Skip to content

top brands

Filters

Original price 14,04€ - Original price 14,04€
Original price 14,04€
14,04€
14,04€ - 14,04€
Current price 14,04€
11,70€ / kg

LandFleisch BARF2GO fruit, vegetable and herb pesto

LandFleisch
In stock

Complementary feed for adult dogs. LandFleisch BARF 2GO fruit, vegetable and herb pesto GOLD consists of the natural variety of vitamin-rich fruit ...

View full details
Original price 14,04€ - Original price 14,04€
Original price 14,04€
14,04€
14,04€ - 14,04€
Current price 14,04€
Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
14,63€
14,63€ - 14,63€
Current price 14,63€
5,22€ / kg

Pfiffikus Meisenknöd Beeren

Pfiffikus
Low stock

Pfiffikus Meisenknöd Beeren

Original price 14,39€ - Original price 14,39€
Original price 14,39€
14,63€
14,63€ - 14,63€
Current price 14,63€
Original price 20,28€ - Original price 20,28€
Original price 20,28€
20,28€
20,28€ - 20,28€
Current price 20,28€
13,52€ / kg

Royal Canin Maltese Adult

Royal Canin
In stock

Speziell für den ausgewachsenen Malteser ab 10 Monaten

Original price 20,28€ - Original price 20,28€
Original price 20,28€
20,28€
20,28€ - 20,28€
Current price 20,28€
Original price 132,24€ - Original price 132,24€
Original price 132,24€
132,24€
132,24€ - 132,24€
Current price 132,24€
44,08€ / kg

Brandon Plus Gastrointestinal

St. Hippolyt
Low stock

Brandon Plus Gastrointestinal

Original price 132,24€ - Original price 132,24€
Original price 132,24€
132,24€
132,24€ - 132,24€
Current price 132,24€
Original price 51,84€ - Original price 51,84€
Original price 51,84€
51,84€
51,84€ - 51,84€
Current price 51,84€
37,02€ / kg

St. Hippolyt SemiColon Riegel

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt SemiColon Riegel 28 x 50 gr.

Original price 51,84€ - Original price 51,84€
Original price 51,84€
51,84€
51,84€ - 51,84€
Current price 51,84€
Original price 44,04€ - Original price 124,44€
Original price 44,04€
44,04€ - 124,44€
44,04€ - 124,44€
Current price 44,04€
12,44€ / kg

Agrobs Pferdeweide Sensitiv

Agrobs
Low stock

Agrobs Pferdeweide Sensitiv

Original price 44,04€ - Original price 124,44€
Original price 44,04€
44,04€ - 124,44€
44,04€ - 124,44€
Current price 44,04€
Original price 16,79€ - Original price 16,79€
Original price 16,79€
26,63€
26,63€ - 26,63€
Current price 26,63€
22,19€ / kg

Bunny DeguTraum Basic

Bunny
In stock

Alleinfuttermittel für Degus

Original price 16,79€ - Original price 16,79€
Original price 16,79€
26,63€
26,63€ - 26,63€
Current price 26,63€
Original price 14,39€ - Original price 17,99€
Original price 14,39€ - Original price 17,99€
Original price 14,39€
12,95€ - 16,67€
12,95€ - 16,67€
Current price 12,95€
51,80€ / l

Bactazol Desinfektionsmittel

Bactazol
In stock

Bactazol Desinfektionsmittel

Original price 14,39€ - Original price 17,99€
Original price 14,39€ - Original price 17,99€
Original price 14,39€
12,95€ - 16,67€
12,95€ - 16,67€
Current price 12,95€
Save up to 10% Save %
Original price 20,86€ - Original price 21,65€
Original price 20,86€
34,79€ - 40,43€
34,79€ - 40,43€
Current price 34,79€
20,21€ / kg

Sheba Schale Natures Collection in Sauce 22x85g

Mars
Low stock

Sheba Schale Natures Collection in Sauce 22x85g

Original price 20,86€ - Original price 21,65€
Original price 20,86€
34,79€ - 40,43€
34,79€ - 40,43€
Current price 34,79€
Original price 17,64€ - Original price 17,64€
Original price 17,64€
17,99€
17,99€ - 17,99€
Current price 17,99€
7,49€ / kg

dr Clauder's Best Choice Can Low Protein 6x400g

Dr. Clauder's
Low stock

Dr. Clauder's Best Choice Dose Low Protein 6x400g

Original price 17,64€ - Original price 17,64€
Original price 17,64€
17,99€
17,99€ - 17,99€
Current price 17,99€
Original price 30,60€ - Original price 30,60€
Original price 30,60€
31,91€
31,91€ - 31,91€
Current price 31,91€
2,12€ / kg

Eggersm. EMH Apfel & Karotten Müsli

Eggersmann
Low stock

Eggersm. EMH Apfel & Karotten Müsli

Original price 30,60€ - Original price 30,60€
Original price 30,60€
31,91€
31,91€ - 31,91€
Current price 31,91€
Original price 3,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
Current price 2,99€
2,99€ - 2,99€
Current price 2,99€
14,95€ / kg

Chewies Pansenknöchelchen 200g

Chewies
In stock

Trainingsleckerlis für Hunde - zuckerfrei

Original price 3,59€
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
Current price 2,99€
2,99€ - 2,99€
Current price 2,99€
Save 17% Save %
Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 6,23€
6,23€ - 6,23€
Current price 6,23€
20,76€ / kg

