Skip to content

top brands

Filters

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,11€
6,11€ - 6,11€
Current price 6,11€
20,36€ / kg

Pfiffikus - VogelBuffet

Pfiffikus
In stock

Hängen Sie diesen praktischen Futterhaltern auf und befüllen Sie ihn mit den schmackhaften Varietäten des Vogelbuffets von Pfiffikus.

Original price 5,99€ - Original price 5,99€
Original price 5,99€
6,11€
6,11€ - 6,11€
Current price 6,11€
Original price 10,67€
Original price 10,67€ - Original price 10,67€
Original price 10,67€
Current price 10,31€
10,31€ - 10,31€
Current price 10,31€
8,59€ / kg

Integra Protect Cat Intestinal

Animonda
In stock

Integra Protect Cat Intestinal

Original price 10,67€
Original price 10,67€ - Original price 10,67€
Original price 10,67€
Current price 10,31€
10,31€ - 10,31€
Current price 10,31€
Save 3% Save %
Original price 5,75€
Original price 5,75€ - Original price 5,75€
Original price 5,75€
4,43€ - 4,55€
4,43€ - 4,55€
Current price 4,43€
9,10€ / kg

Classic Dog Snack Bucket 500g

Classic Dog
In stock

This tasty, species-appropriate treat in a practical resealable bucket is the ideal reward for all small and medium-sized dogs.

Original price 5,75€
Original price 5,75€ - Original price 5,75€
Original price 5,75€
4,43€ - 4,55€
4,43€ - 4,55€
Current price 4,43€
Save up to 23% Save %
Original price 4,79€ - Original price 8,87€
Original price 4,79€
6,23€ - 8,87€
6,23€ - 8,87€
Current price 6,23€
88,70€ / kg

Gimborn Gimpet Malt Soft Extra

Gimpet
Low stock

With extra fiber. Contains natural malt and special vegetable oil. Promotes the natural passage of swallowed hair and the supply of energy.

Original price 4,79€ - Original price 8,87€
Original price 4,79€
6,23€ - 8,87€
6,23€ - 8,87€
Current price 6,23€
Original price 12,60€
Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
11,27€ - 13,91€
11,27€ - 13,91€
Current price 11,27€
5,25€ / kg

GranCarno Adult 6x400g

Animonda
In stock

Original price 12,60€
Original price 12,60€ - Original price 12,60€
Original price 12,60€
11,27€ - 13,91€
11,27€ - 13,91€
Current price 11,27€
Save up to 11% Save %
Original price 16,43€ - Original price 16,43€
Original price 16,43€
16,43€
16,43€ - 16,43€
Current price 16,43€
19,55€ / kg

Applaws Cat MP Supreme Selection

Applaws
In stock

Applaws Cat MP Supreme Selection

Original price 16,43€ - Original price 16,43€
Original price 16,43€
16,43€
16,43€ - 16,43€
Current price 16,43€
Original price 26,34€
Original price 26,34€ - Original price 26,34€
Original price 26,34€
Current price 24,71€
24,71€ - 24,71€
Current price 24,71€
2.471,00€ / kg

JR Farm Mr. Woodfield Willow Apple Ball 15g

JR Farm
Low stock

With natural willow and crunchy apples, for playing and hunting.

Original price 26,34€
Original price 26,34€ - Original price 26,34€
Original price 26,34€
Current price 24,71€
24,71€ - 24,71€
Current price 24,71€
Save 6% Save %
Original price 3,95€
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,83€ - 3,95€
3,83€ - 3,95€
Current price 3,83€
49,37€ / kg

Dr. Clauder Dog Snack Stripes Large 80g

Dr. Clauder's
In stock

Dr. Clauder Dog Snack Stripes Large 80g

Original price 3,95€
Original price 3,95€ - Original price 3,95€
Original price 3,95€
3,83€ - 3,95€
3,83€ - 3,95€
Current price 3,83€
Save up to 3% Save %
Original price 28,56€
Original price 28,56€ - Original price 28,56€
Original price 28,56€
24,83€ - 30,96€
24,83€ - 30,96€
Current price 24,83€
61,92€ / kg

Sammy's Fit cut 20x25g

Sammy's
In stock

Sammy's fitness cuts to-go for high achievers. Sammy has developed this grain-free and protein-rich fitness bar so that your lively furry friend is...

