Skip to content

top brands

Filters

Original price 23,22€ - Original price 41,40€
Original price 23,22€ - Original price 41,40€
Original price 23,22€
23,22€ - 31,91€
23,22€ - 31,91€
Current price 23,22€
46,44€ / L

Schopf Insektenbremse Smoke Forte

Schopf
Low stock

Schopf Insektenbremse Smoke Forte

Original price 23,22€ - Original price 41,40€
Original price 23,22€ - Original price 41,40€
Original price 23,22€
23,22€ - 31,91€
23,22€ - 31,91€
Current price 23,22€
Save up to 23% Save %
Original price 21,65€ - Original price 21,65€
Original price 21,65€
33,23€
33,23€ - 33,23€
Current price 33,23€
17,77€ / kg

Sheba Schale Sauce Collection in heller Sauce 22x85g

Mars
In stock

Alleinfuttermittel für ausgewachsene Katzen - Tiernahrung.

Original price 21,65€ - Original price 21,65€
Original price 21,65€
33,23€
33,23€ - 33,23€
Current price 33,23€
Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,55€
4,55€ - 4,55€
Current price 4,55€
11,37€ / kg

Fleischeslust Lifecycle Junior Saftige 400g

Fleischeslust
In stock

Alleinfuttermittel für heranwachsende Hunde

Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,55€
4,55€ - 4,55€
Current price 4,55€
Original price 8,28€ - Original price 22,68€
Original price 8,28€ - Original price 22,68€
Original price 8,28€
7,79€ - 22,68€
7,79€ - 22,68€
Current price 7,79€
15,12€ / kg

Royal Canin Yorkshire Terrier Puppy

Royal Canin
In stock

Royal Canin Yorkshire Terrier Puppy

Original price 8,28€ - Original price 22,68€
Original price 8,28€ - Original price 22,68€
Original price 8,28€
7,79€ - 22,68€
7,79€ - 22,68€
Current price 7,79€
Save up to 6% Save %
Original price 16,19€ - Original price 16,19€
Original price 16,19€
16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€
2,69€ / kg

Bunny Bedding Cosy Einstreu

Bunny
In stock

Original price 16,19€ - Original price 16,19€
Original price 16,19€
16,19€
16,19€ - 16,19€
Current price 16,19€
Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
14,03€
14,03€ - 14,03€
Current price 14,03€
14,03€ / kg

Dohse HOBBY Schiefer schwarz

Dohse
In stock

Optimal zur natürlichen Gestaltung von Aquarien und Terrarien

Original price 8,39€ - Original price 8,39€
Original price 8,39€
14,03€
14,03€ - 14,03€
Current price 14,03€
Original price 65,99€ - Original price 95,99€
Original price
65,99€ - 95,99€
65,99€ - 95,99€
Current price 65,99€

Hundebademantel Cozy Hug

Caruso Conscious Pet Supply
In stock

Original price 65,99€ - Original price 95,99€
Original price
65,99€ - 95,99€
65,99€ - 95,99€
Current price 65,99€
Original price 7,43€ - Original price 7,43€
Original price 7,43€
7,43€
7,43€ - 7,43€
Current price 7,43€
29,72€ / kg

Vitakraft Chicken Filets Hühnchen XXL

Vitakraft
In stock

Ergänzungsfutter für Hunde

Original price 7,43€ - Original price 7,43€
Original price 7,43€
7,43€
7,43€ - 7,43€
Current price 7,43€
Original price 7,14€ - Original price 57,54€
Original price
7,14€ - 57,54€
7,14€ - 57,54€
Current price 7,14€

Filet-Sticks Forelle Premium-Qualität (4 Stück)

Lucky-Kitty
In stock

Lucky-Kitty Filet-Sticks - Sortenreine Premium-Leckerlies Ein luxuriöser Snack für zwischendurch: Entdecke die neuen Lucky-Kitty Filet-Sticks, erhä...

