Skip to content

top brands

Filters

Original price 2,51€ - Original price 2,51€
Original price 2,51€
3,11€ - 4,07€
3,11€ - 4,07€
Current price 3,11€
44,42€ / kg

Vitakraft Cat Milky Melody

Vitakraft
In stock

Vitakraft Cat Milky Melody

Original price 2,51€ - Original price 2,51€
Original price 2,51€
3,11€ - 4,07€
3,11€ - 4,07€
Current price 3,11€
Original price 14,95€ - Original price 14,95€
Original price 14,95€
17,39€
17,39€ - 17,39€
Current price 17,39€
8,28€ / kg

Cesar Schale Junior 14x150g

Cesar
Low stock

CESAR® Junior ist speziell auf die Bedürfnisse von Welpen abgestimmt.

Original price 14,95€ - Original price 14,95€
Original price 14,95€
17,39€
17,39€ - 17,39€
Current price 17,39€
Original price 2,34€ - Original price 18,72€
Original price 2,34€
2,34€ - 19,10€
2,34€ - 19,10€
Current price 2,34€
11,93€ / kg

bosch Freshe Schnauze Topping - fruchtiger Obstgarten

Bosch
In stock

bosch Freshe Schnauze Topping - fruchtiger Obstgarten 200g

Original price 2,34€ - Original price 18,72€
Original price 2,34€
2,34€ - 19,10€
2,34€ - 19,10€
Current price 2,34€
Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
8,99€
8,99€ - 8,99€
Current price 8,99€
6,42€ / kg

Perfect Fit Cat Active 1+ reich an Rind

Mars
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen

Original price 8,99€ - Original price 8,99€
Original price 8,99€
8,99€
8,99€ - 8,99€
Current price 8,99€
Original price 16,56€ - Original price 16,56€
Original price 16,56€
16,56€
16,56€ - 16,56€
Current price 16,56€
2,07€ / l

Catsan Cat. Natural

Mars
In stock

Katzenstreu klumpenbildend

Original price 16,56€ - Original price 16,56€
Original price 16,56€
16,56€
16,56€ - 16,56€
Current price 16,56€
Original price 11,99€ - Original price 11,99€
Original price 11,99€
16,79€
16,79€ - 16,79€
Current price 16,79€

Classic Bird im Eimer

Classic Bird
In stock

echte Spitzenqualität

Original price 11,99€ - Original price 11,99€
Original price 11,99€
16,79€
16,79€ - 16,79€
Current price 16,79€
Original price 68,04€ - Original price 68,04€
Original price 68,04€
68,04€
68,04€ - 68,04€
Current price 68,04€

Whimzees Igel L Display

Whimzees
In stock

glutenfreie, vegetarische Hundesnacks

Original price 68,04€ - Original price 68,04€
Original price 68,04€
68,04€
68,04€ - 68,04€
Current price 68,04€
Original price 14,99€ - Original price 26,39€
Original price 14,99€
16,79€ - 28,43€
16,79€ - 28,43€
Current price 16,79€
31,58€ / kg

Classic Dog Snack Schweineohren

Classic Dog
In stock

Classic Dog Snack Schweineohren

Original price 14,99€ - Original price 26,39€
Original price 14,99€
16,79€ - 28,43€
16,79€ - 28,43€
Current price 16,79€
Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
8,03€
8,03€ - 8,03€
Current price 8,03€

Canina Intim Clean Tücher

Canina Pharma
In stock

Hygienetücher für Hunde & Katzen

Original price 7,19€ - Original price 7,19€
Original price 7,19€
8,03€
8,03€ - 8,03€
Current price 8,03€
Original price 16,74€
Original price 16,74€ - Original price 16,74€
Original price 16,74€
Current price 15,47€
15,47€ - 15,47€
Current price 15,47€
128,91€ / kg

cdVet Triebregulat

cdVet
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde

Original price 16,74€
Original price 16,74€ - Original price 16,74€
Original price 16,74€
Current price 15,47€
15,47€ - 15,47€
Current price 15,47€
Save 8% Save %
Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
22,76€ / kg

Trixie Keramiknapf, Hamster

Trixie
In stock

Original price 3,59€ - Original price 3,59€
Original price 3,59€
3,71€
3,71€ - 3,71€
Current price 3,71€
Original price 2,75€ - Original price 2,75€
Original price 2,75€
2,75€
2,75€ - 2,75€
Current price 2,75€
34,37€ / kg

Vitakraft Chicken Bonas Kaustange Huhn & Käse

Vitakraft
In stock

Ergänzungsfutter für Hunde

Original price 2,75€ - Original price 2,75€
Original price 2,75€
2,75€
2,75€ - 2,75€
Current price 2,75€
Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
17,97€ / kg

Almo Nature Trocken Holistic Sterilised mit frischem Rind

Almo Nature
In stock

Alleinfutter für Katzen

Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
7,19€
7,19€ - 7,19€
Current price 7,19€
Original price 24,41€
Original price 24,41€ - Original price 24,41€
Original price 24,41€
24,11€ - 24,35€
24,11€ - 24,35€
Current price 24,11€
10,04€ / kg

