Skip to content

top brands

Filters

Original price 1,19€ - Original price 1,19€
Original price 1,19€
1,55€
1,55€ - 1,55€
Current price 1,55€
155,00€ / kg

Vitakraft Cat-Stick mini 3 Stück

Vitakraft
In stock

Leckere Kombination aus Geflügel und Leber

Original price 1,19€ - Original price 1,19€
Original price 1,19€
1,55€
1,55€ - 1,55€
Current price 1,55€
Original price 1,55€ - Original price 1,55€
Original price 1,55€
1,55€
1,55€ - 1,55€
Current price 1,55€
31,00€ / kg

Vitakraft Bird Kräcker Color Boost

Vitakraft
In stock

Mischfuttermittel für Kanarien

Original price 1,55€ - Original price 1,55€
Original price 1,55€
1,55€
1,55€ - 1,55€
Current price 1,55€
Original price 1,31€ - Original price 1,31€
Original price 1,31€
2,27€
2,27€ - 2,27€
Current price 2,27€
75,66€ / kg

Vitakraft Beef Stick XXL

Vitakraft
In stock

Der XXL-Stick für den gröfleren Hunger zwischendurch

Original price 1,31€ - Original price 1,31€
Original price 1,31€
2,27€
2,27€ - 2,27€
Current price 2,27€
Original price 28,79€ - Original price 28,79€
Original price 28,79€
28,79€
28,79€ - 28,79€
Current price 28,79€
1,91€ / kg

Josera Horse - Aktiv

Josera
In stock

Original price 28,79€ - Original price 28,79€
Original price 28,79€
28,79€
28,79€ - 28,79€
Current price 28,79€
Original price 9,59€ - Original price 9,59€
Original price 9,59€
9,59€
9,59€ - 9,59€
Current price 9,59€
41,69€ / kg

Trixie Shampoo Floh- und Zeckenschutz*

Trixie
In stock

Hunde Hygiene Ungezieferbekämpfung

Original price 9,59€ - Original price 9,59€
Original price 9,59€
9,59€
9,59€ - 9,59€
Current price 9,59€
Original price 2,39€
Original price 2,39€ - Original price 2,39€
Original price 2,39€
Current price 1,91€
1,91€ - 1,91€
Current price 1,91€
136,42€ / kg

Trixie Katzenhalsband, elastisch, Nylon

Trixie
In stock

Original price 2,39€
Original price 2,39€ - Original price 2,39€
Original price 2,39€
Current price 1,91€
1,91€ - 1,91€
Current price 1,91€
Save 20% Save %
Original price 26,35€ - Original price 26,35€
Original price 26,35€
26,35€
26,35€ - 26,35€
Current price 26,35€
25,83€ / kg

Royal Canin Feline Light Weight Care in Soße P.B. Multipack

Royal Canin
In stock

Light Weight Care für ausgewachsene Katzen mit Neigung zu Übergewicht, reduziert die Kalorienaufnahme, saftige Stückchen in leckerer Soße, mit Opti...

View full details
Original price 26,35€ - Original price 26,35€
Original price 26,35€
26,35€
26,35€ - 26,35€
Current price 26,35€
Original price 7,54€ - Original price 7,54€
Original price 7,54€
7,54€
7,54€ - 7,54€
Current price 7,54€
22,17€ / kg

Royal Canin FHN Sensory Feel Jelly FB 4x85g

ROYAL CANIN
Low stock

Katzenfutter

Original price 7,54€ - Original price 7,54€
Original price 7,54€
7,54€
7,54€ - 7,54€
Current price 7,54€
Original price 14,75€
Original price 14,75€ - Original price 14,75€
Original price 14,75€
Current price 13,07€
13,07€ - 13,07€
Current price 13,07€
130,70€ / kg

JBL CombiBloc CP e700/e900

JBL
In stock

Set mit Vorfiltereinsaetzen und Feinfilterschaum fuer CristalProfi e700 und e900

Original price 14,75€
Original price 14,75€ - Original price 14,75€
Original price 14,75€
Current price 13,07€
13,07€ - 13,07€
Current price 13,07€
Save 11% Save %
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
47,94€
47,94€ - 47,94€
Current price 47,94€
31,96€ / kg

Christopherus Snack chicken fillet strips 300g

Christopherus
In stock

The natural snack for all dogs. Pure pleasure! For our snacks, we only use selected, animal-based raw materials of high quality, processed accordi...

View full details
Original price 47,94€ - Original price 47,94€
Original price 47,94€
47,94€
47,94€ - 47,94€
Current price 47,94€
Original price 71,99€
Original price 71,99€ - Original price 71,99€
Original price 71,99€
Current price 67,43€
67,43€ - 67,43€
Current price 67,43€
6,74€ / kg

Carny Huhn+Forelle 10kg

Animonda
In stock

Carny Huhn+Forelle 10kg

Original price 71,99€
Original price 71,99€ - Original price 71,99€
Original price 71,99€
Current price 67,43€
67,43€ - 67,43€
Current price 67,43€
Save 6% Save %
Original price 85,14€
Original price 85,14€ - Original price 85,14€
Original price 85,14€
Current price 84,59€
84,59€ - 84,59€
Current price 84,59€
8,45€ / kg