View full details
Original price 7,14€ - Original price 57,54€
Original price
7,14€ - 57,54€
7,14€ - 57,54€
Current price 7,14€
Original price 35,94€ - Original price 35,94€
Original price 35,94€
35,94€
35,94€ - 35,94€
Current price 35,94€

Katzenlounge LUXE (Kissen)

Lucky-Kitty
In stock

Premium Katzenlounge – Design trifft Komfort - Jetzt im Birthday Sale mit unschlagbaren 40 % Rabatt! Ein Premium‑Liegeplatz, der im Wohnzimmer ebe...

View full details
Original price 35,94€ - Original price 35,94€
Original price 35,94€
35,94€
35,94€ - 35,94€
Current price 35,94€
Original price 119,94€ - Original price 119,94€
Original price
119,94€
119,94€ - 119,94€
Current price 119,94€

Katzentoilette XXL (Edelstahl Weiß) + Haube (Weiß transparent)

Lucky-Kitty
In stock

Exklusiv bei Lucky-Kitty: Das Vorteilsset bestehend aus der ultimativen Katzentoilette XXL aus Edelstahl (Weiß) zusammen mit der exklusiven Haube (...

View full details
Original price 119,94€ - Original price 119,94€
Original price
119,94€
119,94€ - 119,94€
Current price 119,94€
Original price 77,94€ - Original price 83,94€
Original price 77,94€
77,94€ - 83,94€
77,94€ - 83,94€
Current price 77,94€

Katzentoilette XXL Edelstahl

Lucky-Kitty
In stock

Entdecke die ultimative Lösung für deine Katzenhygiene mit der Lucky-Kitty Katzentoilette aus Edelstahl. Diese Katzentoilette verbindet Funktionali...

View full details
Original price 77,94€ - Original price 83,94€
Original price 77,94€
77,94€ - 83,94€
77,94€ - 83,94€
Current price 77,94€
Original price 5,94€ - Original price 63,54€
Original price 5,94€
6,54€ - 119,94€
6,54€ - 119,94€
Current price 6,54€

Katzenfutter Maus Pur Welt-Exklusiv

Lucky-Kitty
In stock

Artgerechte Ernährung für Deine Katze: Erlebe mit dem Lucky-Kitty Katzenfutter "Maus" eine natürliche und artgerechte Nahrung für deine Katze, die ...

View full details
Original price 5,94€ - Original price 63,54€
Original price 5,94€
6,54€ - 119,94€
6,54€ - 119,94€
Current price 6,54€
Original price 29,99€
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
29,15€ - 30,35€
29,15€ - 30,35€
Current price 29,15€
38,86€ / kg

Hunter Hundematte Rockford 90x65 cm

Hunter
In stock

Material: Polyester

Original price 29,99€
Original price 29,99€ - Original price 29,99€
Original price 29,99€
29,15€ - 30,35€
29,15€ - 30,35€
Current price 29,15€
Save up to 3% Save %
Original price 31,58€ - Original price 31,58€
Original price 31,58€
31,58€
31,58€ - 31,58€
Current price 31,58€
315,80€ / kg

JR Farm Ratatouille 100g

JR Farm
Low stock

JR FARM Ratatouille is the traditional mix of tasty peppers and other vitamin-rich vegetables. With lots of raw fiber!

Original price 31,58€ - Original price 31,58€
Original price 31,58€
31,58€
31,58€ - 31,58€
Current price 31,58€
Original price 28,70€ - Original price 28,70€
Original price 28,70€
28,70€
28,70€ - 28,70€
Current price 28,70€
25,62€ / kg

JR Grainless FARMYs Sunflower Chamomile 140g

JR Farm
Low stock

JR Grainless FARMYs Sonnenblume-Kamille

Original price 28,70€ - Original price 28,70€
Original price 28,70€
28,70€
28,70€ - 28,70€
Current price 28,70€
Original price 27,48€ - Original price 27,48€
Original price 27,48€
27,48€
27,48€ - 27,48€
Current price 27,48€
27,48€ / l

