Skip to content

top brands

Filters

Original price 30,29€
Original price 30,29€ - Original price 30,29€
Original price 30,29€
Current price 28,80€
28,80€ - 28,80€
Current price 28,80€
1,15€ / l

Vulkatec Zeolith 2,5 - 5mm BUNT +

Vulkatec
In stock

Vulkatec Zeolith 2,5 - 5mm BUNT +

Original price 30,29€
Original price 30,29€ - Original price 30,29€
Original price 30,29€
Current price 28,80€
28,80€ - 28,80€
Current price 28,80€
Save 5% Save %
Original price 38,74€ - Original price 38,74€
Original price 38,74€
41,63€
41,63€ - 41,63€
Current price 41,63€
4,33€ / kg

Pedigree Dose Cuisine in Sauce Kaninchen & Karotten

Mars
Low stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Hunde - Tiernahrung.

Original price 38,74€ - Original price 38,74€
Original price 38,74€
41,63€
41,63€ - 41,63€
Current price 41,63€
Original price 83,99€ - Original price 83,99€
Original price 83,99€
95,87€
95,87€ - 95,87€
Current price 95,87€
6,39€ / kg

Kolbenhirse chinesisch, gelb

Einzelsaaten
In stock

echte Spitzenqualität für alle Vögel

Original price 83,99€ - Original price 83,99€
Original price 83,99€
95,87€
95,87€ - 95,87€
Current price 95,87€
Original price 25,19€ - Original price 25,19€
Original price 25,19€
25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€

Bunny Fleecy

Bunny
In stock

Fleece-Tunnel

Original price 25,19€ - Original price 25,19€
Original price 25,19€
25,31€
25,31€ - 25,31€
Current price 25,31€
Original price 22,79€ - Original price 53,99€
Original price 22,79€ - Original price 53,99€
Original price 22,79€
20,96€ - 49,67€
20,96€ - 49,67€
Current price 20,96€
6,62€ / kg

Bozita Dog Purely Small Lachs & Rind

Bozita
In stock

Bozita Dog Purely Small Lachs & Rind

Original price 22,79€ - Original price 53,99€
Original price 22,79€ - Original price 53,99€
Original price 22,79€
20,96€ - 49,67€
20,96€ - 49,67€
Current price 20,96€
Save up to 8% Save %
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
29,99€
29,99€ - 29,99€
Current price 29,99€
1,64€ / kg

JosiDog Economy 15 + 3kg

Josera
In stock

JosiDog Economy 15 + 3kg

Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
29,99€
29,99€ - 29,99€
Current price 29,99€
Original price 4,19€
Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
Current price 4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€

Bunny Keks mit Biss Früchte

Bunny
In stock

Snack für Nager

Original price 4,19€
Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
Current price 4,07€
4,07€ - 4,07€
Current price 4,07€
Save 3% Save %
Original price 2,34€ - Original price 18,72€
Original price 2,34€
2,34€ - 19,10€
2,34€ - 19,10€
Current price 2,34€
11,93€ / kg

bosch Freshe Schnauze Topping - knackig grünes Ackergemüse

Bosch
In stock

bosch Freshe Schnauze Topping - knackig grünes Ackergemüse 200g

Original price 2,34€ - Original price 18,72€
Original price 2,34€
2,34€ - 19,10€
2,34€ - 19,10€
Current price 2,34€
Original price 16,19€ - Original price 16,19€
Original price 16,19€
16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€

BOLFO Zecken- und Flohschutzband, große Hunde, 66 cm, braun

Bayer
In stock

Das Bolfo Flohschutzband wirkt zuverlässig gegen Flöhe, Läuse und Zecken

Original price 16,19€ - Original price 16,19€
Original price 16,19€
16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€
Original price 51,78€ - Original price 51,78€
Original price 51,78€
52,43€
52,43€ - 52,43€
Current price 52,43€
11,65€ / kg

Eggersm. Mariendistel-Öl

Eggersmann
Low stock

Eggersmann Mariendistelölnaturbelassenes Distelöl, kalt gepresstDie Vorzüge von Mariendistel öl sind ernährungsbewussten Menschen schon seit langem...

View full details
Original price 51,78€ - Original price 51,78€
Original price 51,78€
52,43€
52,43€ - 52,43€
Current price 52,43€
Original price 10,20€ - Original price 35,28€
Original price 10,20€
10,20€ - 35,28€
10,20€ - 35,28€
Current price 10,20€
72,85€ / kg

Lunderland Früchtemix

Lunderland
In stock

Lunderland Früchtemix

Original price 10,20€ - Original price 35,28€
Original price 10,20€
10,20€ - 35,28€
10,20€ - 35,28€
Current price 10,20€
Original price 13,31€ - Original price 13,31€
Original price 13,31€
13,79€
13,79€ - 13,79€
Current price 13,79€
51,07€ / kg

dr Clauder's Dog Snack Country Dental Snack Large Breed 270g

Dr. Clauder's
In stock

Dr. Clauder's Dog Snack Country Dental Snack Large Breed 270g

Original price 13,31€ - Original price 13,31€
Original price 13,31€
13,79€
13,79€ - 13,79€
Current price 13,79€
Original price 65,99€ - Original price 65,99€
Original price 65,99€
71,99€
71,99€ - 71,99€
Current price 71,99€
7,19€ / kg

