Skip to content

top brands

Filters

Original price 24,96€ - Original price 24,96€
Original price 24,96€
25,79€
25,79€ - 25,79€
Current price 25,79€
25,79€ / kg

Eggersm. PROFI Elektrolyte

Eggersmann
Low stock

Eggersmann Profi ElektrolyteErgänzungsfuttermittel für PferdeStarke Schweißverluste in der warmen Jahreszeit, in schweren Trainingseinheiten und be...

View full details
Original price 24,96€ - Original price 24,96€
Original price 24,96€
25,79€
25,79€ - 25,79€
Current price 25,79€
Original price 38,74€ - Original price 38,74€
Original price 38,74€
43,91€
43,91€ - 43,91€
Current price 43,91€
4,57€ / kg

Pedigree Dose Cuisine in Sauce Rind, Nudeln & Karotten

Mars
Low stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Hunde - Tiernahrung.

Original price 38,74€ - Original price 38,74€
Original price 38,74€
43,91€
43,91€ - 43,91€
Current price 43,91€
Original price 44,27€ - Original price 44,27€
Original price 44,27€
44,27€
44,27€ - 44,27€
Current price 44,27€
2,95€ / kg

Mühldorfer Low Glycaemic Prebiotic

Mühldorfer
In stock

Mühldorfer Low Glycaemic PrebioticVollwertiges Kraftfutter mit äußerst niedrigem Getreidestärkegehalt zur Versorgung von Pferden mit Getreideunvert...

View full details
Original price 44,27€ - Original price 44,27€
Original price 44,27€
44,27€
44,27€ - 44,27€
Current price 44,27€
Original price 17,93€
Original price 17,93€ - Original price 17,93€
Original price 17,93€
Current price 15,35€
15,35€ - 15,35€
Current price 15,35€
6,39€ / kg

WOW DOG - SENIOR 6x400g

WOW
In stock

WOW SENIOR 6x400g

Original price 17,93€
Original price 17,93€ - Original price 17,93€
Original price 17,93€
Current price 15,35€
15,35€ - 15,35€
Current price 15,35€
Save 14% Save %
Original price 18,60€
Original price 18,60€ - Original price 18,60€
Original price 18,60€
Current price 17,99€
17,99€ - 17,99€
Current price 17,99€
17,99€ / L

Stiefel Elektrolyt liquid

Stiefel
In stock

Stiefel Elektrolyt LiquidEnthält Natrium, Kalium, Calcium und MagnesiumZum Ausgleich von ElektrolytverlustenDiätergänzungsfuttermittelStiefel Elekt...

View full details
Original price 18,60€
Original price 18,60€ - Original price 18,60€
Original price 18,60€
Current price 17,99€
17,99€ - 17,99€
Current price 17,99€
Save 3% Save %
Original price 22,75€
Original price 22,75€ - Original price 22,75€
Original price 22,75€
21,71€ - 22,19€
21,71€ - 22,19€
Current price 21,71€
10,87€ / kg

Integra Protect Sensitive 24x85g

Animonda
In stock

Integra Protect Sensitive 24x85g

Original price 22,75€
Original price 22,75€ - Original price 22,75€
Original price 22,75€
21,71€ - 22,19€
21,71€ - 22,19€
Current price 21,71€
Save up to 5% Save %
Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
5,39€
5,39€ - 5,39€
Current price 5,39€
26,95€ / kg

Canius Lamb Lung 200g

Canius

The tasty chewing pleasure for your dog is not only delicious, but also suitable for dogs with allergies and dogs with a sensitive digestive system.

Original price 5,39€ - Original price 5,39€
Original price 5,39€
5,39€
5,39€ - 5,39€
Current price 5,39€
Sold out
Original price 15,54€
Original price 15,54€ - Original price 15,54€
Original price 15,54€
Current price 14,34€
14,34€ - 14,34€
Current price 14,34€

Maus Pur Probierset (2x100g) + Filet-Creme

Lucky-Kitty
In stock

Probier' die Maus! Nun gibt es unser exklusives Katzenfutter Maus pur endlich auch im kleinen Spar-Probeset: 2 x 100g Maus pur Welt-Exklusiv plus e...