Relax Niemöl Shampoo

Relax
In stock

Relax Niemöl Shampoo

Original price 27,48€ - Original price 27,48€
Original price 27,48€
27,48€
27,48€ - 27,48€
Current price 27,48€
Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
11,67€ / kg

Fleischeslust Lifecycle Junior 400g

Fleischeslust
In stock

Alleinfuttermittel für heranwachsende Hunde

Original price 4,19€ - Original price 4,19€
Original price 4,19€
4,67€
4,67€ - 4,67€
Current price 4,67€
Original price 41,99€ - Original price 41,99€
Original price 41,99€
51,47€
51,47€ - 51,47€
Current price 51,47€
2,05€ / kg

Classic Bird Wellensittich mit Hafer

Classic Bird
In stock

Schmackhaftes Futter für Wellensittiche ohne Hafer, gesund und lecker

Original price 41,99€ - Original price 41,99€
Original price 41,99€
51,47€
51,47€ - 51,47€
Current price 51,47€
Original price 44,39€ - Original price 44,39€
Original price 44,39€
70,07€
70,07€ - 70,07€
Current price 70,07€
2,80€ / kg

Classic Bird Fasanenfutter

Classic Bird
In stock

Classic Bird Fasanenfutter

Original price 44,39€ - Original price 44,39€
Original price 44,39€
70,07€
70,07€ - 70,07€
Current price 70,07€
Original price 30,60€
Original price 30,60€ - Original price 30,60€
Original price 30,60€
Current price 27,47€
27,47€ - 27,47€
Current price 27,47€
13,73€ / kg

LAX Luzerne Spielseil  2er Pack

LAX
Low stock

LAX Luzerne Spielseil 2er Pack

Original price 30,60€
Original price 30,60€ - Original price 30,60€
Original price 30,60€
Current price 27,47€
27,47€ - 27,47€
Current price 27,47€
Save 10% Save %
Original price 41,88€ - Original price 92,28€
Original price 41,88€ - Original price 92,28€
Original price 41,88€
41,75€ - 91,79€
41,75€ - 91,79€
Current price 41,75€
11,47€ / kg

Equipur Mineral

Equipur
Low stock

Equipur Mineral

Original price 41,88€ - Original price 92,28€
Original price 41,88€ - Original price 92,28€
Original price 41,88€
41,75€ - 91,79€
41,75€ - 91,79€
Current price 41,75€
Save up to 1% Save %
Original price 5,27€ - Original price 26,34€
Original price 5,27€ - Original price 26,34€
Original price 5,27€
5,27€ - 21,07€
5,27€ - 21,07€
Current price 5,27€
43,91€ / kg

Rauchiges Rind - Soft Sticks

Solli's
In stock

Ein Snack, der sanft auf der Zunge zergeht: Unsere Rind Soft-Fleischstreifen vereinen besten Geschmack mit einer besonders weichen Konsistenz. Dank...

View full details
Original price 5,27€ - Original price 26,34€
Original price 5,27€ - Original price 26,34€
Original price 5,27€
5,27€ - 21,07€
5,27€ - 21,07€
Current price 5,27€
Save up to 20% Save %
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€
14,39€ - 47,94€
14,39€ - 47,94€
Current price 14,39€
119,91€ / kg

Kräuterliebe Magenruhe - Für einen entspannten Magen

Solli's
In stock

Dieses natürliche Ergänzungsfuttermittel für Hunde aus deutscher Herstellung unterstützt die Verdauung deiner Fellnase auf natürliche Weise. Was un...

View full details
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€ - Original price 71,94€
Original price 14,39€
14,39€ - 47,94€
14,39€ - 47,94€
Current price 14,39€
Save up to 33% Save %

Jetzt anmelden

Jetzt anmelden und 5€ Rabatt erhalten! Sichere dir exklusive Angebote, Vorteile und mehr.