Josera Cat - Trockenfutter Cat Catelux

Josera
In stock

Josera Cat - Trockenfutter Cat Catelux

Original price 65,99€ - Original price 65,99€
Original price 65,99€
71,99€
71,99€ - 71,99€
Current price 71,99€
Original price 47,88€ - Original price 47,95€
Original price 47,88€
47,95€ - 50,75€
47,95€ - 50,75€
Current price 47,95€
4,79€ / kg

Classic Bird Sonnenblumenkerne geschält

Classic Bird
In stock

Classic Bird Sonnenblumenkerne geschält

Original price 47,88€ - Original price 47,95€
Original price 47,88€
47,95€ - 50,75€
47,95€ - 50,75€
Current price 47,95€
Original price 25,79€ - Original price 25,79€
Original price 25,79€
25,79€
25,79€ - 25,79€
Current price 25,79€
1,28€ / kg

Pavo Goldhafer

PAVO
In stock

Pavo CerealsSeit über 2000 Jahren ist Hafer von groβer Bedeutung in der Pferdefütterung. Schon die Römer fütterten ihren „Streitrössern“ Hafer, um ...

View full details
Original price 25,79€ - Original price 25,79€
Original price 25,79€
25,79€
25,79€ - 25,79€
Current price 25,79€
Original price 16,75€ - Original price 16,75€
Original price 16,75€
16,75€
16,75€ - 16,75€
Current price 16,75€
93,05€ / kg

Whiskas Snack Knuspertaschen 4x180g

Mars Katze
Low stock

Whiskas Snack Knuspertaschen 4x180g

Original price 16,75€ - Original price 16,75€
Original price 16,75€
16,75€
16,75€ - 16,75€
Current price 16,75€
Original price 38,09€
Original price 38,09€ - Original price 38,09€
Original price 38,09€
Current price 34,19€
34,19€ - 34,19€
Current price 34,19€
8,37€ / kg

Animonda Cat - Pouchbeutel Vom Feinsten Kitten Mixpack 8x85g 6er Pack

Animonda
Low stock

Das praktische Mixpack Vom Feinsten Raffinesse in Sauce Kitten sorgt mit seinen zwei leckeren Sorten für Abwechslung im Katzenfutternapf. Die zarte...

View full details
Original price 38,09€
Original price 38,09€ - Original price 38,09€
Original price 38,09€
Current price 34,19€
34,19€ - 34,19€
Current price 34,19€
Save 10% Save %
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
18,58€
18,58€ - 18,58€
Current price 18,58€
51,61€ / kg

Animonda Snack Milkie Wellness with Biotin & Vitamins 12x30g

Animonda
In stock

Simply better snacking: The new Milkies Wellness crispy pillows are not only crunchy and delicious, they also help to care for your cat's skin and...

View full details
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
18,58€
18,58€ - 18,58€
Current price 18,58€
Original price 18,58€
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
14,51€ - 18,58€
14,51€ - 18,58€
Current price 14,51€
14,22€ / kg

CAT'S LOVE JUNIOR 12x85g

CAT'S LOVE
In stock

CAT'S LOVE JUNIOR 12x85g

Original price 18,58€
Original price 18,58€ - Original price 18,58€
Original price 18,58€
14,51€ - 18,58€
14,51€ - 18,58€
Current price 14,51€
Save up to 22% Save %
Original price 47,99€
Original price 47,99€ - Original price 47,99€
Original price 47,99€
Current price 46,31€
46,31€ - 46,31€
Current price 46,31€
3,05€ / kg

Josera JosiDog Family 15kg

JosiDog
In stock

Josera JosiDog Family 15kg

Original price 47,99€
Original price 47,99€ - Original price 47,99€
Original price 47,99€
Current price 46,31€
46,31€ - 46,31€
Current price 46,31€
Save 4% Save %
Original price 40,74€ - Original price 40,74€
Original price 40,74€
42,95€
42,95€ - 42,95€
Current price 42,95€
3,57€ / kg

Vollmers Vollkorn Mix mit Gemüse

Vollmers
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde

Original price 40,74€ - Original price 40,74€
Original price 40,74€
42,95€
42,95€ - 42,95€
Current price 42,95€
Original price 24,24€
Original price 24,24€ - Original price 24,24€
Original price 24,24€
Current price 19,91€
19,91€ - 19,91€
Current price 19,91€
9,95€ / kg

JR herbal special 500g

JR Farm
In stock

JR Kräuter-Spezial

Original price 24,24€
Original price 24,24€ - Original price 24,24€
Original price 24,24€
Current price 19,91€
19,91€ - 19,91€
Current price 19,91€
Save 18% Save %
Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
Current price 7,07€
7,07€ - 7,07€
Current price 7,07€

Hunter Hundespielzeug Barry Wolf

Hunter
In stock

Hunter Hundespielzeug Barry Wolf

Original price 7,19€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
Current price 7,07€
7,07€ - 7,07€
Current price 7,07€
Save 2% Save %
Original price 53,99€ - Original price 53,99€
Original price 53,99€
53,99€
53,99€ - 53,99€
Current price 53,99€
3,56€ / kg

Josera Kids 12,5 +

Josera
In stock

Josera Kids 12,5 + 2,5kg

Original price 53,99€ - Original price 53,99€
Original price 53,99€
53,99€
53,99€ - 53,99€
Current price 53,99€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.