Skip to content

top brands

Filters

Original price 11,94€ - Original price 11,94€
Original price 11,94€
11,94€
11,94€ - 11,94€
Current price 11,94€

Bosch Schleckmatte

Bosch
In stock

Original price 11,94€ - Original price 11,94€
Original price 11,94€
11,94€
11,94€ - 11,94€
Current price 11,94€
Original price 35,64€ - Original price 35,64€
Original price 35,64€
35,64€
35,64€ - 35,64€
Current price 35,64€
16,97€ / kg

Almo Nature PB Holistic Digestive 30x70g

Almo Nature
In stock

Alleinfutter für Katzen

Original price 35,64€ - Original price 35,64€
Original price 35,64€
35,64€
35,64€ - 35,64€
Current price 35,64€
Original price 37,91€ - Original price 37,91€
Original price 37,91€
37,91€
37,91€ - 37,91€
Current price 37,91€
1,51€ / kg

Pavo FieldCare (Dünger)

PAVO
In stock

Pavo FieldCareüber das Düngen von Pferdeweiden wird im Allgemeinen nicht viel nachgedacht. Vielmehr wird in vielen Fällen die Pferdeweide gar nicht...

View full details
Original price 37,91€ - Original price 37,91€
Original price 37,91€
37,91€
37,91€ - 37,91€
Current price 37,91€
Original price 37,19€ - Original price 37,19€
Original price 37,19€
40,19€
40,19€ - 40,19€
Current price 40,19€
2,66€ / kg

Josera Pferd Kraut & Rüben 15 kg

Josera
In stock

Josera Pferd Kraut & Rüben 15 kg

Original price 37,19€ - Original price 37,19€
Original price 37,19€
40,19€
40,19€ - 40,19€
Current price 40,19€
Original price 15,70€
Original price 15,70€ - Original price 15,70€
Original price 15,70€
Current price 14,99€
14,99€ - 14,99€
Current price 14,99€
8,92€ / l

Kattovit - Feline Diet Aufbaukur/Recovery Drink

Kattovit
In stock

Kattovit - Feline Diet Aufbaukur/Recovery Drink

Original price 15,70€
Original price 15,70€ - Original price 15,70€
Original price 15,70€
Current price 14,99€
14,99€ - 14,99€
Current price 14,99€
Save 5% Save %
Original price 52,79€
Original price 52,79€ - Original price 52,79€
Original price 52,79€
Current price 49,07€
49,07€ - 49,07€
Current price 49,07€
3,23€ / kg

Josera JosiDog Lamb Basic

JosiDog
In stock

Original price 52,79€
Original price 52,79€ - Original price 52,79€
Original price 52,79€
Current price 49,07€
49,07€ - 49,07€
Current price 49,07€
Save 7% Save %
Original price 0,00€ - Original price 0,00€
Original price 0,00€
9,48€
9,48€ - 9,48€
Current price 9,48€

Snacks Wild & Holunderbeeren

FRED & FELIA
In stock

Original price 0,00€ - Original price 0,00€
Original price 0,00€
9,48€
9,48€ - 9,48€
Current price 9,48€
Original price 42,18€
Original price 42,18€ - Original price 42,18€
Original price 42,18€
Current price 38,39€
38,39€ - 38,39€
Current price 38,39€
2,55€ / kg

Marstall Haut-Vital

marstall
In stock

Marstall Haut-Vital

Original price 42,18€
Original price 42,18€ - Original price 42,18€
Original price 42,18€
Current price 38,39€
38,39€ - 38,39€
Current price 38,39€
Save 9% Save %
Original price 14,33€
Original price 14,33€ - Original price 14,33€
Original price 14,33€
Current price 13,61€
13,61€ - 13,61€
Current price 13,61€
9,58€ / kg

Josera Cat - Dose Senior 6x200g

Josera
In stock

Josera Cat - Dose Senior 6x200g

Original price 14,33€
Original price 14,33€ - Original price 14,33€
Original price 14,33€
Current price 13,61€
13,61€ - 13,61€
Current price 13,61€
Save 5% Save %
Original price 15,59€
Original price 15,59€ - Original price 15,59€
Original price 15,59€
Current price 15,47€
15,47€ - 15,47€
Current price 15,47€

Ardap Zecken- u. Flohhalsband Hunde 10-25kg

Ardap
In stock

Ardap Zecken- u. Flohhalsband Hunde 10-25kg

Original price 15,59€
Original price 15,59€ - Original price 15,59€
Original price 15,59€
Current price 15,47€
15,47€ - 15,47€
Current price 15,47€
Save 1% Save %
Original price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
Current price 12,59€
12,59€ - 12,59€
Current price 12,59€

Canosept Ohrpflege Pads für Hunde

Canosept
In stock

Canosept Ohrpflege Pads für Hunde

Original price 13,19€
Original price 13,19€ - Original price 13,19€
Original price 13,19€
Current price 12,59€
12,59€ - 12,59€
Current price 12,59€
Save 5% Save %
Original price 17,94€
Original price 17,94€ - Original price 17,94€
Original price 17,94€
Current price 17,03€
17,03€ - 17,03€
Current price 17,03€
567,66€ / l

NovaGard Green Ohrenpflege für Hunde

NovaGard
In stock

mit Ringelblumenextrakt kann in der regelmäßigen Pflege des Hunde angewendet werden