View full details
Original price 15,54€
Original price 15,54€ - Original price 15,54€
Original price 15,54€
Current price 14,34€
14,34€ - 14,34€
Current price 14,34€
Save 8% Save %
Original price 43,79€ - Original price 43,79€
Original price 43,79€
43,79€
43,79€ - 43,79€
Current price 43,79€
2,43€ / kg

Höveler KräuterBriXX

Höveler
Low stock

Höveler KräuterBriXX

Original price 43,79€ - Original price 43,79€
Original price 43,79€
43,79€
43,79€ - 43,79€
Current price 43,79€
Original price 4,19€ - Original price 5,39€
Original price 4,19€ - Original price 5,39€
Original price 4,19€
3,47€ - 4,19€
3,47€ - 4,19€
Current price 3,47€
25,89€ / kg

Trixie Edelstahlnapf

Trixie
In stock

Original price 4,19€ - Original price 5,39€
Original price 4,19€ - Original price 5,39€
Original price 4,19€
3,47€ - 4,19€
3,47€ - 4,19€
Current price 3,47€
Save up to 22% Save %
Original price 6,47€ - Original price 6,47€
Original price 6,47€
7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
75,50€ / kg

JR Birds Schlem-Schauk.kl 100g

JR Farm
In stock

The exciting swing with many delicious ingredients, for long-term employment of all ornamental birds.

Original price 6,47€ - Original price 6,47€
Original price 6,47€
7,55€
7,55€ - 7,55€
Current price 7,55€
Original price 4,67€
Original price 4,67€ - Original price 4,67€
Original price 4,67€
Current price 3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
10,60€ / kg

JR Gard.Peanut But.Elderberry.350g

JR Farm
In stock

The "long" picking pleasure for all wild birds with fruity elderberries! JR FARM Peanut Butter was specially developed for feeding wild birds and ...

View full details
Original price 4,67€
Original price 4,67€ - Original price 4,67€
Original price 4,67€
Current price 3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
Save 21% Save %
Original price 22,20€
Original price 22,20€ - Original price 22,20€
Original price 22,20€
Current price 21,71€
21,71€ - 21,71€
Current price 21,71€
21,71€ / l

Estella Teufelskrallensaft

Vetripharm
Low stock

Estella Teufelskrallensaft

Original price 22,20€
Original price 22,20€ - Original price 22,20€
Original price 22,20€
Current price 21,71€
21,71€ - 21,71€
Current price 21,71€
Save 2% Save %
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€
14,39€ - 47,94€
14,39€ - 47,94€
Current price 14,39€
119,91€ / kg

Dentalpulver Gebissglanz - Für Zahnpflege & frischen Atem

Solli's
In stock

Dieses natürliche Ergänzungsfuttermittel für Hunde aus deutscher Herstellung unterstützt die Zahnpflege deiner Fellnase auf natürliche Weise. Was u...

View full details
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€
14,39€ - 47,94€
14,39€ - 47,94€
Current price 14,39€
Save up to 33% Save %
Original price 3,59€ - Original price 3,95€
Original price 3,59€
3,59€ - 3,95€
3,59€ - 3,95€
Current price 3,59€
17,95€ / kg

Fleischeslust Meat & Treat Singleprotein 200g

Fleischeslust
In stock

Alleinfuttermittel für Hunde

Original price 3,59€ - Original price 3,95€
Original price 3,59€
3,59€ - 3,95€
3,59€ - 3,95€
Current price 3,59€
Original price 2,99€
Original price 2,99€ - Original price 2,99€
Original price 2,99€
2,86€ - 2,99€
2,86€ - 2,99€
Current price 2,86€
57,20€ / kg