View full details
Original price 28,56€
Original price 28,56€ - Original price 28,56€
Original price 28,56€
24,83€ - 30,96€
24,83€ - 30,96€
Current price 24,83€
Save up to 13% Save %
Original price 3,54€ - Original price 10,67€
Original price 3,54€ - Original price 10,67€
Original price 3,54€
2,75€ - 9,35€
2,75€ - 9,35€
Current price 2,75€
7,79€ / kg

Integra Protect Cat Sensitive

Animonda
In stock

Integra Protect Cat Sensitive

Original price 3,54€ - Original price 10,67€
Original price 3,54€ - Original price 10,67€
Original price 3,54€
2,75€ - 9,35€
2,75€ - 9,35€
Current price 2,75€
Save up to 12% Save %
Original price 16,49€
Original price 16,49€ - Original price 16,49€
Original price 16,49€
Current price 14,51€
14,51€ - 14,51€
Current price 14,51€
6,04€ / kg

Animonda Cat Can Carny Adult pure 6x400g

Animonda
In stock

Cats are meat connoisseurs and can't be fooled when it comes to quality. Carny is therefore prepared exclusively from selected, high-quality meats...

View full details
Original price 16,49€
Original price 16,49€ - Original price 16,49€
Original price 16,49€
Current price 14,51€
14,51€ - 14,51€
Current price 14,51€
Save 12% Save %
Original price 9,84€ - Original price 9,84€
Original price 9,84€
9,84€
9,84€ - 9,84€
Current price 9,84€
12,30€ / kg

JR Pea Flakes 200g

JR Farm
In stock

JR Erbsenflocken

Original price 9,84€ - Original price 9,84€
Original price 9,84€
9,84€
9,84€ - 9,84€
Current price 9,84€
Original price 22,79€ - Original price 25,79€
Original price 22,79€ - Original price 25,79€
Original price 22,79€
24,23€ - 26,51€
24,23€ - 26,51€
Current price 24,23€
12,11€ / kg

Dr Clauder's Wildlife 2kg

Dr. Clauder's
In stock

Original price 22,79€ - Original price 25,79€
Original price 22,79€ - Original price 25,79€
Original price 22,79€
24,23€ - 26,51€
24,23€ - 26,51€
Current price 24,23€
Save up to 4% Save %
Original price 5,99€ - Original price 6,90€
Original price 5,99€ - Original price 6,90€
Original price 5,99€
5,63€ - 6,47€
5,63€ - 6,47€
Current price 5,63€
16,08€ / kg

Dr.Clauder's Wildlife 350g

Dr. Clauder's
In stock

Original price 5,99€ - Original price 6,90€
Original price 5,99€ - Original price 6,90€
Original price 5,99€
5,63€ - 6,47€
5,63€ - 6,47€
Current price 5,63€
Save up to 6% Save %
Original price 18,47€ - Original price 38,15€
Original price 18,47€ - Original price 38,15€
Original price 18,47€
21,59€ - 37,19€
21,59€ - 37,19€
Current price 21,59€
14,39€ / kg

dr Clauder's Cat Dry High Premium Sterilized Senior

Dr. Clauder's
In stock

Dr. Clauder's Cat Trocken High Premium Sterilized Senior

Original price 18,47€ - Original price 38,15€
Original price 18,47€ - Original price 38,15€
Original price 18,47€
21,59€ - 37,19€
21,59€ - 37,19€
Current price 21,59€
Save up to 3% Save %
Original price 12,59€
Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
Current price 11,51€
11,51€ - 11,51€
Current price 11,51€
31,97€ / kg

Whimzees Toothbrush M

Whimzees
In stock

Now your dog will always want to brush his teeth. Exclusively natural ingredients. The plant-based texture helps remove plaque and tartar as you c...

