Skip to content

top brands

Filters

Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€
4,44€ - 64,06€
4,44€ - 64,06€
Current price 4,44€
6,40€ / kg

Happy Cat - Sensitive Adult Light

Happy Cat
Low stock

Unterstützen Sie Ihre Katze dabei, ihr Idealgewicht zu halten, ohne auf Genuss zu verzichten. Happy Cat Sensitive Adult Light ist die ideale Wahl f...

View full details
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€
4,44€ - 64,06€
4,44€ - 64,06€
Current price 4,44€
Save up to 5% Save %
Original price 4,91€ - Original price 69,95€
Original price 4,91€ - Original price 69,95€
Original price 4,91€
4,67€ - 66,46€
4,67€ - 66,46€
Current price 4,67€
6,64€ / kg

Happy Cat - Junior Land Geflügel

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Junior Land Geflügel

Original price 4,91€ - Original price 69,95€
Original price 4,91€ - Original price 69,95€
Original price 4,91€
4,67€ - 66,46€
4,67€ - 66,46€
Current price 4,67€
Save up to 5% Save %
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€
4,90€ - 33,85€
4,90€ - 33,85€
Current price 4,90€
8,46€ / kg

Happy Cat - Sensitive Magen & Darm

Happy Cat
In stock

Verwöhnen Sie Ihren sensiblen Stubentiger mit Happy Cat Sensitive Magen & Darm, dem Premium-Trockenfutter, das speziell für Katzen mit empfindl...

View full details
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€ - Original price 35,63€
Original price 5,15€
4,90€ - 33,85€
4,90€ - 33,85€
Current price 4,90€
Save up to 5% Save %
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€
4,44€ - 69,59€
4,44€ - 69,59€
Current price 4,44€
6,95€ / kg

Happy Cat - Culinary Adult Voralpen Rind

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Culinary Adult Voralpen Rind

Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€ - Original price 67,43€
Original price 4,67€
4,44€ - 69,59€
4,44€ - 69,59€
Current price 4,44€
Save up to 5% Save %
Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€
7,97€ - 29,63€
7,97€ - 29,63€
Current price 7,97€
7,40€ / kg

Happy Dog - Sensible Mini France

Happy Dog
In stock

Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€ - Original price 31,19€
Original price 8,39€
7,97€ - 29,63€
7,97€ - 29,63€
Current price 7,97€
Save up to 5% Save %
Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€
7,06€ - 62,99€
7,06€ - 62,99€
Current price 7,06€
1,76€ / kg

Happy Dog - fit & vital Junior

Happy Dog
In stock

Happy Dog - fit & vital Junior

Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€ - Original price 59,87€
Original price 7,43€
7,06€ - 62,99€
7,06€ - 62,99€
Current price 7,06€
Save up to 5% Save %
Original price 7,43€ - Original price 78,95€
Original price 7,43€ - Original price 78,95€
Original price 7,43€
8,03€ - 75,00€
8,03€ - 75,00€
Current price 8,03€
2,00€ / kg

Happy Dog - fit & vital Sport

Happy Dog
In stock

Happy Dog - fit & vital Sport

Original price 7,43€ - Original price 78,95€
Original price 7,43€ - Original price 78,95€
Original price 7,43€
8,03€ - 75,00€
8,03€ - 75,00€
Current price 8,03€
Save up to 5% Save %
Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€
4,79€ - 53,23€
4,79€ - 53,23€
Current price 4,79€
1,19€ / kg

Happy Dog - NaturCroq Balance

Happy Dog
In stock

Happy Dog - NaturCroq Balance

Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€ - Original price 56,03€
Original price 5,15€
4,79€ - 53,23€
4,79€ - 53,23€
Current price 4,79€
Save up to 5% Save %
Original price 2,75€ - Original price 79,67€
Original price 2,75€ - Original price 79,67€
Original price 2,75€
2,75€ - 75,68€
2,75€ - 75,68€
Current price 2,75€
9,08€ / kg

Happy Dog - Sensible Piemonte

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Sensible Piemonte

Original price 2,75€ - Original price 79,67€
Original price 2,75€ - Original price 79,67€
Original price 2,75€
2,75€ - 75,68€
2,75€ - 75,68€
Current price 2,75€
Save up to 5% Save %
Original price 8,99€ - Original price 82,67€
Original price 8,99€ - Original price 82,67€
Original price 8,99€
8,54€ - 78,54€
8,54€ - 78,54€
Current price 8,54€
8,46€ / kg

Happy Dog - Sensible Karibik

Happy Dog
In stock

Happy Dog - Sensible Karibik

Original price 8,99€ - Original price 82,67€
Original price 8,99€ - Original price 82,67€
Original price 8,99€
8,54€ - 78,54€
8,54€ - 78,54€
Current price 8,54€
Save up to 5% Save %
Original price 5,15€ - Original price 48,35€
Original price 5,15€ - Original price 48,35€
Original price 5,15€
4,90€ - 45,94€
4,90€ - 45,94€
Current price 4,90€
1,63€ / kg

Happy Cat - Minkas Hairball Control Geflügel

Happy Cat
In stock

Happy Cat - Minkas Hairball Control Geflügel

Original price 5,15€ - Original price 48,35€
Original price 5,15€ - Original price 48,35€
Original price 5,15€
4,90€ - 45,94€
4,90€ - 45,94€
Current price 4,90€
Save up to 5% Save %
Original price 29,39€ - Original price 29,39€
Original price 29,39€
29,39€
29,39€ - 29,39€
Current price 29,39€
1,95€ / kg