Luposan Lupolino Hunde-Sticks 2 Stück 50g

Luposan
In stock

Luposan Lupolino Hunde-Sticks 2 Stück 50g

Original price 2,99€
Original price 2,99€ - Original price 2,99€
Original price 2,99€
2,86€ - 2,99€
2,86€ - 2,99€
Current price 2,86€
Save up to 4% Save %
Original price 17,99€ - Original price 31,74€
Original price 17,99€ - Original price 31,74€
Original price 17,99€
16,67€ - 29,03€
16,67€ - 29,03€
Current price 16,67€

KONG Safestix

KONG
In stock

KONG Safestix

Original price 17,99€ - Original price 31,74€
Original price 17,99€ - Original price 31,74€
Original price 17,99€
16,67€ - 29,03€
16,67€ - 29,03€
Current price 16,67€
Save up to 9% Save %
Original price 25,80€ - Original price 25,80€
Original price 25,80€
26,03€
26,03€ - 26,03€
Current price 26,03€
26,03€ / kg

Stiefel Elektrolyt

Stiefel
In stock

Stiefel ElektrolytSchnelle RegenerationDiät-ErgänzungsfuttermittelWasserlöslichStiefel Elektrolyt wasserlösliches Diät-Ergänzungsfuttermittel zum A...

View full details
Original price 25,80€ - Original price 25,80€
Original price 25,80€
26,03€
26,03€ - 26,03€
Current price 26,03€
Original price 31,58€
Original price 31,58€ - Original price 31,58€
Original price 31,58€
Current price 28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
71,67€ / kg

JR Dandelion Roots 50g

JR Farm
In stock

JR Löwenzahn-Wurzeln 8x50g

Original price 31,58€
Original price 31,58€ - Original price 31,58€
Original price 31,58€
Current price 28,67€
28,67€ - 28,67€
Current price 28,67€
Save 9% Save %
Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price
10,19€
10,19€ - 10,19€
Current price 10,19€
67,93€ / kg

VET-Leberdiät Snack

Escapure Marketplace
In stock

Die Leber spielt bei der Verstoffwechselung von Protein und der Entgiftung der dazugehörigen Abbauprodukte eine entscheidende Rolle. Bei eingeschrä...

View full details
Original price 10,19€ - Original price 10,19€
Original price
10,19€
10,19€ - 10,19€
Current price 10,19€
Original price 13,91€ - Original price 13,91€
Original price 13,91€
16,31€
16,31€ - 16,31€
Current price 16,31€

KONG Stretchezz Legz Elephant

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 13,91€ - Original price 13,91€
Original price 13,91€
16,31€
16,31€ - 16,31€
Current price 16,31€
Original price 10,50€ - Original price 10,50€
Original price 10,50€
11,87€
11,87€ - 11,87€
Current price 11,87€

KONG Cozie Funky Monkey

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 10,50€ - Original price 10,50€
Original price 10,50€
11,87€
11,87€ - 11,87€
Current price 11,87€
Original price 19,07€
Original price 19,07€ - Original price 19,07€
Original price 19,07€
Current price 17,87€
17,87€ - 17,87€
Current price 17,87€

KONG Switcheroos

KONG
In stock

Hundespielzeug

Original price 19,07€
Original price 19,07€ - Original price 19,07€
Original price 19,07€
Current price 17,87€
17,87€ - 17,87€
Current price 17,87€
Save 6% Save %
Original price 11,34€ - Original price 12,59€
Original price 11,34€ - Original price 12,59€
Original price 11,34€
11,27€ - 12,95€
11,27€ - 12,95€
Current price 11,27€

KONG Jaxx Brights Ball

KONG
In stock

KONG Jaxx Brights Ball

Original price 11,34€ - Original price 12,59€
Original price 11,34€ - Original price 12,59€
Original price 11,34€
11,27€ - 12,95€
11,27€ - 12,95€
Current price 11,27€
Save up to 1% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.