Original price 17,94€
Original price 17,94€ - Original price 17,94€
Original price 17,94€
Current price 17,03€
17,03€ - 17,03€
Current price 17,03€
Save 5% Save %
Original price 23,99€ - Original price 69,59€
Original price 23,99€ - Original price 69,59€
Original price 23,99€
22,79€ - 66,11€
22,79€ - 66,11€
Current price 22,79€
5,21€ / kg

Josera High Protein Sea Fish

Josera
In stock

Josera High Protein Sea Fish

Original price 23,99€ - Original price 69,59€
Original price 23,99€ - Original price 69,59€
Original price 23,99€
22,79€ - 66,11€
22,79€ - 66,11€
Current price 22,79€
Save up to 5% Save %
Original price 34,56€ - Original price 34,56€
Original price 34,56€
34,56€ - 46,07€
34,56€ - 46,07€
Current price 34,56€
21,93€ / kg

Almo Nature PB Holistic Sterilised 30x70g

Almo Nature
In stock

Almo Nature PB Holistic Sterilised 30x70g

Original price 34,56€ - Original price 34,56€
Original price 34,56€
34,56€ - 46,07€
34,56€ - 46,07€
Current price 34,56€
Original price 7,38€
Original price 7,38€ - Original price 7,38€
Original price 7,38€
Current price 7,07€
7,07€ - 7,07€
Current price 7,07€
70,70€ / kg

JR nibble wooden roll parsley 100g

JR Farm
Low stock

Game and snack in one! With extra vitamin C!

Original price 7,38€
Original price 7,38€ - Original price 7,38€
Original price 7,38€
Current price 7,07€
7,07€ - 7,07€
Current price 7,07€
Save 4% Save %
Original price 7,79€ - Original price 7,79€
Original price 7,79€
10,79€
10,79€ - 10,79€
Current price 10,79€

Classic Dog Snack Schweinenasen weiß gepufft

Classic Dog
In stock

Mit Schweinenasen belohnen Sie Ihren Hund auf gesunde, natürliche Weise. Die leckeren Fleischsnacks regen zum Kauen an und unterstützen gleichzei...

View full details
Original price 7,79€ - Original price 7,79€
Original price 7,79€
10,79€
10,79€ - 10,79€
Current price 10,79€
Original price 27,53€ - Original price 27,53€
Original price 27,53€
32,99€
32,99€ - 32,99€
Current price 32,99€
39,27€ / kg

Allco Christopherus Snack chicken chewing sticks 12x70g

Christopherus
In stock

Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed according to the latest international st...

View full details
Original price 27,53€ - Original price 27,53€
Original price 27,53€
32,99€
32,99€ - 32,99€
Current price 32,99€
Original price 2,99€ - Original price 2,99€
Original price 2,99€
3,59€
3,59€ - 3,59€
Current price 3,59€
143,60€ / kg

Trixie Brötchen aus Latex

Trixie
In stock

mit Quitschton beim Draufbeissen

Original price 2,99€ - Original price 2,99€
Original price 2,99€
3,59€
3,59€ - 3,59€
Current price 3,59€
Original price 11,03€ - Original price 24,71€
Original price 11,03€ - Original price 24,71€
Original price 11,03€
11,51€ - 24,35€
11,51€ - 24,35€
Current price 11,51€
47,95€ / kg

Lunderland Dorsch gesägt

Lunderland
In stock

Lunderland Dorsch gesägt

Original price 11,03€ - Original price 24,71€
Original price 11,03€ - Original price 24,71€
Original price 11,03€
11,51€ - 24,35€
11,51€ - 24,35€
Current price 11,51€
Save up to 1% Save %
Original price 20,99€ - Original price 20,99€
Original price 20,99€
21,23€
21,23€ - 21,23€
Current price 21,23€
35,38€ / kg

Classic Dog Snack Schweineohren im Eimer

Classic Dog
In stock

Natürliches, leckeres Trockenfleisch als Belohnungssnack oder für zwischendurch

Original price 20,99€ - Original price 20,99€
Original price 20,99€
21,23€
21,23€ - 21,23€
Current price 21,23€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
6,23€
6,23€ - 6,23€
Current price 6,23€
8,30€ / kg

Perfect Fit Cat Adult 1+ Anti Hairball 750g

Mars
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen - Tiernahrung

Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
6,23€
6,23€ - 6,23€
Current price 6,23€
Original price 6,23€ - Original price 6,23€
Original price 6,23€
6,83€
6,83€ - 6,83€
Current price 6,83€
8,53€ / kg

Fleischeslust Lifecycle Junior 800g

Fleischeslust
In stock

Alleinfuttermittel für heranwachsende Hunde

Original price 6,23€ - Original price 6,23€
Original price 6,23€
6,83€
6,83€ - 6,83€
Current price 6,83€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€
2,75€ - 19,10€
2,75€ - 19,10€
Current price 2,75€
1,37€ / kg

bosch Freshe Schnauze Nassfutter - Huhn mit Reis & Karotten

Bosch
In stock

bosch Freshe Schnauze Nassfutter - Huhn mit Reis & Karotten 250g

Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€ - Original price 21,98€
Original price 2,75€
2,75€ - 19,10€
2,75€ - 19,10€
Current price 2,75€
Save up to 13% Save %
Original price 13,14€
Original price 13,14€ - Original price 13,14€
Original price 13,14€
Current price 12,47€
12,47€ - 12,47€
Current price 12,47€
623,50€ / l

cdVet VeaVet Pfotenpflegespray

cdVet
In stock

Pflegemittel für alle Tiere

Original price 13,14€
Original price 13,14€ - Original price 13,14€
Original price 13,14€
Current price 12,47€
12,47€ - 12,47€
Current price 12,47€
Save 5% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.