Dodson&Horrell Barley Rings

Dodson & Horrell
In stock

Dodson&Horrell Barley Rings

Original price 29,39€ - Original price 29,39€
Original price 29,39€
29,39€
29,39€ - 29,39€
Current price 29,39€
Original price 70,19€ - Original price 70,19€
Original price 70,19€
70,19€
70,19€ - 70,19€
Current price 70,19€
8,77€ / kg

Pavo HealthBoost

Pavo
Low stock

Pavo HealthBoost

Original price 70,19€ - Original price 70,19€
Original price 70,19€
70,19€
70,19€ - 70,19€
Current price 70,19€
Original price 30,10€ - Original price 30,10€
Original price 30,10€
30,10€
30,10€ - 30,10€
Current price 30,10€
6,27€ / kg

Rinti - Canine Mobility 12x400g

Rinti
In stock

Rinti - Canine Mobility 12x400g

Original price 30,10€ - Original price 30,10€
Original price 30,10€
30,10€
30,10€ - 30,10€
Current price 30,10€
Original price 22,75€
Original price 22,75€ - Original price 22,75€
Original price 22,75€
20,39€ - 22,07€
20,39€ - 22,07€
Current price 20,39€
9,60€ / kg

Kattovit - Feline Diet Pouchbeutel Urinary 24x85g

Kattovit
In stock

Kattovit - Feline Diet Pouchbeutel Urinary 24x85g

Original price 22,75€
Original price 22,75€ - Original price 22,75€
Original price 22,75€
20,39€ - 22,07€
20,39€ - 22,07€
Current price 20,39€
Save up to 10% Save %
Original price 86,35€ - Original price 86,35€
Original price 86,35€
86,35€
86,35€ - 86,35€
Current price 86,35€
30,83€ / kg

Rinti - Chicko Sortenvielfalt 4x700g

Rinti
In stock

Rinti - Chicko Sortenvielfalt 4x700g

Original price 86,35€ - Original price 86,35€
Original price 86,35€
86,35€
86,35€ - 86,35€
Current price 86,35€
Original price 10,79€ - Original price 10,79€
Original price 10,79€
10,91€
10,91€ - 10,91€
Current price 10,91€
21,82€ / kg

Bunny Hamster Traum Expert

Bunny
In stock

Alleinfuttermittel für Hamster.

Original price 10,79€ - Original price 10,79€
Original price 10,79€
10,91€
10,91€ - 10,91€
Current price 10,91€
Original price 16,49€ - Original price 16,49€
Original price 16,49€
16,49€
16,49€ - 16,49€
Current price 16,49€
13,74€ / kg

Dr.Clauder's Best Selection No5 6x200g

Dr. Clauder's
Low stock

Dr.Clauder's Best Selection No5 6x200g

Original price 16,49€ - Original price 16,49€
Original price 16,49€
16,49€
16,49€ - 16,49€
Current price 16,49€
Original price 46,80€
Original price 46,80€ - Original price 46,80€
Original price 46,80€
Current price 46,07€
46,07€ - 46,07€
Current price 46,07€
4,60€ / kg

St. Hippolyt Glyx Lobs

St. Hippolyt
Low stock

St. Hippolyt Glyx Lobs 10kgDieses Leckerli darf jedes Pferd bekommen, denn egal ob Ihr Vierbeiner an übergewicht leidet, Diät halten muss oder aber...

View full details
Original price 46,80€
Original price 46,80€ - Original price 46,80€
Original price 46,80€
Current price 46,07€
46,07€ - 46,07€
Current price 46,07€
Save 2% Save %
Original price 25,13€ - Original price 27,29€
Original price 25,13€ - Original price 27,29€
Original price 25,13€
24,59€ - 27,29€
24,59€ - 27,29€
Current price 24,59€
5,68€ / kg

MAC's DOG - Puppy Dose 6x800g

MACs
In stock

MAC's DOG - Puppy Dose 6x800g

Original price 25,13€ - Original price 27,29€
Original price 25,13€ - Original price 27,29€
Original price 25,13€
24,59€ - 27,29€
24,59€ - 27,29€
Current price 24,59€
Save up to 2% Save %
Original price 15,48€ - Original price 16,49€
Original price 15,48€
16,19€ - 16,49€
16,19€ - 16,49€
Current price 16,19€
6,87€ / kg

MAC's DOG - Puppy Dose 6x400g

MACs
In stock

MAC's DOG - Puppy Dose 6x400g

Original price 15,48€ - Original price 16,49€
Original price 15,48€
16,19€ - 16,49€
16,19€ - 16,49€
Current price 16,19€
Original price 16,20€ - Original price 16,20€
Original price 16,20€
24,71€
24,71€ - 24,71€
Current price 24,71€
10,29€ / kg

MAC's CAT - Pur Dose 6x400g

MACs
In stock

MAC's CAT - Pur Dose 6x400g

Original price 16,20€ - Original price 16,20€
Original price 16,20€
24,71€
24,71€ - 24,71€
Current price 24,71€
Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€
4,67€ - 21,71€
4,67€ - 21,71€
Current price 4,67€
3,19€ / kg

LuckyLou Cat - Geflügel & Ente

Lucky Lou
Low stock

LuckyLou Cat - Geflügel & Ente

Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€
4,67€ - 21,71€
4,67€ - 21,71€
Current price 4,67€
Save up to 3% Save %
Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€
4,67€ - 18,23€
4,67€ - 18,23€
Current price 4,67€
10,72€ / kg

LuckyLou - Cat - Kitten Geflügel & Huhn

Lucky Lou
Low stock

LuckyLou - Cat - Kitten Geflügel & Huhn

Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€ - Original price 20,39€
Original price 4,79€
4,67€ - 18,23€
4,67€ - 18,23€
Current price 4,67€
Save up to 11% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.