,39€
29,39€ - 29,39€
Current price 29,39€
1,17€ / kg

Versele Schwarzhafer

Versele Laga
In stock

Versele ScharzhaferEinzelfuttermittelZur Aufwertung der Futterration

Original price 25,76€ - Original price 25,76€
Original price 25,76€
29,39€
29,39€ - 29,39€
Current price 29,39€
Original price 40,80€ - Original price 95,28€
Original price 40,80€
40,80€ - 95,28€
40,80€ - 95,28€
Current price 40,80€
38,11€ / kg

St. Hippolyt Biotin Mixture

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt Biotin Mixture

Original price 40,80€ - Original price 95,28€
Original price 40,80€
40,80€ - 95,28€
40,80€ - 95,28€
Current price 40,80€
Original price 7,56€ - Original price 165,00€
Original price 7,56€ - Original price 165,00€
Original price 7,56€
8,03€ - 163,43€
8,03€ - 163,43€
Current price 8,03€
6,53€ / kg

Agrobs Wölbchen Bussi

Agrobs
Low stock

Agrobs Wölbchen Bussi

Original price 7,56€ - Original price 165,00€
Original price 7,56€ - Original price 165,00€
Original price 7,56€
8,03€ - 163,43€
8,03€ - 163,43€
Current price 8,03€
Save up to 1% Save %
Original price 7,19€ - Original price 92,99€
Original price 7,19€
7,79€ - 98,39€
7,79€ - 98,39€
Current price 7,79€
19,47€ / kg

Bozita Cat - Robur Senior 8+ Grainfree Lachs

Bozita Grain Free
In stock

Bozita Cat - Robur Senior 8+ Grainfree Lachs

Original price 7,19€ - Original price 92,99€
Original price 7,19€
7,79€ - 98,39€
7,79€ - 98,39€
Current price 7,79€
Original price 10,73€ - Original price 10,73€
Original price 10,73€
10,73€
10,73€ - 10,73€
Current price 10,73€
4,47€ / kg

Classic Dog - Dose Adult Fleischtopf Pur 6x400g

Classic Dog
In stock

Classic Dog - Dose Adult Fleischtopf Pur 6x400g

Original price 10,73€ - Original price 10,73€
Original price 10,73€
10,73€
10,73€ - 10,73€
Current price 10,73€
Original price 12,35€ - Original price 12,35€
Original price 12,35€
17,27€
17,27€ - 17,27€
Current price 17,27€
4,31€ / kg

Chipsi Sunshine Wiesenheu

Chipsi
In stock

Die nährstoffreiche Pflanzenkost mit Vitaminen und Mineralstoffen ist ein wichtiges Einzelfuttermittel bei der natürlichen Ernährung von Nagern und...

View full details
Original price 12,35€ - Original price 12,35€
Original price 12,35€
17,27€
17,27€ - 17,27€
Current price 17,27€
Original price 15,47€
Original price 15,47€ - Original price 15,47€
Original price 15,47€
Current price 13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
4,39€ / kg

Chipsi Clean

Chipsi
In stock

Nahezu staubfreie, mehrfach gereinigte Hanf-Einstreu für sensible Tiere mit Atemwegsproblemen

Original price 15,47€
Original price 15,47€ - Original price 15,47€
Original price 15,47€
Current price 13,19€
13,19€ - 13,19€
Current price 13,19€
Save 15% Save %
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
8,99€
8,99€ - 8,99€
Current price 8,99€
14,98€ / kg

Nat-Pfi Maxi-Futterstange

Natürlich Piffikus
In stock

Nat-Pfi Maxi-Futterstange

Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
8,99€
8,99€ - 8,99€
Current price 8,99€
Original price 12,17€
Original price 12,17€ - Original price 12,17€
Original price 12,17€
11,51€ - 12,17€
11,51€ - 12,17€
Current price 11,51€
5,07€ / kg

AMORA Cat Fleisch Pur 6x400g

AMORA
In stock

AMORA Cat Fleisch Pur 6x400g

Original price 12,17€
Original price 12,17€ - Original price 12,17€
Original price 12,17€
11,51€ - 12,17€
11,51€ - 12,17€
Current price 11,51€
Save up to 5% Save %
Original price 36,90€ - Original price 36,90€
Original price 36,90€
36,90€
36,90€ - 36,90€
Current price 36,90€
36,90€ / kg

JR wooden roll carrot 150g

JR Farm
Low stock

JR Knabber-Holzrolle Karotte

Original price 36,90€ - Original price 36,90€
Original price 36,90€
36,90€
36,90€ - 36,90€
Current price 36,90€
Original price 42,91€
Original price 42,91€ - Original price 42,91€
Original price 42,91€
Current price 34,07€
34,07€ - 34,07€
Current price 34,07€
13,90€ / kg

Almo Nature HFC - Kittens 24x70g

Almo Nature
In stock

Almo Nature Kitten consists exclusively of ingredients fit for human consumption (but not intended for economic reasons). It contains about 50% mea...