Allco Dog Premium Hundekuchen Lachsbären

Allco
In stock

Ergänzungsfuttermittel für ausgewachsene Hunde

Original price 85,14€
Original price 85,14€ - Original price 85,14€
Original price 85,14€
Current price 84,59€
84,59€ - 84,59€
Current price 84,59€
Save 1% Save %
Original price 95,99€ - Original price 95,99€
Original price 95,99€
98,15€
98,15€ - 98,15€
Current price 98,15€
6,54€ / kg

Kolbenhirse chinesisch, gelb handverlesen

Einzelsaaten
In stock

Kolbenhirse chinesisch, gelb handverlesen

Original price 95,99€ - Original price 95,99€
Original price 95,99€
98,15€
98,15€ - 98,15€
Current price 98,15€
Original price 6,54€ - Original price 18,18€
Original price 6,54€ - Original price 18,18€
Original price 6,54€
6,71€ - 13,55€
6,71€ - 13,55€
Current price 6,71€
5,89€ / kg

VL Nature Cuni

Versele
In stock

Varied, fiber-rich mixture full of different grasses and vegetables. With crunchy, bite-sized, fiber-rich chunks for healthy teeth.

Original price 6,54€ - Original price 18,18€
Original price 6,54€ - Original price 18,18€
Original price 6,54€
6,71€ - 13,55€
6,71€ - 13,55€
Current price 6,71€
Save up to 25% Save %
Original price 34,67€ - Original price 34,67€
Original price 34,67€
36,95€
36,95€ - 36,95€
Current price 36,95€
2,46€ / kg

Höveler Active

Höveler
Low stock

Höveler Active ist das ideale Kraftfutter für Pferde, die im täglichen Training stehen und eine gezielte Unterstützung für ihre Leistungsfähigkeit ...

View full details
Original price 34,67€ - Original price 34,67€
Original price 34,67€
36,95€
36,95€ - 36,95€
Current price 36,95€
Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
6,59€
6,59€ - 6,59€
Current price 6,59€
6,59€ / kg

Pfiffikus hemp seed 1kg

Pfiffikus
In stock

Single feed for wild birds with important omega 3 and 6 fatty acids. For a more balanced diet for soft-eating birds.

Original price 6,59€ - Original price 6,59€
Original price 6,59€
6,59€
6,59€ - 6,59€
Current price 6,59€
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
5,39€
5,39€ - 5,39€
Current price 5,39€

WHISKAS - Trockenfutter Junior Huhn

Whiskas
Low stock

Unsere leckeren WHISKAS Junior (2 - 12 Monate) Knackits mit Huhn werden sorgfältig zubereitet, um deinem Kätzchen alle Nährstoffe zu geben, die es ...

View full details
Original price 4,55€ - Original price 4,55€
Original price 4,55€
5,39€
5,39€ - 5,39€
Current price 5,39€
Original price 21,65€ - Original price 21,65€
Original price 21,65€
24,71€
24,71€ - 24,71€
Current price 24,71€
13,21€ / kg

Sheba Schale Selection Sauce 22x85g

Mars
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen - Tiernahrung.

Original price 21,65€ - Original price 21,65€
Original price 21,65€
24,71€
24,71€ - 24,71€
Current price 24,71€
Original price 21,65€ - Original price 21,65€
Original price 21,65€
36,47€
36,47€ - 36,47€
Current price 36,47€
19,50€ / kg

Sheba Schale Sauce Collection Frikassee 22x85g

Mars
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen - Tiernahrung.

Original price 21,65€ - Original price 21,65€
Original price 21,65€
36,47€
36,47€ - 36,47€
Current price 36,47€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
8,39€
8,39€ - 8,39€
Current price 8,39€
58,26€ / kg

Trixie Fernhaltespray

Trixie
In stock

Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
8,39€
8,39€ - 8,39€
Current price 8,39€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
8,63€
8,63€ - 8,63€
Current price 8,63€
57,53€ / kg

Bun. an Botanicals Mid Mix Hibiskus & Peter.

Bunny
In stock

Bun. an Botanicals Mid Mix Hibiskus & Peter. 150 g

Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
8,63€
8,63€ - 8,63€
Current price 8,63€
Original price 65,99€
Original price 65,99€ - Original price 65,99€
Original price 65,99€
Current price 52,91€
52,91€ - 52,91€
Current price 52,91€

Trixie Autositz 45x38x37cm

TRIXIE
In stock

Friends on Tour

Original price 65,99€
Original price 65,99€ - Original price 65,99€
Original price 65,99€
Current price 52,91€
52,91€ - 52,91€
Current price 52,91€
Save 20% Save %
Original price 35,20€ - Original price 35,20€
Original price 35,20€
36,11€
36,11€ - 36,11€
Current price 36,11€
2,40€ / kg

Mühldorfer IQ HF Struktur-Plus

Mühldorfer
Low stock

Mühldorfer Landwiesen Struktur PlusBesonders strukturreiches Kraftfutter mit reduziertem Getreidestärkeanteil, ideal für eine getreidereduzierte Fü...

View full details
Original price 35,20€ - Original price 35,20€
Original price 35,20€
36,11€
36,11€ - 36,11€
Current price 36,11€
Original price 11,03€
Original price 11,03€ - Original price 11,03€
Original price 11,03€
Current price 10,91€
10,91€ - 10,91€
Current price 10,91€
21,82€ / kg

Bunny HamsterTraum EXPERT VEGETABLE

Bunny
In stock

Alleinfuttermittel für adulte Hamster

Original price 11,03€
Original price 11,03€ - Original price 11,03€
Original price 11,03€
Current price 10,91€
10,91€ - 10,91€
Current price 10,91€
Save 1% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.