Canius Kauknochen Pansen 16cm

Canius

Canius Kauknochen Pansen 16cm

Original price 8,99€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
Current price 6,23€
6,23€ - 6,23€
Current price 6,23€
Sold out
Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
12,60€ - 13,19€
12,60€ - 13,19€
Current price 12,60€
10,99€ / kg

LuckyLou Cat - Life Stage Sterilized Dose 6x200g

Lucky Lou
Low stock

LuckyLou Cat - Life Stage Sterilized Dose 6x200g

Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
12,60€ - 13,19€
12,60€ - 13,19€
Current price 12,60€
Original price 60,95€
Original price 60,95€ - Original price 60,95€
Original price 60,95€
Current price 60,83€
60,83€ - 60,83€
Current price 60,83€
2,43€ / kg

Derby Vital Pellets

Derby
Low stock

Derby VitalDERBY Vital ist der pelletierte Allrounder zur Aufwertung der täglichen Futterration. Mais, Bierhefe, Leinsamen und der hohe Vitamin- un...

View full details
Original price 60,95€
Original price 60,95€ - Original price 60,95€
Original price 60,95€
Current price 60,83€
60,83€ - 60,83€
Current price 60,83€
Save 0% Save %
Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 24,59€
24,59€ - 24,59€
Current price 24,59€
5,12€ / kg

MAC's CAT - Pur Dose 6x800g

MACs
In stock

MAC's CAT - Pur Dose 6x800g

Original price 25,85€
Original price 25,85€ - Original price 25,85€
Original price 25,85€
Current price 24,59€
24,59€ - 24,59€
Current price 24,59€
Save 5% Save %
Original price 71,99€
Original price 71,99€ - Original price 71,99€
Original price 71,99€
Current price 62,63€
62,63€ - 62,63€
Current price 62,63€
41,75€ / kg

Equanis DetoxBooster Pellets

Equanis
Low stock

Equanis DetoxBooster

Original price 71,99€
Original price 71,99€ - Original price 71,99€
Original price 71,99€
Current price 62,63€
62,63€ - 62,63€
Current price 62,63€
Save 13% Save %
Original price 42,96€ - Original price 42,96€
Original price 42,96€
42,96€
42,96€ - 42,96€
Current price 42,96€
42,96€ / kg

Eggersm. PROFI Biotin Plus

Eggersmann
Low stock

Eggersm. PROFI Biotin Plus

Original price 42,96€ - Original price 42,96€
Original price 42,96€
42,96€
42,96€ - 42,96€
Current price 42,96€
Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
7,07€
7,07€ - 7,07€
Current price 7,07€

Whiskas 7+ Geflügel Auswahl Sauce 12x85g

Whiskas
Low stock

Whiskas 7+ Geflügel Auswahl Sauce 12x85g

Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
7,07€
7,07€ - 7,07€
Current price 7,07€
Original price 71,88€
Original price 71,88€ - Original price 71,88€
Original price 71,88€
Current price 57,71€
57,71€ - 57,71€
Current price 57,71€

Curli Apple Leather Leine S

Curli
In stock

Die neue Premium Leine aus innovativem Pflanzenleder.

Original price 71,88€
Original price 71,88€ - Original price 71,88€
Original price 71,88€
Current price 57,71€
57,71€ - 57,71€
Current price 57,71€
Save 20% Save %
Original price 1,79€ - Original price 1,79€
Original price 1,79€
1,79€
1,79€ - 1,79€
Current price 1,79€
29,83€ / kg

Vitakraft Boony Bits

Vitakraft
In stock

Snack für Hunde

Original price 1,79€ - Original price 1,79€
Original price 1,79€
1,79€
1,79€ - 1,79€
Current price 1,79€
Original price 31,19€
Original price 31,19€ - Original price 31,19€
Original price 31,19€
Current price 28,55€
28,55€ - 28,55€
Current price 28,55€

Curli Clasp Vest Geschirr Air-Mesh XS

Curli
In stock

Die curli clasp-Schnalle mit Ein-Hand-Bedienung. Der sichere und einfach zu bedienende curli clasp Verschluss. Am leichtesten Geschirr mit verbesse...

View full details
Original price 31,19€
Original price 31,19€ - Original price 31,19€
Original price 31,19€
Current price 28,55€
28,55€ - 28,55€
Current price 28,55€
Save 8% Save %
Original price 55,08€
Original price 55,08€ - Original price 55,08€
Original price 55,08€
Current price 55,07€
55,07€ - 55,07€
Current price 55,07€
27,53€ / kg

Equipower Flohsamenschalen

Equipower
Low stock

Equipower FlohsamenschalenEinzelfuttermittel für PferdeVETRIPHARM FLOHSAMENSCHALEN für einen gleichmäßigen und reibungslosen Ablauf der Verdauungsp...

View full details
Original price 55,08€
Original price 55,08€ - Original price 55,08€
Original price 55,08€
Current price 55,07€
55,07€ - 55,07€
Current price 55,07€
Save 0% Save %
Original price 32,10€ - Original price 32,10€
Original price 32,10€
32,10€
32,10€ - 32,10€
Current price 32,10€
1,60€ / kg

Versele Exoten Classic

Versele Laga
Low stock

Versele Laga Exoten Classic Basissamenmischung für Exoten Preisgünstige Mischung

Original price 32,10€ - Original price 32,10€
Original price 32,10€
32,10€
32,10€ - 32,10€
Current price 32,10€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.