View full details
Original price 42,91€
Original price 42,91€ - Original price 42,91€
Original price 42,91€
Current price 34,07€
34,07€ - 34,07€
Current price 34,07€
Save 21% Save %
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
10,78€ / kg

Integra Protect Dog Sensitive 700g

Animonda
In stock

Integra Protect Dog Sensitive 700g

Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
Original price 8,63€ - Original price 8,63€
Original price 8,63€
8,63€
8,63€ - 8,63€
Current price 8,63€
0,05€ / kg

Dr. Clauder Dog Snack Country 170g

Dr. Clauder's
In stock

Original price 8,63€ - Original price 8,63€
Original price 8,63€
8,63€
8,63€ - 8,63€
Current price 8,63€
Original price 15,35€ - Original price 32,11€
Original price 15,35€ - Original price 32,11€
Original price 15,35€
15,23€ - 34,55€
15,23€ - 34,55€
Current price 15,23€
13,11€ / kg

DentaStix Care große Hund

Pedigree
Low stock

DentaStix Care große Hund

Original price 15,35€ - Original price 32,11€
Original price 15,35€ - Original price 32,11€
Original price 15,35€
15,23€ - 34,55€
15,23€ - 34,55€
Current price 15,23€
Save up to 1% Save %
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,99€ - 75,28€
8,99€ - 75,28€
Current price 8,99€
11,86€ / kg

Bozita Cat Indoor & Sterilized Chicken

Bozita
In stock

Bozita Indoor & Sterilized Chicken is a balanced complete food for adult cats. The food is tailored to the slightly lower energy requirements ...

View full details
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€ - Original price 81,83€
Original price 6,47€
8,99€ - 75,28€
8,99€ - 75,28€
Current price 8,99€
Save up to 8% Save %
Original price 15,95€
Original price 15,95€ - Original price 15,95€
Original price 15,95€
15,59€ - 15,95€
15,59€ - 15,95€
Current price 15,59€
4,19€ / kg

Whiskas Dry Adult 1+ 3.8kg

Whiskas
In stock

Our delicious WHISKAS 1+ dry cat food with Chicken is nutritionally complete and balanced, with an optimal balance of vitamins and minerals to pro...

View full details
Original price 15,95€
Original price 15,95€ - Original price 15,95€
Original price 15,95€
15,59€ - 15,95€
15,59€ - 15,95€
Current price 15,59€
Save up to 2% Save %
Original price 17,39€ - Original price 26,39€
Original price 17,39€
21,35€ - 28,91€
21,35€ - 28,91€
Current price 21,35€
85,40€ / kg

DC BARF cod liver oil

Dr. Clauder's
In stock

DC BARF Dorschlebertran

Original price 17,39€ - Original price 26,39€
Original price 17,39€
21,35€ - 28,91€
21,35€ - 28,91€
Current price 21,35€
Original price 4,79€ - Original price 8,87€
Original price 4,79€ - Original price 8,87€
Original price 4,79€
4,79€ - 8,63€
4,79€ - 8,63€
Current price 4,79€
86,30€ / kg

Gimborn Gimpet Multi - vitamin for cats

Gimpet
In stock

Gimborn Gimpet Multi - Vitamin für Katzen

Original price 4,79€ - Original price 8,87€
Original price 4,79€ - Original price 8,87€
Original price 4,79€
4,79€ - 8,63€
4,79€ - 8,63€
Current price 4,79€
Save up to 3% Save %
Original price 22,85€ - Original price 22,85€
Original price 22,85€
22,85€
22,85€ - 22,85€
Current price 22,85€

alpha spirit stick 4er

Alpha Spirit
In stock

High acceptance. Best wholesomeness. Also suitable for dogs with allergies. With OMEGA 3, OMEGA 6, chondroitin, glucosamine, brewer's yeast, bioti...

View full details
Original price 22,85€ - Original price 22,85€
Original price 22,85€
22,85€
22,85€ - 22,85€
Current price 22,85€
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€
15,95€ - 58,74€
15,95€ - 58,74€
Current price 15,95€
3,91€ / kg

Bosch adult menu

Bosch
In stock

Complete feed for adult dogs. ADULT MENUE is a balanced mix of various protein and vegetable croquettes supplemented with a composition of 12 high...

View full details
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€ - Original price 58,74€
Original price 17,96€
15,95€ - 58,74€
15,95€ - 58,74€
Current price 15,95€
Save up to 11% Save %
Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€
4,91€ - 45,83€
4,91€ - 45,83€
Current price 4,91€
4,58€ / kg

Pfiffikus shellless sunflower seeds

Pfiffikus
In stock

Single feed for free-living birds, also perfect outside of the cold season. Despite feeding, the balcony or terrace remains clean.

Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€ - Original price 46,19€
Original price 6,23€
4,91€ - 45,83€
4,91€ - 45,83€
Current price 4,91€
Save up to 21% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.