View full details
Original price 12,59€
Original price 12,59€ - Original price 12,59€
Original price 12,59€
Current price 11,51€
11,51€ - 11,51€
Current price 11,51€
Save 9% Save %
Original price 18,35€ - Original price 59,94€
Original price 18,35€ - Original price 59,94€
Original price 18,35€
14,39€ - 59,94€
14,39€ - 59,94€
Current price 14,39€
3,99€ / kg

Bosch Adult Maxi

Bosch
In stock

Complete feed for adult dogs. ADULT MAXI is a balanced complete food for adult dogs, preferably large breeds (from 30 kg).

Original price 18,35€ - Original price 59,94€
Original price 18,35€ - Original price 59,94€
Original price 18,35€
14,39€ - 59,94€
14,39€ - 59,94€
Current price 14,39€
Save up to 22% Save %
Original price 20,75€
Original price 20,75€ - Original price 20,75€
Original price 20,75€
Current price 18,11€
18,11€ - 18,11€
Current price 18,11€
4,52€ / kg

Classic Cat dry food 4kg

Classic Cat
In stock

Knuspermix is ​​the new complete feed for cats from Classic Cat. The new delicious dry food with fresh meat is tailored to the needs of a healthy ...

View full details
Original price 20,75€
Original price 20,75€ - Original price 20,75€
Original price 20,75€
Current price 18,11€
18,11€ - 18,11€
Current price 18,11€
Save 13% Save %
Original price 26,57€
Original price 26,57€ - Original price 26,57€
Original price 26,57€
Current price 21,71€
21,71€ - 21,71€
Current price 21,71€
30,15€ / kg

Animonda Snack Milkie Crunchy Pillow Fresh 6x120g

Animonda
Low stock

Complementary feed for adult cats. Simply better snacking: Milkie's crispy pillows are not only crunchy and delicious, they also help to support t...

View full details
Original price 26,57€
Original price 26,57€ - Original price 26,57€
Original price 26,57€
Current price 21,71€
21,71€ - 21,71€
Current price 21,71€
Save 18% Save %
Original price 29,87€ - Original price 83,88€
Original price 29,87€
29,87€ - 83,88€
29,87€ - 83,88€
Current price 29,87€
7,39€ / kg

Tundra Dog - Trockenfutter Hirsch, Ente & Lachs

Tundra
In stock

Tundra Dog - Trockenfutter Hirsch, Ente & Lachs

Original price 29,87€ - Original price 83,88€
Original price 29,87€
29,87€ - 83,88€
29,87€ - 83,88€
Current price 29,87€
Original price 14,34€
Original price 14,34€ - Original price 14,34€
Original price 14,34€
Current price 14,27€
14,27€ - 14,27€
Current price 14,27€
5,70€ / kg

Whistle sunflower shellless 2.5kg

Pfiffikus
In stock

Single feed for free-living birds also perfect outside of the cold season Despite feeding, the balcony or patio stays clean Birds feed on grains, s...

View full details
Original price 14,34€
Original price 14,34€ - Original price 14,34€
Original price 14,34€
Current price 14,27€
14,27€ - 14,27€
Current price 14,27€
Save 0% Save %
Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,19€
4,19€ - 4,19€
Current price 4,19€
35,81€ / kg

Trixie Kaurollen, gedreht 12 cm

Trixie
In stock

Original price 4,79€
Original price 4,79€ - Original price 4,79€
Original price 4,79€
Current price 4,19€
4,19€ - 4,19€
Current price 4,19€
Save 13% Save %
Original price 31,08€ - Original price 31,08€
Original price 31,08€
31,08€
31,08€ - 31,08€
Current price 31,08€
10,36€ / kg

Royal Canin West Highland White Terrier Adult

Royal Canin
In stock

Speziell für den ausgewachsenen West Highland White Terrier ab 10 Monate

Original price 31,08€ - Original price 31,08€
Original price 31,08€
31,08€
31,08€ - 31,08€
Current price 31,08€
Original price 19,67€ - Original price 19,67€
Original price 19,67€
19,67€
19,67€ - 19,67€
Current price 19,67€
11,92€ / kg

Edgard & Cooper Adult Schale 11x150g

Edgard & Cooper
Low stock

Original price 19,67€ - Original price 19,67€
Original price 19,67€
19,67€
19,67€ - 19,67€
Current price 19,67€

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.