Betty's Landhausküche Cat - Kitten Dosen 6x400g

Betty´s Landhausküche
In stock

Betty's Landhausküche Cat - Kitten Dosen 6x400g

Original price 24,41€
Original price 24,41€ - Original price 24,41€
Original price 24,41€
24,11€ - 24,35€
24,11€ - 24,35€
Current price 24,11€
Save up to 1% Save %
Original price 5,39€ - Original price 14,99€
Original price 5,39€
10,19€ - 21,83€
10,19€ - 21,83€
Current price 10,19€
40,76€ / kg

Classic Dog Snack Hühnerfüße

Classic Dog
In stock

Classic Dog Snack Hühnerfüße

Original price 5,39€ - Original price 14,99€
Original price 5,39€
10,19€ - 21,83€
10,19€ - 21,83€
Current price 10,19€
Original price 14,99€ - Original price 14,99€
Original price 14,99€
15,11€
15,11€ - 15,11€
Current price 15,11€
1,88€ / l

Biokats Diamond Care MultiCat Fresh

Gimborn
In stock

Katzenstreu

Original price 14,99€ - Original price 14,99€
Original price 14,99€
15,11€
15,11€ - 15,11€
Current price 15,11€
Original price 8,99€ - Original price 27,60€
Original price 8,99€
9,59€ - 27,60€
9,59€ - 27,60€
Current price 9,59€
24,64€ / kg

Luposan Kräuter Pulver

Luposan
In stock

Luposan Kräuter Pulver

Original price 8,99€ - Original price 27,60€
Original price 8,99€
9,59€ - 27,60€
9,59€ - 27,60€
Current price 9,59€
Original price 23,99€ - Original price 55,20€
Original price 23,99€
23,99€ - 55,20€
23,99€ - 55,20€
Current price 23,99€
49,72€ / kg

Luposan Premium Wildfisch-Öl

Luposan
In stock

Luposan Premium Wildfisch-Öl

Original price 23,99€ - Original price 55,20€
Original price 23,99€
23,99€ - 55,20€
23,99€ - 55,20€
Current price 23,99€
Original price 16,79€ - Original price 35,39€
Original price 16,79€
16,79€ - 35,39€
16,79€ - 35,39€
Current price 16,79€
83,95€ / kg

Luposan Biotin+ Tabletten

Luposan
In stock

Luposan Biotin+ Tabletten

Original price 16,79€ - Original price 35,39€
Original price 16,79€
16,79€ - 35,39€
16,79€ - 35,39€
Current price 16,79€
Original price 26,39€ - Original price 75,59€
Original price 26,39€ - Original price 75,59€
Original price 26,39€
25,07€ - 71,81€
25,07€ - 71,81€
Current price 25,07€
5,66€ / kg

Josera High Protein Sea Fish Junior

Josera
In stock

Josera High Protein Sea Fish Junior

Original price 26,39€ - Original price 75,59€
Original price 26,39€ - Original price 75,59€
Original price 26,39€
25,07€ - 71,81€
25,07€ - 71,81€
Current price 25,07€
Save up to 5% Save %
Original price 2,75€ - Original price 2,75€
Original price 2,75€
2,99€
2,99€ - 2,99€
Current price 2,99€
37,37€ / kg

Vitakraft Chicken & Veggie Duo Karotten-Hühnchen-Sticks

Vitakraft
In stock

Ergänzungsfuttermittel für Hunde

Original price 2,75€ - Original price 2,75€
Original price 2,75€
2,99€
2,99€ - 2,99€
Current price 2,99€
Original price 28,74€ - Original price 28,74€
Original price 28,74€
33,54€
33,54€ - 33,54€
Current price 33,54€
1,67€ / kg

Havens Cool-Mix o. Hafer

Havens
In stock

Havens Cool Mix

Original price 28,74€ - Original price 28,74€
Original price 28,74€
33,54€
33,54€ - 33,54€
Current price 33,54€
Original price 53,94€
Original price 53,94€ - Original price 53,94€
Original price 53,94€
Current price 46,79€
46,79€ - 46,79€
Current price 46,79€
9,17€ / kg

Kattovit - Feline Diet Pouchbeutel Urinary Multipack 12x85g (5er Pack)

Kattovit
In stock

Kattovit - Feline Diet Pouchbeutel Urinary Multipack 12x85g (5er Pack)

Original price 53,94€
Original price 53,94€ - Original price 53,94€
Original price 53,94€
Current price 46,79€
46,79€ - 46,79€
Current price 46,79€
Save 13% Save %
Original price 27,59€
Original price 27,59€ - Original price 27,59€
Original price 27,59€
24,95€ - 26,75€
24,95€ - 26,75€
Current price 24,95€
277,22€ / kg

Animonda Cat - Carny Creamy Adult 6x15g (11er Pack)

Animonda
In stock

Animonda Cat - Carny Creamy Adult 6x15g (11er Pack)

Original price 27,59€
Original price 27,59€ - Original price 27,59€
Original price 27,59€
24,95€ - 26,75€
24,95€ - 26,75€
Current price 24,95€
Save up to 10% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.